Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
FarouSh
*
Příspěvky: 35
Registrován: 17 čer 2008, 21:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od FarouSh »

cuZzte lidi...tak jem doplatil na to ze jsem si pres zimu nechal letni gumy...v zatacce mi auto zklouzlo a najel jsem dost rychle bokem kol na patnik...rafek zadniho kola jsem pekne zkrivil a vyfoukla se mi pneumatika..a jak to dostalo pecku do predniho kola tak se mi neco stalo asi z prevodem rizeni protoze otacim volantem a kola stoji..jedno kolo mam v rejdu a druhe rovne. a mozna i bude neco s poloosou. protoze kdyz jsem chtel potom ze zvedavosti protocit na tom lede kola tak to jedno se normalne protocilo a to ktere dostalo pecku tak se ani nehlo.... :( :( zitra jsem chtel zrovna jit menit ten motor a ted tohle... :?
Hyundai Coupé 1.6 16V r.v. 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od Hardcam »

Muzes bejt rad, zes nikoho nezmrzacil..ja vcera pul minuty troubil na cikany, ktery mi vjeli do krizovatky s golfem na letnich. Do prdele je zima, jezdete na zimnich nebo autobusem!!!!!
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od Tringi »

Nedokážu si představit, jak bych v tomhle počasí jezdil, kdybych měl letní. Sice se teď při tom ježdění trochu bavím, jako přetáčení kol a klouzání do zatáček (i když to je tak v 30 km/h a na prázdných místech), ale kdyby mi to auto udělalo aniž bych to chtěl, tak bych se asi pos*al. Proto zimní, proto opatrně. Auta by byla škoda.

Co se týče toho řízení, tak nemůže to být jen prasklé v tom úchytu u kola?

A HardCamme, na cikány netrub, oni můžou, protože je to specifikum jejich kultury, však oni ti to rádi vysvětlí, ručně nebo nožem.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od matysekul »

Naprostý souhlas.Včera jsem stepoval před dopravákem(konečně přihlášeno) a dorazil tam boreček s novým civikem.Asi z bazaru,páč měl brněnskou značku.Pěkný kola ,nízkoprofilový gumy,ale je to tam mírně do kopce a uježděný sníh.Málem naboural 2 auta ,když se snažil zaparkovat.Lidi neblázněte,dnes už to není taková investice.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od Hardcam »

Tringi: ja se jich nebojim...a este se omluvili. Kousek odeme je ctvrt zvana Mexiko (je mozne na internetu dohledat clanky), tam bydli jeden kamarad z destvi, mozna diky nemu nam jeste nevykradli auto.
Opravdu nerozumim lidem, ktery dokazou podcenit investici do zimnich gum, pouzite se dneska daj sehnat do dvojky a nasadit se to da na stavajici disky. Bral bych za to i rodny listy a karticku do knihovny.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od black_sheep »

hlavne je to setreni na nespravnem miste! vzdyt to stoji akorat jednu sadu plechacu navic! protoze kdyz jedes na zimnich tak ti letni lezej v garazi a neopotrebovavaj se.

pro mene zdatne poctare (km apod jsou jen pro ilustraci):

koupim dve sady letnich a za ctyri roky na nich ujedu 120.000km - na kazde sade 60.000 za dva roky.

koupim sadu letnich a sadu zimnich a za ctyri roky na nich ujedu stejnou porci - 120.000km - 60.000 za ctyri leta a 60.000 za ctyri zimni obdobi.

kolik me to teda stalo? uplne stejne, pri najeti 120.000km jsem totiz musel tak jako tak kupovat dve sady pneumatik! :( jediny co potrebuju navic je jedna sada plechovej kol na zimu a setrim tim navic lity kola jezdenim v zimne (takze dejme tomu 3.000kc investice navic??)

kdo by argumentoval tim, ze tolik nenajede, tak at si to rozpocita na delsi roky a nikdo nerika ze musite prodat kola kdyz chcete novejsi auto. ja si treba zimni ze scoupe na coupe nechal a no problem.

a kdo bude argumentovat tim, ze na to nema prachy tak at v zime nejezdi, protoze to je zaklad mi prezuto.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Blodmen
*
Příspěvky: 29
Registrován: 24 lis 2008, 17:16

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od Blodmen »

Já osobně jsem měl na všech předešlých autech dvě sady gum na ráfcích, ale teď už kašlu na šetření. Pořád mám dvě sady gum, ale ráfky jen jedny, abych se donutil nechat si kola aspoň dvakrát do roka vyvážit. Ono to vyvážení je opravdu hodně znát a dřív jsem si kola prostě jen přehodil a na vyvážení jsem šel až když nebylo kudy jinudy.. :lol:
Škoda actavia super r.v. 62, Škoda 105, 120, Škoda Rapid, Felicia, Trabant, Fiat Uno, Fiat Marea Weekend, Hyundai Accent
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od Kamil »

