Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Zdravim všechny zde na foru. Mám Hyundai Lantra 1.5 GLSI, 63kw, 1994, modrá metalíza už 11 let a musím říct, že za tu dobu jsem s autem neměl sebemenší probém co se týká motoru, elektriky. Jen výměna náplní, brzdy, olej. Jednou to ale přijít muselo, popíšu, co se mi stalo. Ještě bych chtěl říct, že jsem tohle forum přečetl skoro celý, ale myslím si, že podobnou závadu tu ještě nikdo nepublikoval.
Asi před půl rokem jsem jel z práce domů a po 3 kilometrech mi zhasl vůz. Zkoušel jsem ho nastartovat a vždycky to chytlo, ale zachvilku zhaslo. Zkoušel jsem to párkrát, ale interval držení motoru se zkracoval, až to jenom točilo, ale už to nechytlo. Nechal jsem ho tam stát a šel domů pěšo. Večer jsem tam jel na kole a světe divse, chytlo nadrb a držel motor, tak jsem kolo rozebral a odjel. Pak asi 2 měsíce v pohodě, akorát se mi stalo jednou, že když bylo venku 35 stupňů a já zastavil na stopce, tak auto neudrželo volnoběh a chciplo. Hned jsem nastartoval ale musel jsem mít na křižovatce mírně nohu na plynu. Před měsícem a půl jsem jel do Tesca a jelikož jsem měl málo benzínu, tak jsem tam natankoval plnou a po ujetí asi 200 metrů to chcíplo a zase po natočení motoru to chvilku drželo,ale i když jsem přidal plyn, tak to chciplo. Myslel jsem si, že se bude odehrávat to samé, co před půl rokem, ale ouha, dojel jsem maximálně 2 kilometry a pak už jsem musel zavolat odtah. Ani na druhý den nevydržel volnoběh víc jak minutu, pak to zhasne a po třech pokusech to jenom točí. Odtáhnul jsem auto ke známému, protože jsem si to dával dohromady s palivovou soustavou, ale říkal, že to všechno prolezl a že závada musí být někde v elektrice. Odtáhli jsme auto k autoelektrikáři u kterého bylo asi měsíc, ale nepřišel na nic. Prý se nejde spojit s centrální jednotkou a že se stím ještě nesetkal. Odtáhl jsem auto k autoelektrikáři, co má orig. diagnostiku hyundai, že tam dřív dělal a potvrdil, že se nedá spojit s cetr. jednotkou. Zkoušel jsem to teď startovat a jenom to točí motorem.
To jsem se ale rozepsal, pomůže mi prosím někdo s tímto problémem?
Jsem z Olomouce, vím že v Nedvězí je vrakáč, ale ani nevím kolik by stála centr. jednotka a jestli by ji nezničil mechanik, jen co by ji namontoval.
Díky předem všem za pomoc
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od vlastaFR »

autoelektrikar nejsem , ale myslim ze zavada bude vty jednotce. chtelo by to vyskouset jinou.
treba se tu ozve nekdo kdo poradi vic...
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od ryba »

teda s timhle jsem se taky jeste nesetkal. Dle projevu by to mohla byt RJ ale taky nejakej konektor v kabelazi nedrzi. Ale taky palivovy cerpadlo nebo filtr. Kdyz to jede, zdechne a zase chvili jede...
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Kamil »

Podobné příznaky jsem měl,když jsem měl nakondenzovanou vodu v nádrži.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

To Kamil: Voda mě taky napadla, už jsem chtěl vyčistit nádrž, ale pak přišla ta hláška, že se nejde spojit s řídící jednotkou. Zítra jedu na vrakáč a snad se tam nějak dohodnu.
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od RUMiiiK »

ze zacatku toho prispevku sem si rikal jo to se me stava, kdyz tam naleju vic nez 20 litru benalu ale potom ze to uz nechytlo vubec ak to uz sem si rikal tak zle na tom teda asi nejsem :)

ja kdyz tam neleju nejak kolem 20 l benalu a vic tak me to zacne delat neco podobnyho, neudrzi to volnobeh a chcipne, ale kdyz to po natankovani necham treba hopdinu stat tak je vsecko v poradku :) asi bych si mel nechat vycistit nadrz nebo nevim co se deje, mozna palivovej filtr vymenit
Lantra 1,6 r.v. 1997
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Zdravim, tak jsem se vrátil z vrakoviště Nedvězí u Olomouce a chtěj za tu jednotku 5000kc. A to když mi je ukazoval, tak mu tři spadly a jedna na zem. Dovedu si představit v jakém jsou asi stavu. Díval jsem se na netu, ale nikde nemůžu nic najít.
Poradí někdo?
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Jam »

V Nedvězí je to banda zlodějů a hovad, pokud ti můžu doporučit, tak auto Drásov, je to kousek nad Brnem, tam se s nima domluvíš. www.auto-drasov.cz Mě se tam vyplatilo jet z olomouce pro čelní sklo (v nedvězí samozřejmě za 95% ceny nového), ještě jsem to tam usmlouval na 1000kč a chlapík to tam se mnou hodinu ládoval do auta. V Nedvězí by tě s tím vyhodil před vrata a poraď si sám.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od vlastaFR »

nejdriv vyskouset, pak kupovat
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

To se lehce řekne vyzkošet a pak kupovat, ale kdo mi poskytne ř.j. na vyzkoušení? Na vrakovišti ji chcou nejdříve zaplatit.

V nedvězí už jsem jednou kupoval, takže vím že jsou to zloději. Díky za tip na ten Drasov, už jsem tam psal a mají ř.j. od 1000kč.
S autem tam ale nemůžu, když ji dovezu, jaká je možnost, že ji ten mechanik zničí, jen co ji tam namontuje?

Je možné, že po zdárném zapojení ř.j. se chyba neobjeví a auto stejně nepojede?
Diky.
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Jam »

Sehnal bych si zapojení konektoru od té jednotky a v autě vše proměřil, jestli třeba nějakej prvek nemá zkratlý dráty(solenoidy, vstřiky, čerpadlo...), jesli je napájení ok (nepřebíjí) a tak. Zapojení je na hmaservice. Pokud bude všechno ok, tak by zničení jednotky nemělo hrozit.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Tak jsem volal na vrakáč, ale bohužel zrovna ten typ nemají, což mě mrzí, protože je měli za slušnou cenu. Zkoušel jsem google podle čísla té ř.j. HMC 39100-24871 SIEMENS, ale nic. Nakonec asi stejně skončím v tom Nedvězí. :oops:
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od vlastaFR »

ted jeste aby to bylo tou jednotkou...
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od black_sheep »

ECU neni problem, kdyz se poradne zabali, posilat postou.. Take jsem takhle posilal novemu majiteli meho byvaleho scoupacka jednotku az do Ostravy! :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od rbrodsky »

Tak přesně se choval můj Poník. Ale mě fungovalo spojení s ŘJ ale ta neukázala žádnou chybu. Což bylo divné. Bylo ale jasné že je to něco s palivem. Tak nakonec bylo vadné palivové čerpadlo. Prostě už bylo vyběhaný a netěsnilo takže nedávalo takovej tlak. Po výměně OK na 100percent spolehlivé auto.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“