Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

kardzi
Příspěvky: 8
Registrován: 09 pro 2007, 20:20

Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od kardzi »

Ahoj.Nestastnou shodou oklnosti jsem prisel o oba klice k autu coupe....Nechcu nechat menit zamky.Prej mi udelaji kopii normalne podle vin motoru nebo co.Mate nekdo zkušenosti?
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od laxo18 »

ak mas taky stitok tak tam by malo byt vyrazene cislo podla toho sa robi nahradny kluc
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od DEDe »

tak tak nahradni klic se ma delat podle stitku kovoveho ktery se dodaval s hlavnim klicem a na tom bylo vyrazene cislo nejake. Bohuzel ja co sem koupil z bazace tak tohle cislo od predchoziho majitele nemam , teoreticky by ho stacilo i znat. Jinak pokud si ho mel servisovane treba ve stejnem servisu kde bylo kupovano treba by si se snema nejak domluvil.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
kardzi
Příspěvky: 8
Registrován: 09 pro 2007, 20:20

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od kardzi »

pravě že mám prd.Dostal jsem v Aute esa před rokem pouze jeden jednoduchy klíč bez ničeho.(immobilizer taky asi nema).TAk ted nevím co delat.Dalkac mám a do auta se dostanu, ale nenastartuji:-( NA klicku nic nebylo a už vůbec ne štítek
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od DEDe »

ja bych zkusil do toho bazaru a zkusit kontaktovat predchoziho majitele pokud to byl nekdo z CR a zeptat se kde to treba servisoval nebo koupil. Ja ten stitek taky nemam kazdej si ho schova nekde doma a ztrati tak to byva no. Nebo se zkus zeptat v servise hyundai co se s tim da delat urcite to pujde kdyz jim prokazes ze ten vuz vlastnis ty :wink:
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od mirpie »

podle databáze čisla VIN by ti měli v servisu Hyundai za nějaký poplatek zjistit kód klíče, číslo klíče a zámků, se kterými bylo auto vyrobeno. Na základě tohoto čísla by ti pak měli být schopni vyrobit novýk líč, nebo ho nechat poslat přímo z Koreje, kde ho na základě požadavku znovu vyrobí.
Pořeboval jsem vyrobit náhradní klíč na Opla a ten klíč co mám je vůbec nezajímal, z toho nic nevyčetli. Důležitej pro ně byl kód VIN, kterej je v techničáku. Pak poslali fax do Německa a ti jim poslali zpět číslo zámků a klíče. Nevýhoda je, že pokud před tebou někdo měnil zámky, tak to už nezjistíš. Ale ta pravděpodobnost je malá. Takže jsem to taky risknul a zaplatil jim ten fax (asi 150kč) a pak do 14dní mi nechali v Německu vytrobit novej klíč, kterej pak poslali. Ten stál asi 1200Kč bez dálky, s dálkou tuším 2500Kč. Kod imobilizeru mi nahráli nový asi za 500Kč..

Ale toď servis a vůz Opel. Ale předpokládám, že takhle to funguje u všech značek.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
kardzi
Příspěvky: 8
Registrován: 09 pro 2007, 20:20

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od kardzi »

Tak mi rekli, ze podle VIN to nejde a nejlacinejsi reseni je vyndat treba zamek ze dveri nebo kufru (klic byl stejny) a udelat survinu.Ta se pak musi nakodovat..Je potreba dorucit i takzvany Immobox.....ten se preprogramuje na jiny kod...tohle mi rekl jeden vyrobce autoklicu..Autorizovany servis hyundaj rekl, ze pouze vymena ridici jednoty immobilizeru a komplet zamku..prej 15 tis....:-( Jiny autor. servis z Brna (pro mne daleko) ze prej to jde za cca 5 tis KC..Viz postup nahore.... Nejradeji bych pouze ze zamkem z auta a tou immobox jednotkou..je to prej jak krabicka od cigaret..nevite kde to hledat?
PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od PraliWAR »

Ahoj,mám podobnej problém.Klíče jsem dostal jen jedny a to ještě bez toho kodu.Tak jsem možná pěkně v háji:(.Nešlo by třeba jen přeprogramovat ten klíč na jinej kod a pak prostě podle starýho udělat tvar stejný aby odemkl dveře a nahrát tam ten novej kod kvůli imblz?Nebo už to někdo nějak vyřešil?
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od Engineer »

Fijooo. ak mas model ten co je na obrazku, tak potom ako je mozne ze si dostal iba jeden klucik?!
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od DEDe »

to jo nova kara a jedny klice bez kodu aby ti s tim nekdo neodjel :) Blbej vtip ja vim , zkus se optat majitele jestli to mas z CR co s tema klicema a kodem udelal ze je nemas :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od antek »

Autorizovaný servis by ti měl v tvém případě pomoci i bez štítku,který se dává s novým vozem.
Accent LC CF1 1.3 2006
PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od PraliWAR »

No je rok starý,byl to odebraný leasing a ta společnost mi dala jen jedny klíče.Že se nestává, že by zabavila více.Nestraš s tím odjetím.To bych asi nepřežil.Dal jsem si tam pro menší uspokojení defend-lock,aby to kdyžtak měli těžší.Z ČR je,ale kontaktovat předchozího majitele asi není nejlepší nápad:)).Zkusím brnknou ještě do Hyundae jestli by to udělali,když je to novější auto.Dík za rady
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od DEDe »

PraliWAR píše:No je rok starý,byl to odebraný leasing a ta společnost mi dala jen jedny klíče.Že se nestává, že by zabavila více.Nestraš s tím odjetím.To bych asi nepřežil.Dal jsem si tam pro menší uspokojení defend-lock,aby to kdyžtak měli těžší.Z ČR je,ale kontaktovat předchozího majitele asi není nejlepší nápad:)).Zkusím brnknou ještě do Hyundae jestli by to udělali,když je to novější auto.Dík za rady
nech si preprogramovat klic a mas to v pohode. Tak zase si to sehnal urcite za dobrou cenu , asi nemel chlapek na splaceni to tak vypada ze? Tak to je beztak nastvanej tak to by se asi o tom fakt bavit nechtel.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od PraliWAR »

Je cena byla dobrá.Bylo za vicejak poloviční cenu nového.No prostě štěstíčko,sem hledal tak dlouho až sem našel a starý kupéčko už mě omrzelo:).Vím že se to přeprogramovat dá,ale stejně být jen s jedním klíčem je na nic.Navíc když si ho zabouchnu tak jsem v hajzlu.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta klíču lze udelat novy podle VIN motoru?

Příspěvek od DEDe »

PraliWAR píše:Je cena byla dobrá.Bylo za vicejak poloviční cenu nového.No prostě štěstíčko,sem hledal tak dlouho až sem našel a starý kupéčko už mě omrzelo:).Vím že se to přeprogramovat dá,ale stejně být jen s jedním klíčem je na nic.Navíc když si ho zabouchnu tak jsem v hajzlu.
klic ti udelaj v pohode si myslim aspon kdyz sem se ja pta v servisu , teda na opravu klice ale jak imobilizeru tak dalkace tak se o zadnej stitek ani cislo nezajimal a prej 1000Kc uplne celej klic nevim kolik bude stat vsak zvedni telefon zavolej do nejakyho servisu a vis to hned.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“