Koroze

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Koroze

Příspěvek od Cemar »

Mám Getze pátým rokem, prožil čtyři zimy va vysočině, proto jsem nechal u známého vystříkat dutiny a ošetřit spodek. A chci se s vámi podělit o poznatky o ložiscích koroze:

- na lemu zadních blatníků (lakovaný proužek zahnutý k podběhu) se již začaly objevovat puchýře
- koroduje vnitřní prostor předních blatníků směrem ke dveřím, přístupný po demontáži plastového podběhu, zejména ve spodní části (hromadí se tam mokrá špína). Doporučuji vyhodit tlumící pruhy z pěnové gumy směrem ke dveřím (nasáknou se jak houba a pod nimi to koroduje)
- koroduje nádrž (je plechová), zejména ve spodní části nad plastovým krytem
- korodují spodní lemy prahů (po poškození hlavně heverem)
- samozřejmě koroduje výfuk, zadní brzdové bubny a trubičky

Pozitivní zpráva - dostupné dutiny (kam bylo vidět) byly relativně vpořádku.

Máte někdo zkušenosti s dalšími ohnisky koroze?
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Reklama
 

Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Příspěvek od randompct »

A kolko mas za tento cas najazdene. Hmm... Niektore s problemov ktore popisujes nemalo ani auto ktore malo 10 rokov a najazdene cez 215.000km, ktore som pouzival v predoslej firme ( lemy uz boli obite, ale stale bez vyditelnej korozie, nadrz bez problemu, a na niektorych miestach povrchova korozia - co je normalne aj pri mensom veku - bol to citroen ) .
Bol by som teda nerad keby pri mojom najazde zacalo hrdzaviet, niekedy 3 rok pouzivania :( . Lan sa mi vsak zatial ukazuje ako skor neodolni, zopar ran od okolia uz dostal a vacsinou teda povolil :( . Zatial nastastie len drobnosti..., na predoslom VW bol lak aj plechy o poznanie pevnejsie.
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Mám najeto 54 tis. km, s tou korozí to není tak tragické - jedná se většinou o počínající povrchovou korozi, známý je odborník a ví, kam kouknout. Podle něj korodují víceméně všechna auta, každé má slabé místo...
Zejména u nás na vysočině, kde je dlouhá a prosolená zima :(
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Uživatelský avatar
drakas
*
Příspěvky: 46
Registrován: 23 říj 2006, 13:35

Příspěvek od drakas »

Je fakt, že ve srovnání třeba se starou Fabií antikorozní ochrana a lak Getze trochu pokulhává..ale zas má jiný přednosti 8) Koukněte schválně na blatníky, kde je lem zahnutý dovnitř (k podběhu), tak v místech kde navazuje nárazník, je jakoby rozrušená barva. Viděl jsem to zatím na všech (aspoň na verzích po faceliftu).
Zvedací body vždycky po garančce nebo výměně kola stříknu Soudalem nebo Tectylem na spodky, jinak by to tam bylo taky už asi chycený. O jiných místech zatím nevím. Tam, kde se mi ochrana spodku zdála slabá, jsem nástřik aplikoval taky. Jinak orig. zatím drží. Po 100tis. km testu našli snad malou korozi jen na vzpěře předního nárazníku a klaksonu. U mě po 2 zimách v nížině ok.
Getz 1.4, 06/2006
i30N (standard 250k), 06/2019
mmiippll
Příspěvky: 2
Registrován: 14 srp 2009, 12:05

Re: Koroze

Příspěvek od mmiippll »

Po dvoch zimách pod Tatrami (bez garáže) - zatiaľ žiadne výrazné ohniská korózie, akurát na piatych dverách - v jednom rohu okolo úchytu na otváranie kufra malá takmer neviditeľná korózia pod lakom (momentálne v servise v rámci garancie) a okolo dier na uchytenie SPZ - keďže budú striekať celé piate dvere, tak to dúfam spravia tiež. Inak v poho.
Uživatelský avatar
Jířa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2009, 13:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koroze

Příspěvek od Jířa »

