Co tankujete za benzín?

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Co tankujete za benzín?

Příspěvek od jamie.thomas »

Zrovna sem při náhodný kontrole TP zjistil, že Hyundai Coupe jezdí na 91 a né na 95 co jsem tam do teď tankoval, ale příde mi divný, že je psaný 91, protože to přece bude jezdit ještě hůř,ne? Co tankujete vy? Je asi jedno, když člověk tankuje víceoktanovej beznín, když to neni hlavně míň něž v TP,ne?

A na jakejch benzínkách tankujete a je větší rozdíl mezi kvalitnějšími benzíny např. na OMV než na nejlevnějšim Onu? Jakou máte zkušenost?
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Reklama
 

Idea
**
Příspěvky: 166
Registrován: 03 lis 2008, 16:12
Bydliště: Jirkov Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od Idea »

jamie.thomas píše:Zrovna sem při náhodný kontrole TP zjistil, že Hyundai Coupe jezdí na 91 a né na 95 co jsem tam do teď tankoval, ale příde mi divný, že je psaný 91, protože to přece bude jezdit ještě hůř,ne? Co tankujete vy? Je asi jedno, když člověk tankuje víceoktanovej beznín, když to neni hlavně míň něž v TP,ne?

A na jakejch benzínkách tankujete a je větší rozdíl mezi kvalitnějšími benzíny např. na OMV než na nejlevnějšim Onu? Jakou máte zkušenost?
Ahoj mam taky v TP 91 ale normalne tankuju 95 vpohode :) jinak znamej vozi benzin a koukal do papiru a rikal ze nejkvalitnejsi benzin ma shellka a benzina nevim co je na tom pravdy prej to je prvni trida druha trida uz nevim co rikal ale asi robin oil a naky prej omw je 3 trida nevim jestli to je pravda taky bych chtel vedet co kde je lepsi :) ale asi shell nejlepsi no :) asi i nejdrazsi takze tam netankuju ja tankuju na robin oil a na omw :)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Spousta HYUNDAIů má v techničáku 91 oktanů. Je to minimální oktanové číslo, které motor zvládne. Obecně se tankování 91 nedoporučovalo, spotřeba dost roste, výkon klesá a 91 není o tolik levnější, aby to mělo smysl. Takže 95 oktanů a motor je spokojenost sama :D.
Svým miláčkům dopřávám výhradně Shell V-Power. Motor pak má klidnější běh (méně vibrací i nižší hlučnost-subjektivně samozřejmě).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
bronas
*
Příspěvky: 42
Registrován: 27 říj 2008, 20:30

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od bronas »

jamie.thomas píše:Zrovna sem při náhodný kontrole TP zjistil, že Hyundai Coupe jezdí na 91 a né na 95 co jsem tam do teď tankoval, ale příde mi divný, že je psaný 91, protože to přece bude jezdit ještě hůř,ne? Co tankujete vy? Je asi jedno, když člověk tankuje víceoktanovej beznín, když to neni hlavně míň něž v TP,ne?

A na jakejch benzínkách tankujete a je větší rozdíl mezi kvalitnějšími benzíny např. na OMV než na nejlevnějšim Onu? Jakou máte zkušenost?
no ja tankuji na Shell benzin Power shell racing je to 100 oknanovy benzin a reknu vam je to pak pekne zive slisel jsem dokonce ze to cisti kanalky a vsechno jsem snim spokojen
Hyundai Pony 1.5 GL 1993
TUNING
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od Tringi »

Taky mám v techničáku 91 oktanů a podle specifikace to zvládne i 10% (tuším) nějaké biosra*ky.
No, liju tam OMV Carreru 100 a motor si jen libuje.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od laxo18 »

to ja tankujem na TESCU benzin maju takej istej kvality ako OMW minule som natankoval carreru 100 ake ked mam pravdu povedat rozdieli moli fakt malinke , tankoval som aj shellV power to uz bolo o nieco lebsie slovnaft moc neoblubujem neviem preco ako by som mal snim vyzsiu spotrebu
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od mirpie »

tankuju Carreru 100 ÖMV, Vervu 100 Benzina, Blue octans 99 Benzina, nebo V Power 95 Shell. Když zrovna jsem někde, kde nemaj nic lepšího, tak prostě vezmu 95. Zatím nejlepší běh motoru a ochota jít do otáček jsem nejvíce pocítíl u Blue Octans 99 Benznia, pravda, maj ho jen na pár místech republice, ale tam kde se občas na víkend pohybuji, tam ho maj :-). Ale na tu 100kovou Vervu to taky jede slušně. Spotřeba je nepatrně nižší, když to zrovna nehonim jak nadutou kozu a netrapim koncernový chrochtáky v kopcích.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od DEDe »

nechci kazit naladu ale asi ste necetli clanek Ze shell V-power v CR nepridava na vykonu protoze v nem nejsou primesy stejne jak v jinych statech co tam davaji do CR se ten pravy V-power jeste nedovazi a v testech byl velky rozdil mezi Shell V-power z nemecka a Nasim a shell to potvrdila ze to opravdu tak je a nekde na svym vebu to maj zasity taky a napsany. Takze V-power ten cesky zrejme neni zadna spicka coz zklamalo i me pac sem mu veril ted uz moc neverim a tankuju obyc 95 u shellky a ty lepsi i vysokooktanovy si beru obcas jinde Benzina , OMW obcas i u shell ale spis tak na procisteni tema primesema. Jinak dobre dopadl ten test u vysokooktanovej u benziny (tam pridal nejvic na vykonu a bylo topoznat) a pak OMW. Jinak do starsich aut podleme nema cenu rvat drahej benzin ale to uz je na kazdym mit auto do 100 tis asi bych se vyprdl davat o korunu drazsi benal vsak nez motor dodela tak uz auto bude stejne naodpis tak jedine kuli tomu honit vykon ale to je dost subjektivni a moc to taky asi neprida, takze ja nejcasteji beru 95 tku a neminim ty vyderace s ropou financovat beztak ta kvalita za tu vyssi cenu ani nestoji jen si potrebujou zase nejak nahrabat pod zasterkou neceho jak uz to chodi:)))
Naposledy upravil(a) DEDe dne 09 pro 2008, 08:37, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od mirpie »

s tím V power 95 je to pravda. Navíc je to pořád jen 95oktanů, ale když už nic a jsem zrovna na shlece, dostanu za něj 2x víc bodů na smartkartu :-), jinak bych ho taky nebral
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od jamie.thomas »

