Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

BananaYoe
Příspěvky: 3
Registrován: 10 pro 2008, 10:05

Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od BananaYoe »

Zdravím vás. Sem čerstvým majitelem nového santa-fe modelový ročník 2009. Mám v něm nově navigaci autonet místo toho pioneera co tam byl před tím. Navigace je to podle mě lepší, má příjemnější ovládání i hlas atd. štve mě na ní ale jeden problém. při jízdě se mi neustále zobrazuje varovná hláška že nemám navigaci používat při vypnutém motoru že hrozí vybití baterie. V návodu sem nic nenašel jak by se to dalo vypnout a v servisu mě odkázali právě na tento návod. Než to budu urgovat v servise znova tak bych se chtěl zeptat tady jestli nemá někdo radu jak to vypnout. ogicky by se to mělo zobrazoval jen při vyplém motoru pak bych to aji pochopil ale zobrazuje se to i při jízdě což je demence. Děkuji
Reklama
 

BananaYoe
Příspěvky: 3
Registrován: 10 pro 2008, 10:05

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od BananaYoe »

Vážně nikdo nevíte? V servise na mě dlabou a taky nic neví a už mě to vážně otravuje.
yoss
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 led 2009, 11:53

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od yoss »

Zkoušel jsem kontaktovat zástupce pro Evropu, anglickou firmu Qualtronyc, ale zcela bez úspěchu. Zajímala mne možnost update map apod., na korejských stránkách si člověk moc nepočte.
New SF 2.2 CRDi MT Elegance
BananaYoe
Příspěvky: 3
Registrován: 10 pro 2008, 10:05

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od BananaYoe »

Přesně tak. Zjitit nějaké info o tom systému je také nad moje síly. U prodejce nic neví pri je to novinka a bla bla bla a na netu taky nic.
učitel
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2009, 22:49

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od učitel »

Taky jsem se před časem na Autonet a možnost inovace map ptal, ale nic jsem nezjistil, přitom systém je perfektní, stěžovat si na nic nemůžu - až na ty staré mapy :roll:
New SF 2,2 4WD Elegance - šlape jako hodinky
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od PhanTom »

No jestli to nebude něco podobného, jako když máš v autě DVD. Tam je jedne drát, který má správně být na ruční brzdu. Když ho tam nedáš, nejde obraz a na obrazovce je nápis ve stylu, nesleduj TV a DVD za jízdy. Což mě pochopitelně nevyhovovalo. Tak stačilo ten drát uzemnit a byl pokoj. Jestli ta navigace taky nemá něco podobného - třeba něco špatně zapojeného. Ale je to jen doměnka, pokud to někdo předělával dodatečně. I mistr technik v autorizovaném servisu se může splést, je to taky jen člověk a pokud to dělal poprvé, nemusel si s tolika dráty vědět rady. Otázka ještě je, jestli to píše i při vypnutém motoru, nebo jřeba když motor běží, ale nejedeš. Jinými slovy, jestli je to vázané na napětí někdě na nějakém vodiči, nebo na údaji o rychlosti z GPS. Pokud máš k té navigaci dokumentaci, ovládací vodič by jsi měl najít.
Snad alespoň pro insipraci, kde hledat ...
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od Motorsport »

Je nutno odpojit signál rychlosti. Tato navigace nemá obraz blokovaný ruční brzdou, ale signálem rychlosti.

Po odpojení rychlosti ale navigace při pomalé jízdě nejede plynule, ale poskakuje.
JirkaK
Příspěvky: 5
Registrován: 29 lis 2008, 20:51

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od JirkaK »

Upgrade map probiha pomoci USB,to by vam v kazdem servisu meli rici.Musite byt zaregistrovani.
Uživatelský avatar
donaifel
*
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2009, 10:41

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od donaifel »

Čau,
nevieš dať k tomu bližšiu info? V predajni nič nevedia...
Uživatelský avatar
tomas600rr
*
Příspěvky: 37
Registrován: 31 srp 2009, 23:53
Bydliště: Praha

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od tomas600rr »

ODPOVĚĎ DOVOZCE:
v současné době nemáme k dispozici žádné aktualnější mapové podklady, než máte ve Vaší navigaci nahrané.
Dle vyjádření výrobce bude upgrade map dostupný v 1. čtvrtletí 2010. Cenu ještě neznáme, předpokládáme přibližně částku odpovídající 100,-€. Původním záměrem výrobce bylo dodávat podklady na SD kartě, která se přes USB/SD adaptér připojí do USB konektoru navigace.
HYUNDAI SANTA FE 2.2 CRDI DYNAMIK 4WD MANUAL
HONDA CBR 600rr-JE PRODANÁ, SANTA JEDE LÍP
OPEL CORSA 1.0-DO MĚSTA VÝBORNÁ
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od dantasik »

Navi jsem videl, ale majitel si na tu otravnou obrazovku nestezoval, co se tyce aktualizace map, myslim si ze je nutne uvazovat v cca nasledujici hyerarchii:

Mobilni navi (TomTom,iGo,Garmin) - nejaktualnejsi a nejvice vychazejici update - urcita nevyhoda to tahat sebou a mit kable
Navi pevne v aute od vyrobcu multimedialnich systemu(Pioneer, Blaupunkt a jine) - mapy vzdy rok stare cca, mam tedko v sonate nahrano 2q/2008(tusim) ale je to kazdopadne mapa z 2008
Navi pevne v aute od vyrobce aut (Mitsubishi, Mercedes a dalsi), mapy totalka stary(pro me)v mitsu kdyz jsem si kupoval auto v unoru byly mapy z roku 1q/2006!, upgrade 5000Kc dle dealera, sehnani map a nahrani do hdd cca 2h prace nez jsem an to prisel, mapy mam nyni 3q/2007

Takze asi tak, tendle autonet bych tipnul na nejakou korejskou vyrobu a hozenou do CZ. Takze update bych nevidel jako nejakou valnou vec o kterou se dovozce bude zajimat.
U mercedesu vim ze ty jejich in-car navi maji take cca 1,5-2roky zpozdeni z aktualizacema a je stim problem jelikoz je to jejich vnitrni system a nelze updatit z jinych podkladu.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
yoss
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 led 2009, 11:53

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od yoss »

Pokud jsem měl možnost prošmejdit web, tak Autonet je divize Hyundai, tzn dodavatelem "železa", nyní se jejich stránky zobrazují jako Mobis. Navigační software je od Maďarů (iGo), takže čistě teoreticky by upgrade měl být možný nezávisle na soudruzích z Koreje. Podle prezentace, která byla na webu Autonetu, je navigační software uložený na flash paměti, ke které by se asi dalo po vyjmutí navigace dostat zezadu. Ale nevím, vařím z vody.
New SF 2.2 CRDi MT Elegance
brbla
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2010, 13:08

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od brbla »

ahoj lidi,
povedlo se vám někomu aktualizovat mapové podklady do navi HAVN 100, prodejce nereaguje a nebo jen slibuje, je to stejné jako s možností připojení couvací kamery, to prý také nejde. je to škoda, protože jinak maximální spokojenost
brlba
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od sosi »

Podarilo sa to už niekomu aktualizovať? Asi nie, čo...
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace AUTONET a otravná varovná obrazovka

Příspěvek od Motorsport »

Podle České obchodní inspekce je nemožnost aktualizace map dostatečným důvodem na vrácení zařízení a vrácení peněz. V případě, že to bylo kupované s autem (jako jeho součást), tak co budu vracet - celé auto??? :D
Sám jsem si to vyzkoušel a funguje to.... sice s jinou navi, ale platí to generelně.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“