lantra nejede ale startuje

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

lantra nejede ale startuje

Příspěvek od johnyklec »

zdravim mam problem s moji lantrou 1.6 16v 1992 , nastartoval jsem dneska a po minute mi klesali otacky az to chciplo, nastaruju zase chytne ale hned po chviličce ho hned zase chcipne vubec se nepridavaji otacky kdyz seslapnu plyn tak chcipne hned, mozna jsem to prechlastal sam nevim co ted :-( dik za rady vsem :? :cry:
Naposledy upravil(a) johnyklec dne 15 pro 2008, 19:45, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od johnyklec »

airbox sem rozebral ale cidlo nenasel zde fotky :cry:


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od johnyklec »

jedna se o tohle ?? nasel jsem to ale je to divne nikde jsem to nevidel

http://www.e-cat.cz/c-1382_148240_20107 ... duchu.html
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od Bruno »

ne, to je snímač teploty chladící kapaliny
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od johnyklec »

zdravim vsechny dnes jsem byl v HYAUNDAI a myslel jsem ze se tam vyvratim ptal jsem se kolik by stalo to čidlo nasavanyho vzduchu (jestli ho mam tedy spatne) a rekli mi ze stoji 17 000kč :cry: :? :(

zde sem zaskrtnul obrazek rekli ze je to tohle cidlo pry jenze sem z toho páv porad nevim kde je. :(
Obrázek
Naposledy upravil(a) johnyklec dne 16 pro 2008, 18:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od mirpie »

a seš si jistej, že tvůj problém je v čidle nasávaného vzduchu? Jinak pokud jo, bude to někde v sacím potrubí před škrticí klapkou, tak hledej. Coupé ho má např. píchlý v airboxu, kde je uložen i vzduch.filtr.
Souvisí tvůj problém s teplotou vzduchu? Tohle vypadá spíš na váhu vzduchu - snímač tlaku v sacím potrubí. Na lantru J1 jsem ho nenašel, ale na J2 ho maj za 2tis.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
zombyk
**
Příspěvky: 155
Registrován: 08 dub 2007, 12:03
Bydliště: Košice

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od zombyk »

tak to cidlo vzduchu je na J1 priamo ako je vzduchovy filter, teda vovnutri, taze to treba rozobrat.. trva to iba minutu sa k tomu dostat.. :-).. mne auto zbytocne dvihalo otacky teda skakali mi ked som mal nastartovane a ked som vycistil vzduch filter uz to bolo dobre..
H Getz 1.4
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od johnyklec »

:-(
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od Bruno »

Na ruském webu je popsáno testování čidla teploty vzduchu u J1 a foukají tam fénem na ten čtvereček /tu voštinu/ co máš vevnitř filtru /máš to i na svém obrázku/ Teď se dívám na ty obrázka určitě je to čidlo v té plastové krabičce co jsou tam vidět ty šroubky a taky tam vedou dráty, měls to rozděláné?? Musí ti přece odtud jít vodiče s konektorem?? Kde jsi přišel na to, že příčinou tvých problémů je čidlo teploty vzduchu. Podle ruského schematu jsou v tom místě ještě další dvě čidla. Samotné čidlo tep. vzduchu nemůže stát 17 000Kč určitě jde o celý komplex snad i s airboxem.Pokus se nám tu vysvětlit co ti vlastně auto dělá a určitě ti někdo pomůže. Auto má tolik čidel, že to může být cokoliv. Pořádně to popiš.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od johnyklec »

cau bruno . ok napisu muj cely problem koupil sem auto asi pred 14 dny puvodnimu majitelo to dellao taky, za studena mu to nechtelo chytat az po nekolika pokusech asi tak 15 pokusu pak uz to chytlo to je motor zahraty pak uz klidne vypnu motor a otocim klickem a chytne mi to na poprve protoze je motor uz teply,takze kazdy den mi chytalo blbe jen 2x se stalo ze mi to chytlo na 2 pokus sam sem se divil, predevcirem sem normalne jezdil, prijel domu a vcera mi to zase trvalo nez sem nastartoval pak to chytlo otacky se drzeli kolem 1100 pak po minute klesali kolisali a az to zdechlo nastartuju klickem znovu a chytne ale otacky se nezvedaji takze to vydrzi nastartovane asi 4 sekundy a chcipne kdyz pridam na plyn chcipne to hned, tak mi tady na foru radili ze mam rozebrat airbox ze muze byt spatne cidlo samozdrejme si nejsem nicim jisty co je spatne cekam jen na vase rady chlapi :( nevim jak ho otestovat ani
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od Bruno »

Otestuj to fénem jak ti rusi pokud tam budeš foukat horký vzduch tak by se mělo čidlo zahřát a začít fungovat
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Pista2509
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2008, 22:04

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od Pista2509 »

Zdar, měl jsem podobný problém J1 1,5, r.v. 93. Zničehonic přestal motor táhnout, kuckalo se to,dusilo apod, nechtělo to reagovat na polohu škr.klapky. Když jsem zhasnul motor a počkal tak půl minuty a nastartoval, bylo vše zpět v normálu. No asi tak do 20 km, pak znova. Následovala maturita, protože ani na diagnostice nedokázali lokalizovat závadu a sami nevěděli co stím je. Výměna svíček,kabelů, lambdy, pal.filtru, všechno pomohlo jen trošku, avšak závada zůstávala. Nakonec jsem přistoupil k výměně čidel. Na 1,5 je čidlo teploty nasávanýho vzduchu, a to byl ten problém. Po výměně motor šlapal dalších xxxxxxx hodin. Zkus to čidlo. Na fórum jsem hodil link na manuál na lantru, ale je v ruštině, tak přeji hodně štěstí. NEJSME PŘECE TAKOVÝ HŃUPY, ABY JSME TO NEOPRAVILI.
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od johnyklec »

Pista2509 dik moc za radu uz sem ze vseho na vetvi :D uz nevim na jake cidlo se mam tedy podivat jake mas na myslis zrovna ty :P
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od mirpie »

čidlo teploty nasávaného vzduchu to být může, ale byť by bylo vadné, tak to nezapříčiní to, že po přidání plynu mu to ihned zdechne. Řídící jednotka evidentně neví, kolik vzduchu jde do válců a tedy neví, kolik paliva má pustit přes vstřiky, čímž to přechlastá, nezapálí směs a motor zdechne. Pokud není v háji jednotka, tak tohle zapříčiní dvě čidla. Buď váha vzduchu - tedy snímač tlaku v sacím potrubí nebo čidlo polohy škrticí klapky, klidně v kombinaci toho čidla teploty.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od johnyklec »

mirpie píše:čidlo teploty nasávaného vzduchu to být může, ale byť by bylo vadné, tak to nezapříčiní to, že po přidání plynu mu to ihned zdechne. Řídící jednotka evidentně neví, kolik vzduchu jde do válců a tedy neví, kolik paliva má pustit přes vstřiky, čímž to přechlastá, nezapálí směs a motor zdechne. Pokud není v háji jednotka, tak tohle zapříčiní dvě čidla. Buď váha vzduchu - tedy snímač tlaku v sacím potrubí nebo čidlo polohy škrticí klapky, klidně v kombinaci toho čidla teploty.
jeste jen s tou ridici jednotkou ja jsem prohodil bateku nebo tim startovani se mi uplne vybila tim se pry resetovala ridici jednotka ale to by nemelo vadit ne?? vzdycky sem normalne jezdil kdyz jsem prohodil baterku :(
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“