Já sem právě taky vždycky zastával to, že do starších aut to asi nemá cenu a bral sem nejlevnější benzín v ČR a to Ono 95 za aktuálních 22.50Kč, ale je pravda, že teda to občas i s tim benzínem škitlo a na stejnou polohu plynu to najednou spomalilo a zase zrychlilo, ale to jenom občas, takže opravdu ta klavita těhle jejich benzínů nebude nic moc. Sice teď nemám nějaký super nový auto, ale říkám si, že když už je to jedno z těch mladších aut, tak bych si ho nerat úplně zničil a rači bych přešel na něco kvalitnějšího.

Takže v podstatě co tady čtu, tak asi nejlepší 100 oktanovej na Benzině, pak Shell V-Power 100 a potom benzíny na OMV,ne?
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od DEDe »

jamie.thomas píše:Já sem právě taky vždycky zastával to, že do starších aut to asi nemá cenu a bral sem nejlevnější benzín v ČR a to Ono 95 za aktuálních 22.50Kč, ale je pravda, že teda to občas i s tim benzínem škitlo a na stejnou polohu plynu to najednou spomalilo a zase zrychlilo, ale to jenom občas, takže opravdu ta klavita těhle jejich benzínů nebude nic moc. Sice teď nemám nějaký super nový auto, ale říkám si, že když už je to jedno z těch mladších aut, tak bych si ho nerat úplně zničil a rači bych přešel na něco kvalitnějšího.

Takže v podstatě co tady čtu, tak asi nejlepší 100 oktanovej na Benzině, pak Shell V-Power 100 a potom benzíny na OMV,ne?
bych rekl ze ta carrera bude lepsi nez V-power dokud tu nebudou vozit ten pravej docela me zarazi ze i na slovensko ho uz vozej a u nas porad prd. ja beru 95 tku u shell nebo vic oktanovy benzina nebo OMW obcas shell nekdy taky kdyz mam nejbliz tu pac tam zase se sbiraj bodiky :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od Borek »

Do Coupe můžeš nalít i tu 91.Má ji psanou(i udávaný výkon 105kW je měřený na 91 okt.benzínu) a motor je i na ni nastavený z důvodu,že se auto prodává i v USA a Asii,kde je kvalita benzínů nižší,tak aby nemuseli nastavovat každou dodávku aut podle místa určení. :wink: U nás se 91 nevyplatí,protože rozdíl v ceně 95 je minimální.Odzkoušel jsem snad všechny benzíny 91-100 okt. a značky.Při zanedbatelném rozdílu ceny 91/95 bylo auto línější a spotřeba mírně vyšší.Rozdíl mezi 95/98 jsem nepoznal,ten je znát u přechodu 95/100-pokud mám napsat pocit(neměřeno),zdálo se mě auto živější,lépe šlo do otáček a spotřeba zůstala stejná. :wink:
Tankuji všude,podle potřeby a nálady :D .Od Benziny,přes OMV až po Makro,Tesco...U Tank ONO tankuji také velice často a nemám nejmenší důvod ke stížnosti.Auto jede i táhne stejně dobře jako na benzín od "značkových" :lol: čerpaček.Spotřeba stejná.Nevěřím pomluvám,které šíří předražené benzínky,ale věřím testům v nezáv.laboratořích(třeba ten jak psal Dede),kde z odebraných vzorků u různých značek pump,byl předražený Shell sotva průměrným benzínem bez slibovaných vylepšení. :roll:I případ kdy u Shellky auta načerpala nějaké ředidlo a zůstávala stát nepojízdná přímo na pumpě(bylo i v TV,přímo z pumpy),má v rozhodování svůj vliv. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od dantasik »

Ja osobne taky tankuji vsade mozne, a to i benzin tak naftu. S coupe jsem nalital za posledni pulrok 26tKm, stim ze 90% benzinu je z TankONO a Tesco. Zadnej rozdil sem nejak nepocitil parkrat jsem dal VPowerRacing a stejne me to prislo ze je to jen nepatrne lepsi. Naftu jsem se drive u TankONO bal brat, ale pak jsem to parkrat zkusil a je to furt stejne. Tak uvidime :)Jinak tusim ze Rasty tu kdysi psal ze u TankONO bude mit auto vetsi emise - nepotvrzeno ja je mel v normalu a to jsem stim najezdil tehda asi 10tKm na TankONO benzin.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od matysekul »

@DEDe,Borek:
Trošku to motáte.Ten test nemluvil o benzínu,ale o naftě [-o<

http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: Co tankujete za benzín?

Příspěvek od petr.gr »

Oktanové číslo nemá nic společného s výkonem motoru ale s odolností proti samozápalu při vyšším kompresním poměru. Pokud je psáno 91, tak na 95 pojede stejně. 100 oktanový benzín má více čistící schopnost díky aditivům a jinak se nic jiného neděje. Snad jen mírně nižší spotřeba, kterou řídí 1. lambda a díky aditivům malinko snižuje délku vstřiku paliva pro zachocání optimálních provozních hodnot při spalování.
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“