Zadní mlhovky

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Robertek
Příspěvky: 7
Registrován: 19 kvě 2008, 12:36
Bydliště: Praha

Zadní mlhovky

Příspěvek od Robertek »

Ahoj, nemátě někdo manuál k elektroinstalaci a rozložení pojistek? Mám problém se zadníma mlhovkama na Coupe 1.6 rv98. Zvláštní je že ani nesvítí dioda na tlačítku když se spustí. Přední jdou v pohodě.
Co se týče pojistek tak ty vypadaj že jsou všechny v pořádku, nevytahoval jsem je sice všechny, jen ty co byly označený jako FOG ale je to tam napsaný dost nepřehledně takže si nejsem moc jistej.

Taky mě celkem překvapilo že přední mlhovky maj symbol s "vodorovnym paprskem" a zadní se "skloněnym". Nikdy sem je moc nepoužíval ale přecejenom když jede člověk ve fakt hnusnym počasí tak zadní se celkem hoděj. Teda vlastně jsem se nikdy na auto nekoukal když jsem měl rozsvícený mlhovky (takže jsem asi svítil předníma místo zadníma :) )
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Při zapnutí by ti mělo cvaknout relátko. Jestli ti necvaká tak máš špatné relátko nebo je chyba v elektrice k relátku. Může bejt taky špatnej spínač mlhovek. Jestli si nenašel špatnou pojistku, tak jdi od tlačítka mlhovek dál
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Robertek
Příspěvky: 7
Registrován: 19 kvě 2008, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robertek »

No tak sem narazil na problém že nevim jaký relátko by to mělo bejt. Rozhodně žádný necvaká.

FRT FOG cvaká a funguje v požádku, ale neni zde žádný TAIL FOG

TAIL 1 cvaká a funguje (zadní světla)
TAIL 2 nemá vůbec relátko ani kontaky aby se tam nějaký dalo dát
(divim se že by tam ve výrobě zapoměli dát instalaci na zadní mlhovky a nevidim důvod proč by měl někdo předemnou odebírat celou elektroinstalaci na mlhovky, maximálně by vytáhl relé)

a nic víc co by mělo připomínat tail nebo fog.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Nemáš americkou verzi :!: :roll: V americe zadní mlhovky nepoužívají a tudíž by logicky nemuselo relátko bejt ani kabeláž. Otázkou je že bez zadních mlhovek by to neprošlo STK v ČR. I když já bez nich vlastně prošel taky no :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Robertek
Příspěvky: 7
Registrován: 19 kvě 2008, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robertek »

Tu americkou verzi nevim jak poznat. Ale spíš ne, mělo by to bejt původně kupovaný v německu, je to dovezený z německa se servisní knížkou v německu a manuálem a tak v němčině. V čechách jsem první majitel.

A ty na pozici TAIL 2 máš relé??
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Já mám coupe GK 2003 trochu jinak uzpůsobenou do relátek či pokistek. Já mám relé hned za spínačem mlhovek. Ale Nejlepší by bylo rozdělat středovej panel a jít po kabeláži kam co vede. Nebo na Hmaservice.com se zaregistrovat a stáhnout schéma el. když půjdeš na hmaservice tak jen v exploreru pač firefox nepodporuje
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

snad jsi nezkoušel ty mlhovky jen při druhé poloze klíčku a nenastartovaným motoru.... Taky jsem se divil, že nesvítí a začal kontrolovat půlku elektroniky..Svítí to až při nastartovaným motoru...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Mě se zadní mlhovka rozsvítí,až když mám zapnuté potkávací světla.Motor mohu mít zhasnutý.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

jo, možná je to tak, jak říkáš...už nevim
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Robertek
Příspěvky: 7
Registrován: 19 kvě 2008, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robertek »

mě svítěj přední až při zapnutých parkovacích světlech a nastartováno.

Jinak tak sem se koukal na hmaservice a vypadá to jako by tam opravdu nepočítali se zadníma mlhovkama.

No možný to je že to bude americká verze, ale nevim jak to zjistit. V techničáku mám Lantra Coupe (né jen Coupe).

Ale lampy tam jsou a i k nim očividně vedou kábly. Tak to nechápu proč by tam dali lampy a natáhli kabeláž ale nezapli to.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Kabeláž tam může bejt natažená pro případné domontování. Kamarád má BMW. Bateriii má vzadu, ale i tak má navedené kabely k baterii v motoru pro případné přidání baterie dopředu. To samé dělají všichni. Mají jeden svazek kompletní el. ale zapojeje jen to co je ve výbavě daného vozu a to ostatní nechaj a když někdo bude chtít něco dodělat, tka dokoupí věci a jen to dozapojí.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

čau nejlíp to zjíštíš takhle...Zeptám se- když nechaš svítit světla a vypneš motor a otevřeš dveře tak ten upozorňovací tón ti jde ne???

když otevřeš dveře a zmačkneš ty mlhovky, tak by ti to mělo taky řvát, že jsi to nechal zaplé..Mě to tak tedy funguje...
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Davepic píše:čau nejlíp to zjíštíš takhle...Zeptám se- když nechaš svítit světla a vypneš motor a otevřeš dveře tak ten upozorňovací tón ti jde ne???

když otevřeš dveře a zmačkneš ty mlhovky, tak by ti to mělo taky řvát, že jsi to nechal zaplé..Mě to tak tedy funguje...
No,mě to třeba tak nefunguje.Mě to pípá jenom když mám rozsvícené světla.Na mlhovku to nemá vliv.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Robertek
Příspěvky: 7
Registrován: 19 kvě 2008, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robertek »

Davepic píše:čau nejlíp to zjíštíš takhle...Zeptám se- když nechaš svítit světla a vypneš motor a otevřeš dveře tak ten upozorňovací tón ti jde ne???

když otevřeš dveře a zmačkneš ty mlhovky, tak by ti to mělo taky řvát, že jsi to nechal zaplé..Mě to tak tedy funguje...
Zas tak blbej nejsem:) Tohle je asi opravdu problém instalace.

Docela by mi pomohlo kdyby mi někdo moh vyfotit jeho skřín s relátkama a její víko. Samozřejmě na kupátku rv96-98.
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

Robertek píše:
Davepic píše:čau nejlíp to zjíštíš takhle...Zeptám se- když nechaš svítit světla a vypneš motor a otevřeš dveře tak ten upozorňovací tón ti jde ne???

když otevřeš dveře a zmačkneš ty mlhovky, tak by ti to mělo taky řvát, že jsi to nechal zaplé..Mě to tak tedy funguje...
Zas tak blbej nejsem:) Tohle je asi opravdu problém instalace.

Docela by mi pomohlo kdyby mi někdo moh vyfotit jeho skřín s relátkama a její víko. Samozřejmě na kupátku rv96-98.
No pípati to nebo ne?? pak to jinak pujde od tlačitka tak aspon neco zjistiš než rozebereš pulku auta
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Odpovědět

Zpět na „COUPE“