Voda->dvere

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Paul666
**
Příspěvky: 208
Registrován: 27 srp 2008, 18:51
Bydliště: Vidochov pobliz Nove Paky, okres Jicin, Vychodni Cechy
Kontaktovat uživatele:

Voda->dvere

Příspěvek od Paul666 »

Cau lidi mam problemek s dvermi, vzdy kdyz prsi,tak sem mi, nevim jak, dostane do kastliku u dveri ridice voda, nevite cim by to mohlo byt, nebo spis jak treba rozdelat dvere abych na to mohl mrknout,,diky
Hyundai Lantra 1.6 16V GLS 1996
Reklama
 

Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Voda->dvere

Příspěvek od Bruno »

Musíš oddělat tapecírunk, napřed kličku dveří/je tam šroubek/, potom odšroubuješ šroubek v opěrce /je pod gumovou zátkou/ potom vyloupneš to ovládání oken /celý ten plast/ odpojíš konektor, odloupneš plast za zrcátkem, povolíš šrouby tapecíruku /spodní tři nemusíš, jsou od kastlíku dveří/ a opatrně vyloupneš tapec./jsou tam dva plastové čudly//když je zničíš dají se koupit čudle na fabii pasují/, pak oděláš tapecírunk /vyhákneš směrem nahoru/ a uvidíš plastové /igelitové/ těsnění, které je přilepené něčím jako /medvědím hovnem/ opatrně to oddělej třeba ostrým nožem zkontroluj odvodňovací otvory ve spodku dveří aby ve dveřích nestála po dešti voda. Pak ten igelit znovu poctivě přilep /pokud je potrhanej je možno jej nahradit plastovým ubrusem/ zkontroluj taky spodní gumičku, která těsní okno. Pak to celé postupně vrať do původního stavu. Pozor opatrně při odpojování kličky dveří musiš odjistit plastové pojistky táhel otevírání dveří pootočením k sobě trochu to jako lupne a pak vyhákneš ty táhla.Pak to při montáži zase zacvakni /zajisti/. Pokud do dveří trochu při dešti zateče na to jsou tam ve spodku dveří ty dva otvory, kterými to vyteče. Ten igelit brání tomu aby se to dostalo k tapecírunku a pod něj, důležitá je ta spodní gumička okna aby kolem ní moc nezatíkalo.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda->dvere

Příspěvek od Vita »

No a nebo jen procisty ty diry ve dverich z venku ...
Nemusis kvuli tomu rozebirat dvere ... muze to byt necim zalepeny ... nejaky bordel, barva, bahno ... cokoli ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda->dvere

Příspěvek od Melkor »

Poradil by mi někdo, jak "vyloupnout tapecírunk" z těch dvou bílejch plastovejch kulatejch držáků dole na dveřích? Mám všechno povolený, ale s tapecírunkem hejbnu jen ze strany na stranu o cca 1cm. drží to právě ty dva bílé plastové čudly, co se dají nahradit z fábie. Ale nevím jak to na nich drží, jestli jen silou vytrhnout, nebo nějakým fíglem :-)
Díky
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Voda->dvere

Příspěvek od Aleš »

jestli jsem tě dobře pochopil, tak použij sílu a vytrhni to
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda->dvere

Příspěvek od Melkor »

a ještě dobrou radu, kde pak koupím ty plastové bíle kolečka které při tomhle manévru na tuty zničím. (znám se)
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda->dvere

Příspěvek od Damian »

Jestli máš někde po ruce auto-Kelly, mají je. Jinak bych to řešil přes origo :hyu: , nebo šikovné autodíly. Protože prodejce když umí, sežene ti je.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“