i30 cw - zkušenosti majitelů

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Manowar
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2008, 14:37

i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od Manowar »

Zdravím čtenáře fóra,
chtěl bych se majitelů i30 CW zeptat, jak jsou s tímto modelem spokojeni, co jim na něm vadí a co naopak vyhovuje.
Plánuju koupi nového auta a CW je momentálně nejžhavější kandidát, proti Cee´du SW se mi zdá daleko líp zpracovaný v interiéru, to není co řešit, jenom mě trochu odrazuje, že má celkem malý kufr, na kombík (415l). Budu chtít vozit manželku, malé dítě, kočárek a pár dalších věcí, tak mě zajímá, jak jste na tom Vy, majitelé co se týká praktičnosti, jízdních vlastností, nebo spolehlivosti třeba s porovnáním se Cee´dem SW.
Dík za odpovědi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Dire »

Mam za sebou cca 4000km, takze co sa tyka spolahlivosti, v tom nepomozem (ja zatial nemam problemy).
Ohladne i30 uz asi bolo napisane dost, takze k i30cw:

+ priestor nad hlavou vpredu i vzadu i pri mojej vyske 195cm
+ priestor vzadu na nohy - to je az neuveritelne (i ja mam 'za sebou' spustu miesta !)
+ velmi slusne jazdne vlastnosti i pri plnom zatazeni
+ motor 1.6 CRDi i pri zatazeni vyse 400kg vcetne 4 bicyklov na streche tahal slusne
+ bal som sa kufru, ale dovolenka v 4 osobach zatial v pohode (kufor je skladnejsi, nez bol 460l kufor v starom sedanu) - samozrejme som sundal roletku, ale dozadu som stale videl
+ hagusy su mohutne a vyzeraju solidne, 4 bicykle bez problemov
+ tichy motor, v interieru zatial nic nevrze
+ radio sa nezasekava, jemny displej, vyborne USB (mp3 si vytiahne i z flash disku, na ktorom mam i spustu inych veci)
+ prakticnost USB (schovane v loketnej opierke na rozdiel od cee'du)
+ dazdovy senzor funguje vyborne

- pri vyssom zatazeni zadok sada skoro na zemi (to mi pripada ako najpodstatnejsi problem !!!)
- volant by mohol ist nastavit i vyssie, mam problem vidiet hornu cast budikov a ukazatele smeroviek
- lahko sa poskriabe displej radia a klimatizacie
- ak nechcem, aby ma ofukoval studeny vzduch, musim nielen preklapnut vydych ventilacie smerom odo mna, ale vydych vlavo od radia este i stiahnut na polovicu (a to i pri ventilatore na jednicke)

Hodilo by sa: nastavitelny cyklovac na stierac vzadu, aktualna spotreba na pocitaci, denne svietenie
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Manowar
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2008, 14:37

Příspěvek od Manowar »

Dík za Tvoje zkušenosti a postřehy, já bych chtěl benzínový motor 1,6 cvvt, myslím, že je docela slušný.
Zatím je cw pro mě favorit ve výběru, jen se trochu bojím, že mi nebude stačit velikost kufru, příští týden jdu ještě na předváděcí jízdu, tak si sebou vezmu kočárek a zkusím ho tam dát, kolik tam zabere místa :), ale už jsem skoro rozhodnutý.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Člověče,co chceš celý rok stěhovat,že máš strach z kufru :shock: ?Já používám Tiburona(Coupe) jako rodinné auto(2děti)-kufr 320l.Ty tam budeš mít rovnou taneční sál. :lol: Pokud si bereš obyvák sebou na dovču,tak hodíš jednou/dvakrát do roka na střechu box.Máš 1000l a více....co tam asi povezeš? :lol: I kočárek,nočník,haldu hraček a další potřebné věci 8) ,jsem na dovču i do zahraničí vždy pobral bez problémů. :wink: Je nesmysl,co se nám stále snaží vnutit Škodivka-vnitřní prostor=pasažéři jsou namačkaní jako sardinky,otlačená kolena v zadu i u řidiče :roll: -ale důležité je,že se během celého roku netlačí igelitka v kufru. :roll: Mám raději sebe a svou rodinu než tu tašku v kufru-ta ať se tam klidně jednou do roka mačká,hlavně když já můžu celý rok "ležet"pohodlně za volantem :wink: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
mr.mates
*
Příspěvky: 16
Registrován: 16 led 2008, 12:17
Bydliště: ST

Příspěvek od mr.mates »

Hm, přemýšlíš sice rozumě, ale kočárek budeš vozit max. tak rok a pak už snad jenom golfky, děti se učí rychle chodit. Já mám dvě malé děti a krátkou i30-ku a ještě se mi nepodařilo naplnit kufr a to ani na dovolenou. To místo uvnitř a to pohodlí tyto starosti nahradí. Neváhej, a pokud budeš stavět barák, stejně si matroš dovezeš v něčem jiným.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Dire »

