Vzadu něco ťuká

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vzadu něco ťuká

Příspěvek od Dr Meduza »

Uz delsi dobou me vrta hlavou takovej problem
Kdyz jedi prez naky hrboly (takze vlastne skoro porad :lol: ) tak vzadu neco tuka, vetsinou to tukne dvakrat zasebou, zni to asi jako kdyz preslapuje kun na dlazbe (lepsi prirovnani toho zvuku me nenapadlo)
Zatim se to nak vyrazne nezhorsuje, pozoruju to tak poslednich 5 tis, predtim sem si toho nevsim
Co to muze bejt?
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od mirpie »

napadaj mě klasicky tyčky stabilizátoru (dva kusy, jedna stojí asi 4kila, nebo uložení stabilizátoru (silentbloky, jeden stojí asi 50Kč, jsou tam dva)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od DEDe »

zkus jestli to neni proste viko kufru privri nejakou hadru a poznas hned jestli to neni tim treba me kufr vselijak hrkal.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od Dr Meduza »

kufr me uplne ukrutne vrze, ale hlavne kdyz jedu do zatacek, pres hrboly moc nevrze
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
MadMaxx
**
Příspěvky: 165
Registrován: 25 led 2008, 09:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od MadMaxx »

Dr Meduza píše: zni to asi jako kdyz preslapuje kun na dlazbe (lepsi prirovnani toho zvuku me nenapadlo)
omg, to zni jak?

vetsinou to byva to viko kufru, ze je moc navolno...
Hyundai Sonata 2.0 2007
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od mirpie »

mně mlátily ty tyčky stabilizátoru, byly už po smrti a kufr mi vrzal taky. Stačilo obyč molytanová lepící páska (dostal jsem od Jerryho) a omotat to účko na víku, co zapadá do zámku (příčina je v zámku, který je výš, ale složitě to tam rozebírat a nastavovat se mi nechtělo, takhle je to jednodušší a už nic nevrže). Popř. ještě vytočit ty gumový dorazy na víku kufru tak, aby víko kufru při dosednutí bylo nepatrně výš, ale musí se s tím pak více bouchnout při zavírání. Ale jak říkám, mně kufr nemlátil, jen vrzal, mlácení mi šlo od nápravy od tyček stabilizátoru. Výměna pomocí flexy (ty starý matice prakticky nejdou povolit, točí se to i s čepem) za nové tyčky, za 60min hotovo a ticho.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
shotik
****
Příspěvky: 1002
Registrován: 24 čer 2006, 13:42
Bydliště: Praha 9 Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od shotik »

co ti na tom trvalo 60 minut? :))) si hledal zasuvku na flexu ne ?:)))) ja je nemel teda zarezly ani jednu navic se daji z druhy strany za matkou podrzet klicem . a bylo vymeneno i s vyndanim a nandanim kol tak za 20 minut:) a to je maximalka:)
Hyundai Scoupe 1994 prodano
Hyundai COUPE FX 2.0 16V 1998 prodano
Fabia 1,9TDI prodano
Octavia II 1,9TDI
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od mirpie »

...asi jsem se 40minut kochal, jak jsou ty nový tyčky pěkně stříbrný :-)..Ten uvedený čas jsem myslel jako limit
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od Playgamer »

me to taky neslo povolit ... stacilo nahrat autogenem a povolit :)) jo ty novy tycky tak pekne svitily ... 5 min nez jsem vjel do prvni louze :D
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od mirpie »

autogen jsem k dispozici neměl a matice byly součástí balení nových tyček, (třeba předních nebyly, tam jsem si je dokoupil, tuším M12x1,5), tak jsem to rovnou říznul
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od DEDe »

nevim jak presne je to u 1gen ale ten kufr dela problemy asi casto ja sem koupil za 30kc takovou tu gumu co se nastriha a lepi na spodek zidli aby nepodrely podlahu (prodavaj to i v kramech vse za 39 :) staci vystrihnout a dat to vsude kde ten kufr dolyha, u zamku mame pak takovy 2 perka tak na ty nalepit kolecka gymy pak na ty dve gumy postranach kufru na aute a pak na samotnem viku kufru jsou ty stelovaci dorazy tak tam sem pak dal jeste dve gumy na to misto kde pak dosednou na kufru prace na 5 minut vypada to perfektne a kufr se ani nehne ono se to trochu protlaci takze to jde i dobre zavirat a pokud to zacne hrkat znovu tak tam dat jen jeste jednu lepku na to a je to za par kacek a pocit neuveritelnej z tichyho auta :) nicmene mozna to vubec neni tvuj problem ale i ten kufr vypadal jakoze hrka neco vzadu u kol a pritom to byl kufr :wink:
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Vasco
*
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2008, 15:03

