maj tyto xenony smysl?

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
zdenek17
**
Příspěvky: 174
Registrován: 14 bře 2008, 19:04
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od zdenek17 »

Chtěl bych znát váš názor jestli bych si měl pořídit tyhle xenony na coupe 1.gen. rv.97 nebo spíše volit nějaký dražší
Odkaz: http://www.aukro.cz/item463949366_xenon ... diody.html
Hyundai i30 1.6GDI style paket, satin amber
HYUNDAI COUPE 2.0 1. Generace RV. 97, Červená barva - prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od Dr Meduza »

ja od nej mam tuhle sadu
http://www.aukro.cz/item463949438_xenon ... diody.html
a docela to ujde, ikdyz bych si doved predstavit lepsi svetlo, na favoritacky reflektroy s poradnejma zarovkama to nema, holt pokrok :roll:
ikdyz kdesi sem cet neco o tmavnuti cocek pri celodenim sviceni v lete, jak se prehrejvaj
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
zdenek17
**
Příspěvky: 174
Registrován: 14 bře 2008, 19:04
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od zdenek17 »

tak já to hold risknu a uvidím nu
Hyundai i30 1.6GDI style paket, satin amber
HYUNDAI COUPE 2.0 1. Generace RV. 97, Červená barva - prodáno
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od Dr Meduza »

uvidis, maximalne to vyhodis a ds spatky zarovky no, kdyz to nebude fungovat
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od DEDe »

ja bych byt tebou do toho nesel, sam sem mel jedny levnejsi a taky jak to dopadlo melo to velky spiscky proudu a obcas to vyhodilo i tu 15A pojistku a asi po pul roce odesly uplne vyhazovali pojistku porad tak asi odesel uplne balast , mozna sem mel divnej kousek ale mozna taky ne. ted tam mam tyto
http://www.aukro.cz/item468568435_xenon ... aruka.html
(respektive verzi H7 8000K)
a je to uplne jiny kafe vydrzi tam vklidu i 10A pojistka a nedela to zadny vykyvy jak ty predtim.

Urcite bych si nebral ty 4300 jestli chces at to vypada fesne dej si tam 6000 jsou vic dobela 8000jsou pak trochu domodra ale uz je videt trochu hur a policajti by mohli byt haklivejsi ja sem ale problem nemel.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od mirpie »

pokud dáš xenony, tak se rozhodně nemusíš bát, že by se ti čočka přehřívala. Vyzařují méně tepla, než klasická žárovka (35W proti 55W). Abys odpálil čočku, musel bys být prase a dat tam ty 100W žárovky, které o moc víc nesvítí, ale 2x více to hřeje a více to zatěžuje alternátor, akumulátor a roste spotřeba.
Teplotu emitujícího světla bych zvolil 4300K nebo 6000K. Měl lsem oboje, resp. mám ted 6000K, je to více lehce domodra, 4300K zase víc svítí. Žádné výpadky pojistek nebo kolísání v síti jsem po roce provozu nezaznamenal, jen asi měsíc po montáži mi odešel do kytek jeden ballast, ale v rámci záruky mi byl bleskově odeslán nový, od té doby drží. Taky si dovedu představit, že by to mohlo svítit lépe, ale asi to je tím, že už na xenony jezdim prakticky rok a už mi to tak nepřijde.. Pomahači a chrániči mě zatím nezastavili, před STK jsem to sundal. Takže zatím vše ok.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od hardysk »

proc tam pise v upozorneni ze je to pro starsi auta co nemaj ridici jednotku?
a na ty proudovy spicky upozornuje vicemene kdyz pise min 15A pojistka (coz uz je nejakych slusnych skoro 200W, coz je pekna hodnota:)
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od DEDe »