Je to tazke rozhodovanie, my sme nad tym problemom lezali v prospektoch roznych automobiliek skoro 2 mesiace. Chceli sme slusny motor (tym vypadla Skoda, 1.8TSI je drahy a nic ine kvalitne do tohoto objemu podla mna nema), spustu miesta vzadu (detom je 15 a 17) a slusne velky kufor, aby som uz nemusel riesit 'zavazadla'. Pritom to mala byt nizsia stredna trieda.

i30cw som cely cas ignoroval prave kvoli kufru. Nakoniec som sa v nom zviezol ciste nahodou (zo zufalstva) a auto ma nadchlo. Este mesiac sme uvazovali nad tym kufrom a nakoniec sme do toho sli a az na tu svetlu vysku pri zatazeni nelutujem (zatial :)). Uz sme zvladli dve dovolenky, teraz planujeme tretiu do Chorvatska a ani nebudem dokupovat box, ktory som povazoval za nutnost (uvazoval som tak, ze radsej kupim box na 3-4 jazdy za rok, nez sa tlacit vzadu xxx-krat do roka).
Takze tak :?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
calex107
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2008, 17:41
Bydliště: Kosice

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od calex107 »

za i30cw je uz zlozena zaloha, bude v ciernej farbe a vybave style 1.6 CVVT, uprava N1

v jeden den som absolvoval predvadzacie jazdy ceed sw a i30cw
v momente ako som si sadol do i30cw som mal pocit ze sedim v aute a nie v hrackarskom modely
manzelka bola nadsena, syn zaspal

takze zatial si mozem kratit chvilku strankou
http://www.elantratouring.ca/

z CA ponuky stoji za zmienku garancia, paleta je vyssia ako v SR

WARRANTY:
5-year/100,000 km Comprehensive Limited Warranty†
5-year/100,000 km Powertrain Warranty
3-year/Unlimited km Roadside Assistance Program**
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od vlado1979 »

Dire píše:Je to tazke rozhodovanie, my sme nad tym problemom lezali v prospektoch roznych automobiliek skoro 2 mesiace. Chceli sme slusny motor (tym vypadla Skoda, 1.8TSI je drahy a nic ine kvalitne do tohoto objemu podla mna nema), spustu miesta vzadu (detom je 15 a 17) a slusne velky kufor, aby som uz nemusel riesit 'zavazadla'. Pritom to mala byt nizsia stredna trieda.

i30cw som cely cas ignoroval prave kvoli kufru. Nakoniec som sa v nom zviezol ciste nahodou (zo zufalstva) a auto ma nadchlo. Este mesiac sme uvazovali nad tym kufrom a nakoniec sme do toho sli a az na tu svetlu vysku pri zatazeni nelutujem (zatial :)). Uz sme zvladli dve dovolenky, teraz planujeme tretiu do Chorvatska a ani nebudem dokupovat box, ktory som povazoval za nutnost (uvazoval som tak, ze radsej kupim box na 3-4 jazdy za rok, nez sa tlacit vzadu xxx-krat do roka).
Takze tak :?
Dire, je to také hrozné s plným naložením auta ? Ako to myslíš ? Mali sme doma seat cordobu a keď si sadli do auta 4 osoby, auto bolo úplne na zemi, zástery čuchali o zem. Ani nemusel byť kufor plný. Otec bol z toho sklamaný podobne ako teraz ty, ale auto nám slúžilo 8 rokov bez jediného problému ! Keď seata predal a kúpil fabiu HTP, zaplakal. Spomína s nostalgiou na cordobu.
Čo máte stále s veľkosťou kufra ? To ste asi pochytili od českých "chalupářu", pre ktorých je toto jediné kritérium pri výbere auta. 415 litrov v i30 CW je úplne dostatočných. Mám krátku verziu i30, išli sme už v aute piati, každí z pasažierov mal batožinu a s kufrom 340 litrov nebol najmenší problém.
Podľa mňa je i30 CW oveľa krajší nielen interérom ( nie je čo dodať ), ale aj exteriérom. Kia je už dosť okukaná.
Keby som si mal vybrať z týchto dvoch variant ( ceed SW, i30 CW ), tak volím i30 CW. Nielen preto, že i30 hatchback vlastním :D
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od Dire »

vlado1979: nie je to hrozne, nastastie som este neskrtal o zem (ani podbehami, ani vyfukom). Ale nebol som na to zvykly ani u jedneho z predchadzajucich aut, tak ma to trochu znervoznuje. A zvonku to vyzera, akoby som v kufru viezol rozobranu lokomotivu alebo tank :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
calex107
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2008, 17:41
Bydliště: Kosice

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od calex107 »

nemas nahodou foto ?

celkom ma to znervoznuje uz teraz, ked na hjundaj este iba cakam.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od Dire »

Hm, tak foto nemam. Momentalne nemam ani auto, v servisu riesia necakanu ztratu vykonu za jazdy (motor bezi, trochu zvysene otacky, rozsvieti sa ESP OFF, ale pri slapnuti na plyn sa nic nedeje). Uvidime... :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
MMilan
Příspěvky: 1
Registrován: 17 dub 2009, 14:07

i 30 cw ohlasy na auto

Příspěvek od MMilan »