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od Vasco »

DEDe píše:nevim jak presne je to u 1gen ale ten kufr dela problemy asi casto ja sem koupil za 30kc takovou tu gumu co se nastriha a lepi na spodek zidli aby nepodrely podlahu (prodavaj to i v kramech vse za 39 :) staci vystrihnout a dat to vsude kde ten kufr dolyha, u zamku mame pak takovy 2 perka tak na ty nalepit kolecka gymy pak na ty dve gumy postranach kufru na aute a pak na samotnem viku kufru jsou ty stelovaci dorazy tak tam sem pak dal jeste dve gumy na to misto kde pak dosednou na kufru prace na 5 minut vypada to perfektne a kufr se ani nehne ono se to trochu protlaci takze to jde i dobre zavirat a pokud to zacne hrkat znovu tak tam dat jen jeste jednu lepku na to a je to za par kacek a pocit neuveritelnej z tichyho auta :) nicmene mozna to vubec neni tvuj problem ale i ten kufr vypadal jakoze hrka neco vzadu u kol a pritom to byl kufr :wink:
Ahoj, teď jsem našel toto vlákno a jsem rád, že nejsem nasranej jenom já, poněvadž mi něco hrká v kufru. Všechno jsem už vyndal a pořád to dělá, vychází to někde ze dveří. Slyším to na každým hrbolu. Jak psal DEDe, zkusím tam nalepit těsnění do oken.....a uvidíme:-)
Uživatelský avatar
JardaH
*
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2008, 01:09

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od JardaH »

s tím ťukáním nejste sami...mě hrkalo plato od kufru a pak zadni sedaky...kdyz jsem je sklopil a namazal vazelinou ty očka pro uchycení, tak to přestalo.

jinak mi neco taky tuka v levych dverich, asi neco co hejbe s oknem, protoze kdyz ho otevru a zavru, tak se to zacne ozejvat. po par minutach (hrbolech) to prestane

ale tak uz jsem si na to zvykl :-)
Hyundai Coupé 2.0 FX r.v.2001
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od DEDe »

Vasco píše:
DEDe píše:nevim jak presne je to u 1gen ale ten kufr dela problemy asi casto ja sem koupil za 30kc takovou tu gumu co se nastriha a lepi na spodek zidli aby nepodrely podlahu (prodavaj to i v kramech vse za 39 :) staci vystrihnout a dat to vsude kde ten kufr dolyha, u zamku mame pak takovy 2 perka tak na ty nalepit kolecka gymy pak na ty dve gumy postranach kufru na aute a pak na samotnem viku kufru jsou ty stelovaci dorazy tak tam sem pak dal jeste dve gumy na to misto kde pak dosednou na kufru prace na 5 minut vypada to perfektne a kufr se ani nehne ono se to trochu protlaci takze to jde i dobre zavirat a pokud to zacne hrkat znovu tak tam dat jen jeste jednu lepku na to a je to za par kacek a pocit neuveritelnej z tichyho auta :) nicmene mozna to vubec neni tvuj problem ale i ten kufr vypadal jakoze hrka neco vzadu u kol a pritom to byl kufr :wink:
Ahoj, teď jsem našel toto vlákno a jsem rád, že nejsem nasranej jenom já, poněvadž mi něco hrká v kufru. Všechno jsem už vyndal a pořád to dělá, vychází to někde ze dveří. Slyším to na každým hrbolu. Jak psal DEDe, zkusím tam nalepit těsnění do oken.....a uvidíme:-)
to tesneni do oken se hrozne rychle zmackne zkus tu gumy na ty zidle jak sem psal , kdyz to nebudes moc najit maj to i v hornbachu nebo bauhausu drzi to lip nez to do oken sem to vymenil :wink:
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Vzadu něco ťuká

Příspěvek od Garen »

Mám asi stejnej problém u Coupe 97.
Myslíte tou páskou oblepit takový to "U" co zapadá do kufru? Celý to oblepit a mělo by to bejt v pohodě? Někde sem četl, že by to mohlo i utišit zvuk otevírání kufru, když se to tam nalepí...
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Odpovědět

Zpět na „COUPE“