Bouchání

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
kleVr
*
Příspěvky: 40
Registrován: 17 lis 2005, 16:12
Kontaktovat uživatele:

Bouchání

Příspěvek od kleVr »

Před chvíli jsem jel a z ničeho nic mi začalo něco bouchat v autě, směrem k motoru. A už to nezmizelo. Projevuje se to jen při zrychlení, respektive při větším sešlápnutí plynového pedálu. Pokud jedu konstantní rychlostí nebo brzdím, tak je to tichoučké. Ale při sešlápnutí plynu bouchá.
Na neutrál můžu motor v pohodě vytáčet a je to tichoučké. Může to být převodovka?
Je to Sonata 1999, 2.5 V6. Převodovka je automatická. Díky za každý tip.
Sonata 1999, 160k
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

Mě taky jednou v autě něco divně bouchalo, byl jsem z toho fest nervózní. Dělalo to při zrychlení hodně a při jízdě konstantní rychlostí málo. Když jsem zatáčel doleva tak taky hodně a když doprava, tak vůbec. Nakonec to byly uvolněný šrouby v levým předním kole. :lol:
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
kleVr
*
Příspěvky: 40
Registrován: 17 lis 2005, 16:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kleVr »

Ty jo, tak to mě fakt nenapadlo. Zkusím to zkontrolovat. Kdyby to bylo ono, tak by to bylo vážně super. Já už zkoumal, kolik bude stát homokinetický kloub.
Sonata 1999, 160k
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

jj, táta taky říkal, že to bude homokyneťák. Přišlo se na to až u známýho v dílně, když to chtěl rozdělat. Mám litý kola a šrouby nejsou vidět, protože je na nich krytka. Koukni se a uvidíš....
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
kleVr
*
Příspěvky: 40
Registrován: 17 lis 2005, 16:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kleVr »

Joker píše:jj, táta taky říkal, že to bude homokyneťák. Přišlo se na to až u známýho v dílně, když to chtěl rozdělat. Mám litý kola a šrouby nejsou vidět, protože je na nich krytka. Koukni se a uvidíš....
Hmm, ta kolem povolenými šrouby to nebylo. Všechny jsem zkontroloval a žádné se mi nepodařilo dotáhnout ani o kousek :cry:
Jsem zvědavý, čím to bude :?
Sonata 1999, 160k
Uživatelský avatar
mlat
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2006, 14:40
Bydliště: 2+1; Sokolov

Re: Bouchání

Příspěvek od mlat »

Uz to mas opraveny? Muj podobny problem jsem vyresil poradnym utazenim sroubu predniho silentbloku motoru. (je pod chladicem)
Hyundai Coupe 1.6 16V
Hyundai Coupe 2.0 16V 2000 (4 očko) ne vl.vinou KO - (škoda)
Hyundai Sonata 2.0 GLS 16V 12/97
už je: Hyundai Coupe 2.0 06/07
Spotřeba: min. 8,23 l/100km; prům.9,97l/100km; max.11,81l/100km. (dlouhodobé měření)
kleVr
*
Příspěvky: 40
Registrován: 17 lis 2005, 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání

Příspěvek od kleVr »

mlat píše:Uz to mas opraveny? Muj podobny problem jsem vyresil poradnym utazenim sroubu predniho silentbloku motoru. (je pod chladicem)
Ne, ještě jsem se k tomu bohužel nedostal, měl jsem teď spoustu práce, raději jsem nejezdil. Zítra se má přijít na to podívat technik, kterej dřív pracoval v servisu Hyundai. Už jsem dostal i tip, že to může být uvolněná ojnice a klidně mi může proletět blokem motoru :( Jenže jsem zrovna v Praze a tady bych se asi za servis nedoplatil. Tak nevím, jestli to nechat odtáhnout nebo co s tím. Každopádně díky za tip.
Sonata 1999, 160k
kleVr
*
Příspěvky: 40
Registrován: 17 lis 2005, 16:12
Kontaktovat uživatele:

Vyřešeno

Příspěvek od kleVr »

Tak téměř po měsíci jsem problém vyřešil. Na vině byly svíčky, které špatně pálily směs, ta se zřejmě dostávala zpět do sacího potrubí nebo do výfuku, kde se nahromadila a pak najednou vybouchla. Práce na hodinku, přijít na to, týdny objíždění servisů :)
Sonata 1999, 160k
Odpovědět

Zpět na „SONATA“