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat majitelů i30cw 1,6 CVVT na spolehlivost, jízdní vlastnosti, spotřebu,atd. a zda jsou nebo nejsou s tímto vozem spokojeni. Děkuji za reakce
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i 30 cw ohlasy na auto

Příspěvek od Hardcam »

Tyto otazky jsou zde nekolikrat zodpovezeny.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: i 30 cw ohlasy na auto

Příspěvek od Laxius »

Super auticko, super jazdne vlastnosti, super znacka a super spolahlivost :) *klop-klop*

Som nadmieru spokojny, auticko ma vela miesta, ci uz na sedenie alebo na odlozenie veci. Spotreba je pod 8litrov, kazdopadne ked som jazdil v Leviciach a na okrskoch, mal som spotrebu do 7l, teraz ked som siel dialnicu a beham po Bratisalve, tak je to do 8l. Nie je to malo, ale ked si zoberiem, ze felicia mi v priemere jedla o 1l menej na 100km, tak si poviem, ze radsej 1l navyse, a i30, ako 1l menej a felicia :)

Urcite to auticko ma male muchy, ale oproti ostatnym veciam ktore ponuka su podla mna zanedbatelne. Nejdem rozpisovat svoje plusy a minuy, myslim si, ze ich mame viacmenej rovnake vsetci majitelia a uzivatelia tohto auticka a uz ich ostatni popisali v ostatnych topikoch. Kazdopadne i30 ci uz hatch alebo cw je podla mna skvela volba.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
taxat
*
Příspěvky: 15
Registrován: 23 říj 2008, 19:26

Re: i 30 cw ohlasy na auto

Příspěvek od taxat »

Ahoj, diskuse se posunula do roviny hledání moderátora fóra, takže se vracím k tématu: i30 CW mám s motorizací 1.6 benzin, výbava Comfort. Postřehy po 12.000 km - je potřeba mít zástěrky za přední i zadní kola, jinak je hodně slyšet voda, příp.sníh, který odletuje od kol a tluče do prahů. Originální HANKOOK Optimo mi připadají hlučnější, ale nechce se mi je vyhodit. Manévrování a obratnost skvělá-subjektivně to potřebuje méně místa než krátká felda. Určitě si pořiď zadní senzory-jinak je couvání "na oči" problém, výhled dozadu nic moc. Výkon motoru v pohodě, zatím vždycky stačil a ještě zbývalo. Spíš je potřeba dávat pozor na rychlost, na dálnici se zamyslíš a na tachometru je 160 a motor pořád jde nahoru-paráda. Jediná výtka k motoru (a už to tady někdo psal) je k občasnému kraťoučkému poklesu výkonu-prostě jedu a najednou maličko poklesne otáčkoměr,cca o 100 ot., auto nepatrně zaváhá a hned se výkon motoru vrátí na původní úroveň a dalších 1.000 km je to OK. V servisu mi řekli, že to dělají všechny i30-takže je to věc SW, až na to Korejci přijdou, tak nám přeprogramují jednotky, ale zatím neví co s tím. Dlouhodobější spotřeba je 7-7,5 litru, hodně ale jezdím po Praze, po dálnici jsem většinou plnej a snažím se tam nahnat čas, na okreskách (pokud se krotím), se dostanu k 7 lt, ale dlouho mi to nevydrží. Hluk v kabině je trošku vyšší při otáčkách nad 4.000, při předjíždění nebo na okreskách to nevnímáš, na dálnici je to trochu otrava-prostě chybí 6.kvalt. Kupodivu není odhlučněné víko motoru, ale na druhou stranu zvuk motoru není nepříjemný, nicméně posádka vzadu Tě blbě slyší. Postrádám rozvod temperování interiéru přímo k zadním sedadlům-v létě pustíš klimu, aby se ti vzadu neuvařili a sám máš rampouch na nose. Zpracování a materiály v kabině skvělé, jenom mám výrazně širší spáru mezi dveřmi řidiče a přístrojovou deskou než mezi dveřmi spolujezdce a přístrojovkou-nechápu to, ale je to tak. Trochu stručný mi přišel návod k autorádiu, nastaveni funkcí jsem dělal intuitivně podle starého blaupunktu. USB port mi načte a hraje skladby z první složky na flashce a k dalším složkám se neumím dostat, ale chyba může sedět za volantem. Prostor pro posádku super-posadili se mi tam tři metrákoví chlapi a prohlásili "ty vole, tady je ale místa". Kufr zatím stačil na všechno vč.stěhování dcery na kolej, rakev odpočívá v garáži (snad v létě ve čtyřech na dovolenou).
Napsal jsem spíše negativní postřehy, ale ve srovnání se zbytkem zkušeností je jich minimum-takže auto je skvělé a recenze motoristických novinářů nelhaly, nicméně odpovědi typu "je to parádní auto" asi nehledáš.
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“