Souhlasím tady se vším bez vyjímky.I když teoreticky vyjde opravdu investice stejně,ale prakticky ne,protože na zimních pneumatikách je povolená hloubka vzorku 4 mm.Tudíš,co bys na letních ještě mohl jezdit na zimních už ne.Ale tak to má být a šetření není na místě.Naopak,určitě ti ty zimní pneumatiky uetří víc,než letní a to na karambolech,které by na letních mohly nastat. :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od matysekul »

Souhlasím tady se vším bez vyjímky.I když teoreticky vyjde opravdu investice stejně,ale prakticky ne,protože na zimních pneumatikách je povolená hloubka vzorku 4 mm.
A nejenom vzorek je problém.Zimní pneu mají kratší životnost.Po 4 letech ztrácí směs svoje vlastnosti a po 5.by se měly měnit.Já je nemám ještě ani sjetý,když je měním(nenajedu tolik).
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od black_sheep »

jestli mas dostat pokutu tak porad k tobe budou shovivavejsi kdyz mas 3mm za zimnich nez kdyz budes mit klido novy - ale letni gumy!

tohle aktualne resim ja, s coupe teda moc nejezdim tedka a je to sakra znat ze uz ty gumy maj dojezdino. pak premejslim co dal, asi 15" plechy + gumy. ikdyz bych za to mohl mit i lity na zimu, ale porad nevim..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od Kamil »

Já si myslím,že zimní by měly být na plechu.Ta sůl dokáže mimořádné věci.Jedině,že by byl jak můj táta.Přezuje gumy na zimní(co kdyby)Schová auto do garáže a nikdo ho nedonutí vyjet,až na jaře.Trošičku si z něho dělám legraci,ale vždycky mu dám za pravdu. :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
shotik
****
Příspěvky: 1002
Registrován: 24 čer 2006, 13:42
Bydliště: Praha 9 Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od shotik »

ja vcera auto odstavil kdyz sem se sankoval na letnich :)))) jel sem na letnich s plnym vzorkem a klouzalo klouzalo, ale myslim ze ani na tech zimakach bych v tom se nehhnul. proto dokud to nesleze dolu nejezdim :))) doufam ze za 14 dni to bude pryc:)))) a nekamenujte me sakra
Hyundai Scoupe 1994 prodano
Hyundai COUPE FX 2.0 16V 1998 prodano
Fabia 1,9TDI prodano
Octavia II 1,9TDI
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od David C3 »

moc bych se tím nechlubil že nemáš na zinmí pneu... pochybuji že je jiný důvod proč jsi je nedal. DOBŘE TI TAK
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od Yurii »

Nj o duvod vic abych si ty zimaky poridil taky, prece si auto hned nerozbiju kvuli snehu a ledu kdyz ho po roce konecne zprovoznim :)

K prvnimu prispevku, hlavne ze se pri tom nikomu nic nestalo... tata vloni udelal podobnou vec s fabii sedanu akorat proto ze mu firma NECHTELA koupit zimni kola, musel jezdit na letnich, pak mu to jednou v Motole uklouzlo a pravy lity kolo dostalo tafku o obrubnik (litak KO, geometrie KO menili tycky rizeni, a kdyz se s autem dokodrcal domu pred barak tak se mu vysypalo ZADNI sklo!!!
Drobnej priklad jak se kroutej SchadeWageny kdyz se auto malinko naboura...
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem na ty letni gumy doplatil...

Příspěvek od delphino »

Uz jen nechat to naposledni chvili je napovazenou, jako u me. Ja ziskal ctyri krasny zimni sawy uz na plechacich, tak jsem je mel spokojene doma a najednou napadl snih a ja mel ten den jet na hory, tak jsem je vzal a jel do pneuservisu a tam mi rekli, ze budou nejspis moc vysoky, ale ze tu zkusi, na zadni sly tak akorat, ale dopredu ne, protoze tam mame nejaky ctyri srouby navic a presne to neslo nasadit: /,tak mi rekli,ze nejlepsi by bylo nechat to na tech litacich a jen koupit naky vhodnejsi gumy: /, tak jsem lital po znamich, obchodech a hledat naky dostupny kvalitni zimaky, nakonec jsem vzal naky pirelli, co vypadaly aspon trochu k svetu od typka,co je bokem prodaval,ale vedet to driv,tak mam vic casu si vybrat podle gusta. Takze je mam na elektronech a zatim spokojenost, i kdyz si rikam,ze asi trpej:/. Ale kdyz mi rekli,ze gumy byly moc vysoke, rozmer uz si uz bohuzel nepamatuju, tak by me zajimalo, jak to slape u lidi, co si tam daji 17" na leto, jestli to neni jen tak tak..?
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Odpovědět

Zpět na „COUPE“