Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Jiři
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 říj 2008, 16:59

Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od Jiři »

Dobrý de.Poradí mi někdo.Zajímalo by mě,jestli na počítadle spotřeby na počítači v hiundai Elantra r.v2004 1,6 je ukazována momentální spotřeba,nebo průměrná.Při jízdě mi ukazuje neustále stav spotřeby 7,3l.Nevím,zda se jedná o vadné čidlo počítače.
Děkuji.Jiří
Reklama
 

Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od Felotron »

ukazuje pouze prumernou spotrebu
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od tatulda »

Nevím jak Elantra 1,6,ale zřejmě to bude stejné i pro 2,0-takže,když za jízdy vynuluji počítač(musí ukazovat spotřebu),tak ukazuje spotřebu okamžitou,ale jen do zhasnutí motoru.Potom opět ukazuje průměr.(na moravě při sprintu 19l)
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
honza
*
Příspěvky: 17
Registrován: 08 zář 2005, 09:22

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od honza »

U Elantry 1,6 je to tak, že počítač neustále průměruje. Po každém vynulování neustále vyrábí průměrnou spotřebu a tento údaj tam zůstane bez ohledu na vypnutí motoru. Takže okamžitá spotřeba tam svítí pouze nějakou tu vteřinu po vynulování. Honza

Hyundai Elantra 2006
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od carlos »

Tak jsem zkusil, jestli mně to ukáže okamžitou spotřebu taky. Za jízdy jsem vynuloval stávající průměrnou spotřebu a na displeji naskočily dvě čárky :o ( a mně vrásky na čele ). Ale po několika vteřinách se tam pomaličku od 1 litru zvyšovala hodnota spotřeby (stále nahoru), až jsem se asi po 60 km dostal na 7,0 l/100km což je ale stále o 0,3 méně než jsem tam měl před tím (ale já to couračkama do práce doženu). Takže pokus se nezdařil, ale tu okamžitou spotřebu snad radši ani vidět nechci :D :D :D .
Elantra 1.6, r.v.2006
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od Donald »

Mám CRDi a samosebou, že to dopočítává prům. spotřebu. Ale po delší době se to kousne a je třeba znovu nahodit. Tozn. vynulovat - obvykle to dělám při každém tankování. A ještě jedna perlička - mezi spotřebou PP a skutečnou podle dotankování je rozdíl - 0,4 litru.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od carlos »

No a už tam mám těch 7,3 dlouhodobý průměr, což u mě odpdvídá i podle natankovaných litrů a ujetých km.

P.S.- právě jsem přišel z garáže a mám přezuto, zima může začít :D .
Elantra 1.6, r.v.2006
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od jandaxx »

Donald píše:Mám CRDi a samosebou, že to dopočítává prům. spotřebu. Ale po delší době se to kousne a je třeba znovu nahodit. Tozn. vynulovat - obvykle to dělám při každém tankování. A ještě jedna perlička - mezi spotřebou PP a skutečnou podle dotankování je rozdíl - 0,4 litru.
Palubní počítač se nijak nekousne, pouze počítá spotřebu od posledního nulování. Je tedy logické, že ke změně po několika tisících kilometrů dochází jen velmi pozvolna. Když totiž najedeš například 3000 km se spotřebou 7l/100 a pak 300 se spotřebou 6l/100, tak se to v celkové průměrné téměř neprojeví. Celková průměrná spotřeba za 3300 km totiž bude 6,9 litrů. Ujedeš tedy 3000 km a průměrná se podle PP ani nehne. Teprve třeba po ujetí dalších několika set km s lehkou nohou na plynu spadne o tu desetinku. Takže to vypadá, že se jako nic neděje, palubní počítač se kousnul a nemění údaje. Což je nesmysl. Když ho pak vynuluješ, tak je samozřejmě citlivější na styl jízdy a spotřebu, protože poměr se počítá třeba k najetým 500 km. Když najedeš 300 kilometrů se spotřebou 7l/100 a pak 200 kolimetrů se spotřebou 6l/100, klesne průměrná za těch 500 km na 6,6l/100, což bude na PP hned vidět. :wink:
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od Donald »

Musím oponovat. Opravdu někdy je nutný reset jako u Windows. Jinak souhlasím, že z dlouhodobého průměru se těžko dostává ať nahoru nebo dolů, to je jasné. Zajímavější je skutečná spotřeba, která je proti PP o 4 dcl nižší. To mi potvrdili i další majitelé CRDi. Navíc ještě počítač km je optimističtější a plusová odchylka dělá až 2 procenta.
Jinak dík za odpověď! :D
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od jandaxx »

Měl jsem Elu 4 roky a najezdil s ní asi 70 000 km, takže tak nějak vím, jak ten palubák fungoval. U mě byl optimistický asi o 0,3 l/100km
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Dotaz na funkci palubního počítače u Hiundai Elantra 1,6

Příspěvek od Xfield »

Resetuju PP při každým tankování. Hodnota půměrné spotřeby je u mě taky "optimističtější" ... ze začátku jsem si to přepočítával a skutečná mi vycházela o 0,2-0,3 horší.
btw.: teď vyjedu nádrž podle PP většínou se spotřebou cca 7,2 , ale už se mi podařilo dostat i na 6,6 :)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“