Korozi na pátých dveřích okolo madla už jsem musel nedávno taky řešit :( , dlouho to byly takový nepatný puchýřky, a najednou se začali rozlézat.. Příčina je, že plastové madlo má ostré hrany, které pak nějakým chvěním za jízdy postupně prodřou barvu až na holý plech a začne to směrem od madla reznout, takže je dobré co nejdříve madlo odšroubovat, prodřené plošky přetřít štětečkem a madlo pak podmáznout silikonem, aby to sedělo v měkým :wink:
Zbytek auta celkem v pohodě, na spodku je to jenom povrchový, trošku rezne čelo pod nárazníkem, na kapotě malinkatej puchýřek, jinak nic. Koroze je snad jediná věc, co na mě Getzu štve..
GETZ 1,6 16V SPORT, r.v. 2004
Česulda
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2006, 09:51
Bydliště: Čelákovice

Re: Koroze

Příspěvek od Česulda »

r.v.2002 najeto 104tis., v zimě garážovaný a zatím nic, žádná rez, krom výfuku. Spokojenost.
Hyundai Getz 1.1 46kW,2002
Laket
*
Příspěvky: 23
Registrován: 08 kvě 2009, 06:27
Bydliště: Zlaté Moravce
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od Laket »

mmiippll píše:Po dvoch zimách pod Tatrami (bez garáže) - zatiaľ žiadne výrazné ohniská korózie, akurát na piatych dverách - v jednom rohu okolo úchytu na otváranie kufra malá takmer neviditeľná korózia pod lakom (momentálne v servise v rámci garancie) a okolo dier na uchytenie SPZ - keďže budú striekať celé piate dvere, tak to dúfam spravia tiež. Inak v poho.

Tak toto ma zaujíma, našiel som niečo podobné na piatych dverách. Minulý rok to bolo takmer neviditelné , ale teraz na konci zimy to má rozmer asi 5x5mm. Auto je ešte v záruke , tak dúfam , že sa nebudú vykrúcať v servise.
MATRIX 1,6i/2009/5 , GETZ 1,1 2007/5
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koroze

Příspěvek od Hardcam »

2002ka, jeden z uplne prvnich vyrobenych - koroze zadna, jen bezna mista na podvozku, ale takovy ma kazdy auto uz po prvni zime...
auto je negarazovane, najeto 100tkm a ma nekolik sramu na laku, ktere kupodivu vubec nekoroduji
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
x-plode
*
Příspěvky: 95
Registrován: 29 lis 2008, 21:40

Re: Koroze

Příspěvek od x-plode »

tak ja s korozi zatim problem nema jen bubny a trosku vyfuk,nicmene jsem si nechal namichat trochu 2 slozkoveho laku za cca 170kc tak kdyz objevim nejakou drobounkou mezeru v laku tak to zamaznu a drzi to ok. no jsem zvedav co po zime. jinac 3roky 45000 km najeto a bez koroze. to musim taky zaklepat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
getz 1.1l dynamic,space silver mica,2006
slabostka
*****
Příspěvky: 1729
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Koroze

Příspěvek od slabostka »

Myslite ze ma zmysel v dnesnej dobe striekat dutiny karoserie a podvozok?
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od vipe »

slabostka píše:Myslite ze ma zmysel v dnesnej dobe striekat dutiny karoserie a podvozok?
Já to preventivně udělal. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od lada t5 »

Myslím, že tím nejde nic zkazit.
Uživatelský avatar
x-plode
*
Příspěvky: 95
Registrován: 29 lis 2008, 21:40

Re: Koroze

Příspěvek od x-plode »

ja planuju na jare preventivne urcite to neni na skodu :D/
getz 1.1l dynamic,space silver mica,2006
Uživatelský avatar
x-plode
*
Příspěvky: 95
Registrován: 29 lis 2008, 21:40

Re: Koroze

Příspěvek od x-plode »

tak jsem to zakrik dnes jsem nasel 4 loziska koroze na grilu predni mrizky ta chromovana lista celkem me to zarazi ze se to po 3 letech objevilo nicmene zaruka na karoserii by mela byt 6 let ne?
getz 1.1l dynamic,space silver mica,2006
Odpovědět

Zpět na „GETZ“