Problemy s mojim coupe 97.

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
jonathanvanreed
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 lis 2008, 09:28
Kontaktovat uživatele:

Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od jonathanvanreed »

Ahoj vsichni,

mna toto auticko strasne zlobi. :-(
Mam coupe 97, 2.0 16v, G4GF. Kupili sme ho s priatelkou pred cosi menej ako rokom. Vyzeralo super, ziadne problemy prve 2 mesiace, az kym som ho nabural. Dost prsalo tak som dostal smyk. ABS-ko byvaly majitel nejak len prepojil aby kontrolka shasla po nastartovani, takze to nebrzdilo ako ma a este nam tam nechal asi 8 rokov stare pneu. Skoda asi 60tis. A to som siel mozno 30. Tak fajn zacali sme zhanat ND, vecsinu som kupil u Donata, urcite ho vsetci poznate. :o) Tak ok dali sa dokopy diely za ktore sme dali asi 20tis, a slo sa skladat. Prevarili sme celo, vsetko sedelo. Pekne sme ho dopasovali, nastriekali a ani nevyzeralo ze by niekedy bolo burane. Ale... zacali sa pre istotu problemy s motorom. Mizla voda. Tak som bol v servise, tam som to snimi skumal ze kam to lezie. Normalne bolo vidno ze ta voda niekam odteka. Tak sme to zvihli pozerali pumpu nic, hadicky tiez nekvapkali. Tak nastartovali auto a zacali turovat. Voda zacala pomaly vyliezat z chladica. Z toho usudili ze bude asi zle tesnenie pod hlavou. Vraj ide tlak z valcov do vofy. Co si mymochodom myslim ze je hlupost, ked niekdo turuje tak pri 5 tis otackach, tak je jasne ze dostava vodna pumpa zabrat. Tak si vravim posudili to odbornici tak to tak urcite bude. Tak sme kupili tesnenie pod hlavu, rozvodovy remen(pre istotu, vraj by sa nemal 2x napinat). A islo sa montovat.. Prvy den som dal hlavu dolu, islo to pomerne tazko.. Rozoberal som to prvy krat. :O) Tak sme ju ocistili, dalo sa nove tesnenie(nipparts) zalozila sa hlava zatiahli sa sroby podla poradia, vymenili sme remen atd. atd. Celkom to zabralo asi pol dna to dat dokopy. A start. Krasne chytil na prvy krat. No problemo. Akurat bola voda v oleji zo zaciatku ale to bolo preto ako sme dali dole hlavu tak vo 2 valcoch ostala voda. A ta pretiekla do oleja. Z jedeneho za 3-4 hodiny a z druheho pocas noci. Viem asi netesnia dobre piestne kruzky, ale to este neni taka hruza na 202 000 km. Urcite to uz pred tym niekdo pripiekol. Ako kazde coupe. Kedze to mavaju povacsine mlady ludia. Tak sme vymenili olej, kupili sme nejaky menej kvalitny castrol na test, isli sme na cestu asi 200km v kuse vsetko OK. Tak sme kupili zase olejovy filter, zatku na olej(ta svina sa strasne strhava, ked budete olej menit radsej si kupte aj to.) olej Valvoline Max life 10W-40 aku sme tam mali aj pred tym. Tak sme doliali olej nastartovali a olejovy filter frkal. Tak sme ho dali von, vymenili gumicku z toho stareho a bolo vsetko ok. Isli sme vecer do mesta, pobehali asi 40km vsetko OK. Tak si vravim ze konecne skoncili starosti. Tak som tam vymenil vodu na nemrznucu(pomer 1:1). A vybrali sme sa do brna. (asi 300km) Po 120km zacalo nieco piskat v motore, zrazu vyskocila teplota pod cervenu tak som rychlo odbocil vypol motor aby sa nezaderel. Pozeral som a cely podvozok bol od oleja, niekde musel vyfrkat. Neviem ci to bol ten filter. Tak sme zavolali znamym dosli doniesli filter, aj olej. tak som ho tam vymenil nalial olej nastartoval a ok. Niekam ale myzla voda. tak som sa pozrel zo spodu, neviem presne odkial tiekla kedze bola tma, akurat co som dosvietil tiekla niekde od rozvodoveho remena. Typoval by som asi vodnu pumpu ale neviem. Nemal som cas este na to pozriet za svetla, to pojdem asi az na vikend. Neviete ci aj na hyundai byvaju take poistne stuple na bloku motora ktore vyrazi voda ked vyvrie aby neroztrhlo blok? Neviete co sa mohlo stat ked sme sli kusok bez oleja? asi 2-3km typujem podla pyskotu. Ten pyskot bol ako ked pisti klinovy remen. Ale to mohlo byt aj preto ze ten olej pofrkal aj to. Ju a olejova kontrolka veselo zhasina aj potom ked tam nebol olej. Zase nejaky tuning minuleho majitela. Nejake rady co to moze byt? Mozne je aj ze to tesnenie pretlacilo, alebo roztrhlo blok? Dakujem za rady...
Hyundai coupe '97 2.0i G4GF
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od mirpie »

ahoj, taky blbá koupě co (vítej v klubu)...ale co, to dáš do kupy, nevěš hlavu. Když už jsi do toho něco dal, tak by bylo neekonomické to ted prodávat. Moje auto bylo něco podobného, ale problémy s chl.kapalinou nebo olejem jsem naštěstí nikdy neměl.

