Výrobní vada

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Drak
Příspěvky: 2
Registrován: 09 říj 2008, 20:26

Výrobní vada

Příspěvek od Drak »

Před dvěma týdny jsem koupil nového Getze 1,1 Dynamic a druhý den se začaly ozývat podivné zvuky od zadní nápravy. Při dotazu u prodejce mi bylo sděleno, že jde o výrobní vadu - silenbloky zadní nápravy byly zastříkány ochraným nátěrem spodku. V servisu byly silenbloky očištěny a je po problému. Máte někdo podobné zkušenosti?
Reklama
 

Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Re: Výrobní vada

Příspěvek od dedecko »

Joo. Od začátku mi tam vzadu taky něco vrže. Po prvních metrech to zmizne, tak to ani neřeším.
I30 1.6 mpi
JuloKE
*
Příspěvky: 35
Registrován: 12 úno 2008, 20:44
Bydliště: Košice

Re: Výrobní vada

Příspěvek od JuloKE »

vcera som kupil manzelke Getz 1.4, a dnes som zistil aj ja to buchanie. Este vyberiem z kufra zdvihak a uvidim, ci to bude buchat. mam otazku - pri vypnutom vodicovom bezpecnostnom pase vam funguje zvukova vystraha? Zadne prave okno prefukuje aj pri 60km/h. Tak nehuci ani stara felda. budem pravdepodobne reklamovat tesnenie okna.
Vdaka za info.
Hyundai Elantra 1.6 Phantom Black 2013
Hyundai Accent 1.4 Elegance 2007
Uživatelský avatar
Kolik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 19 led 2009, 23:44
Bydliště: Praha 4

Re: Výrobní vada

Příspěvek od Kolik »

Ja mam podobny problem. Auto jsem dostal z autosalonu vcera a uz po ceste domu bylo slyset vrzani ze zadni casti vouze vzdy pokud jsme prejeli pres nejakou nerovnost a je to dost slyset... Ted povezu auto do autorizovaneho servisu, kde mi budou menit vsechna okna za tonovana, tak by bylo asi nejlepsi to tam taky rovnou nahlasit, at na to mrknou, co myslite?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výrobní vada

Příspěvek od Hardcam »

Urcite to udelej.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Re: Výrobní vada

Příspěvek od haryk »

Já jsem si taky všiml silentbloků vzadu,že leží dole na tělese tlumiče a nahoře je vidět tyč tlumiče.Servisman mi předvedl nové auta,že to mají všechny a taky tak. No, stejně jsem ty silentbloky přilepil nahoře do misky a zatím tam drží a žádné bouchání se neozývá.
Getz UG 1341
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní vada

Příspěvek od Nio96 »

Mě to zatim nevrže ...jen včera když jsem jel z kopce a čekal na zelenou jsem dal ruční brzdu a jak auto zastaví a zhoupne se tak přitom houpnutí to zavrzalo tak jsem to udělal podruhý a zase jinak nevrže.. :-) ale můj pan učitel kupoval knám do školy jednoho Getze na autoškolu.. :-) a jednoho manželce.. :-) a s jedním přijel a hned ho zase vezl zpět...taky mu to tam vrzalo...a byla to nedotažená naprava.. :-)...musim zkontrolovat jestli mam ty tonovaný skla...jak se to pozná? :-) je to vyrazně zabarvený? :-) mám taky Dynamic.. :-) kupoval jsem v prosinci tak bych to měl mít ne? :-) akorát k tomu mohli dát jěště disky místo poklic a bylo to super.. :-)
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
Johnny
Příspěvky: 9
Registrován: 03 bře 2009, 20:12

Re: Výrobní vada

Příspěvek od Johnny »

Ahoj,problém je opravdu v silemblokách zadní nápravy.Stačí Oprava je jednoduchá.Rozebrat,vyčistit a při montáži zpětné namazat.Jen doporučuji otočit středoví šroub kvůli Lepší montáži.
Uživatelský avatar
gizmonka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 kvě 2009, 09:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní vada

Příspěvek od gizmonka »

ja som tiež bola v servise, aj som im povedala, čo to môže byť a nič mi s tým nespravili..mám pocit, že to búcha viac..tak tam musím ísť znovu..
Getz Dynamic 1.4 5dv.
Uživatelský avatar
mysak85
*
Příspěvky: 40
Registrován: 10 lis 2007, 18:48
Bydliště: Jihlava

Re: Výrobní vada

Příspěvek od mysak85 »

když se tu o tom tak bavíte, chtěl bych se zeptat jestlli je tohle normální že sou ty tlumiče tak dole.

Obrázek
Hyundai Getz 1.4 16V 71Kw 11/2007 Red
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní vada

Příspěvek od vipe »

michalcz píše:když se tu o tom tak bavíte, chtěl bych se zeptat jestlli je tohle normální že sou ty tlumiče tak dole.

Obrázek
Z té fotky toho neni moc vidět, jenom to že stojíš jením kolem vejš a tudíž je ten jeden tlumič níže než ten druhý. :-k
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“