no ja bych do toho nesel proste to je presne sunt co sem mel ja a ja si to obednaval od stejnyho typka jako mirpie ale dodal mi nejakej shit ani kovovej balast sem nemel ale v plastu. Nez vyhodit 1500 za nekvalitni a pak kupovat za 2 tis je lepsi dat ty 2 rovnou si myslim. Dokonce me potom i jedna zarovka zacala svitit vid dobela a rikal sem si nez podelat ridici jednotku tak to radeji dam pryc to nebudu ani reklamovat protoze to snad ani nikomu prodavat nechci kdyz vim jak stojej zaprd i kdyz to mam v zaruce, skoda ze mas H1 jinak bych ti ty svoje minuly dal klidne za 700 :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od mirpie »

já mám sadu ok, ballasty kovové
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
zdenek17
**
Příspěvky: 174
Registrován: 14 bře 2008, 19:04
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od zdenek17 »

skoro celej jsem tde na fóru nebyl, a mám v tom trochu zmatek :-) teď nevím kdo se baví a jaký sadě
Hyundai i30 1.6GDI style paket, satin amber
HYUNDAI COUPE 2.0 1. Generace RV. 97, Červená barva - prodáno
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od MartasZ »

mirpie píše:pokud dáš xenony, tak se rozhodně nemusíš bát, že by se ti čočka přehřívala. Vyzařují méně tepla, než klasická žárovka (35W proti 55W). Abys odpálil čočku, musel bys být prase a dat tam ty 100W žárovky, které o moc víc nesvítí, ale 2x více to hřeje a více to zatěžuje alternátor, akumulátor a roste spotřeba.
Teplotu emitujícího světla bych zvolil 4300K nebo 6000K. Měl lsem oboje, resp. mám ted 6000K, je to více lehce domodra, 4300K zase víc svítí. Žádné výpadky pojistek nebo kolísání v síti jsem po roce provozu nezaznamenal, jen asi měsíc po montáži mi odešel do kytek jeden ballast, ale v rámci záruky mi byl bleskově odeslán nový, od té doby drží. Taky si dovedu představit, že by to mohlo svítit lépe, ale asi to je tím, že už na xenony jezdim prakticky rok a už mi to tak nepřijde.. Pomahači a chrániči mě zatím nezastavili, před STK jsem to sundal. Takže zatím vše ok.
Hele s tou teplotou nevim, nejsem si úplně jistej.. ale když sem zkoušel moje xenony ještě než sem je namontoval, tak po vyzkoušení sem dal tu výbojku zpátky do toho polystyrenovýho pouzdýrka a ono se mi to k tomu připeklo :-) Tak nevim.. ale rozhodně má menší proudovej odběr :-)
A jinak moje problémy... asi po roce mi jedna výbojka začala nejdřív občas a pak čím dál častěji blikat jako stroboskop.. obejdnal jsem novou a pohoda... pár měsíců na to začla druhá, nedávno sem vyměnil, tak sem zvědav, jestli se to bude ještě opakovat.. nikdo jinej koho sem se ptal se s tímhle problémem nesetkal a já to měl na obou :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od mirpie »

elektrický příkon (výkon * účinnost) je proud * napětí, kde u výbojky vychází menší, ale má větší účinnost, tedy i z menšího příkonu to svítí lépe a ta lepší účinnost udělá to, že se více elektrické energie přemění na světlo, než na teplo... Takže ani 55W xenon nehřeje tak, jako 55W žárovka, natož pak běžný xenon 35W....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od MartasZ »

Já se nehádám, jen říkám co se mi stalo.. je fakt že sem nikdy nevytáh obyč žárovku těsně po svícení, třeba by ona ten polystyren úplně upekla :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od mirpie »

tak vytáhnout obyč žárovku těsně po svícení by nedopadlo dobře pro ruce...pálí to jak ku*va :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

Re: maj tyto xenony smysl?

Příspěvek od delphino »

zdravim, chtel bych se zeptat, nekdo mi rikal,ze xenony nejsou povoleny u vsech aut, ze to maj lidi na cerno a tak, ze i ja bych to mel jakoby na cerno,pac jsme rok 98..nevite o tom neco, me to prijde jako blbost, taky mi nekdo rikal,ze vecer nemuzu mit zaply podsviceni podvozku, ze se to taky nesmi..
Dikes
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Odpovědět

Zpět na „COUPE“