S tou chl. kapalinou, příčín úniku může být více. Buď ti to zmizelně interně - protekla přes těsnění pod hlavou do spalovacího prostoru a "zmizela" ti jako vodní pára výfukem, nebo externě, tedy někde vytekla. Buď čerpadlo chladící kapaliny, nebo kdekoli jinde z okruhu, např. volná hadice chladiče, vypadlé víčko expanzní nádobky (Jerry by mohl vyprávět). atd. Pokud jsi psal, že chl.kapalina ti teče okolo prostoru rozvodů, tak je to bud to čerpadlo chl.kapaliny nebo ta expanzní nádobka.
Chápu, že v noci je to blbě poznat..

S tím najetím 2-3km bez oleje je ošemetné říkat závěry. POkud jsi to jel na 2000ot/min-3000ot/min, nemuselo se stát nic, ale taky mohlo. Ale pokud si to po výměně oleje natočil a neklepe ti to na klice, případně to ani není přidřený (do otáček to jde lehce a nechcípá ti to na volnoběžných otáčkách), tak je to ok.

Na kvalitě oleje nešetři. Coupé potřebuje kvalitní olej a potřebuje ho dostatek. Že se nerozsvítila kontrolka mazání při nedostatku oleje je téměř pravidlo. Nerozsvítila se ani mě na R19 16V, kdy jsem na 7000ot/min zadřel motor (olej před výměnou, jinak ty otáčky běžně, zapomněl jsem na ten olej, že už dosluhuje :-( ), a stejně tak ani kamarádovi na okruhu na Toyotě Celice, v táhlé zatáčce se mu olej nahrnul vlivem setrvačné síly na jednu stranu stěny klikové skříně a čerpadlo nemělo krom vzduchu a olejové mlhy co sát... Kontrolka prý taky spala a pak mu to zaklepalo na klice, takže výměna motoru. Táhl jsem ho na provaze za Coupé dobrých 20km.


Tak dej vědět. Co ten olej, ten už je ok? Nemizí ti taky?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
jonathanvanreed
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 lis 2008, 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od jonathanvanreed »

no ten olej neviem, nestihol zmyznut za ten cas. Mal som ho iba kratko nastartovane. Inak slo v pohode, zvuk ako predtym, nechcipal, ale som sa snim ani nepohol lebo som uvidel ze tecie prudom ta voda. Nieco piskalo na pravej strane pocas cesty.(Predtym ako som zastavil). Potom ako som tam dolial ten olej, vodu, nastartoval tak to prestalo.. Podla mna to bolo bud olejove cerpadlo alebo vodna pumpa ??

To stou vodou tam bolo zle to tesnenie, lebo ked sme ho menili tak to potom bolo ok, voda nikam nemyzla.. Ale mam pocit ze teraz ho budem moct menit tiez, kedze dostal fajne na rypak.

Inak mam moznost motor za 4000sk, ale neviem to je blbe zase do neho davat peniaze a buh vi ci bolo zapecene a ze ci to bude lepsie :-) nemam to tam ani ako odskusat. ze aky to ma zvuk atd..
Hyundai coupe '97 2.0i G4GF
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od Romanko999 »

Ak to pojde s priestoru rozvodov tak by to mohlo byt na 80% vodna pumpa! ja som mal to isté! tiež som musel dolievať zakaždím destilovanu vodu..ale ako píše mirpie môže byť toho viacej ale ja by som sa pozrel na tu vodnu pumpu
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od mirpie »

to pískání bylo od čerpadla chladicí kapaliny, jak jelo naprázno
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
jonathanvanreed
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 lis 2008, 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od jonathanvanreed »

a mohlo to cerpadlo prasknut? ze by popri tom tiekla ta voda?
Hyundai coupe '97 2.0i G4GF
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od mirpie »

osobně jsem prasklé čerpadlo ještě neviděl. To spíše jen netěsnost gufera, popř. volné šrouby..a celkové větší vůle, kde si voda cestu najde.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
shotik
****
Příspěvky: 1002
Registrován: 24 čer 2006, 13:42
Bydliště: Praha 9 Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od shotik »

no kdyz se ti vys... pumpa tak ti vytece voda z motoru a muzes to krasne upect:) taky sem s tim nejezdil jen do servisu k hujerovi _)
Hyundai Scoupe 1994 prodano
Hyundai COUPE FX 2.0 16V 1998 prodano
Fabia 1,9TDI prodano
Octavia II 1,9TDI
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od ryba »

tuhle zavadu jsem mel. Vodni cerpadlo odpoustelo vodu ve zcela nahodnych situacich. Nekdy za jizdy, nekdy po zastaveni, nekdy po otevreni chladice...kazdopadne to vydrzelo docela dlouho. Vymena by nemela byt nejak extra draha...cca 3000 kc
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
jonathanvanreed
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 lis 2008, 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od jonathanvanreed »

tak uz je to vyriesene, vymenili sme vodne cerpadlo a uz ide ako ma. :-)
Hyundai coupe '97 2.0i G4GF
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problemy s mojim coupe 97.

Příspěvek od mirpie »

tak hurá. Pak dej do sekce "Pokec - aktuální foto" vyfocenej svůj auťák, ať se kouknem
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“