Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od Hardcam »

Chtel bych reagovat na clanek, ktery mi poslal Vipe a zaroven se hodi ho prezentovat i zde.

http://www.getzclub.net/view.php?cisloclanku=2009010001

Zajimalo by me, jakym zpusobem mam ohodnotit skodu vzniklou pri dopravni nehode? Mam si vycucat z prstu, ze naraznik stoji 12000, kazdy svetlo po 3000, vyztuha narazniku, nasledny lakovani, mlhovky, ted se mozna neco hnulo, takze narovnat to bude aspon za trojku, k tomu kapota za 6000 + lak, blatniky a jak me to odhodilo na obrubnik, tak jsem si odrel fungl novej 18" disk a prorazil gumu za bura. Takhle to ma byt? Nebo nez se s panem/pani spokojene rozejdem tak mam volat do Auto kelly at mi nadiktujou ceny? Co kdyz skodu nenahlasim a bude to treba 130tKc?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od hlobilp »

ja jsem rozhodnuty, ze pokud do me nekdo naboura a neda kupu prachu rovnou.... nebo aspon slusnou zalohu a uzna a podepise vinu, tak to budu resit bez policie.. v jinem pripade me boli hlava, mam podezreni na nejmin otres mozku a volam policii. Nehodlam to nakonec resit pres soudy a cekat na penize, ktery mi mozna prijdou, mozna ne...
jen takovy dotaz.. co se bude dit, kdyz kolem nehody pojede policie? Muzu je poslat nekam, ze to vyresim sam? :lol: :lol:
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od LongStar »

hlobilp píše:ja jsem rozhodnuty, ze pokud do me nekdo naboura a neda kupu prachu rovnou.... nebo aspon slusnou zalohu a uzna a podepise vinu, tak to budu resit bez policie.. v jinem pripade me boli hlava, mam podezreni na nejmin otres mozku a volam policii. Nehodlam to nakonec resit pres soudy a cekat na penize, ktery mi mozna prijdou, mozna ne...
jen takovy dotaz.. co se bude dit, kdyz kolem nehody pojede policie? Muzu je poslat nekam, ze to vyresim sam? :lol: :lol:

dobry napad ted sem nekde videl v naky detektivce ze to doktor nemuze poznat jestli je to pravda nebo ne :D takze snad nakyho takovyho smejda nekde nenabouram:D
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od Limitz »

hlobilp píše:ja jsem rozhodnuty, ze pokud do me nekdo naboura a neda kupu prachu rovnou.... nebo aspon slusnou zalohu a uzna a podepise vinu, tak to budu resit bez policie.. v jinem pripade me boli hlava, mam podezreni na nejmin otres mozku a volam policii. Nehodlam to nakonec resit pres soudy a cekat na penize, ktery mi mozna prijdou, mozna ne...
jen takovy dotaz.. co se bude dit, kdyz kolem nehody pojede policie? Muzu je poslat nekam, ze to vyresim sam? :lol: :lol:
jo můžeš klidně poslat někam :)
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
sibiran
*
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 2009, 20:25

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od sibiran »

Já mám připraveno, že pokud k něčemu dojde, tak se dloubnu do nosu a je to bouračka s krví. Chlapi, chci se zeptat na váš názor v jiné, avšak související věci. Již delší dobu si pohrávám s myšlenkou nainstalovat za přední okno videokameru s trvalým záznamem po celou dobu jízdy. Co vy na to? Nebyl by pak problém v tom, že cosi omezovalo výhled z vozidla a že tam byl nehomologovaný prvek? Co použít systém skryté kamery, kterou seženete za pár šlupek a je třeba krytá v hlavě šroubku, nebo v knoflíku? Máte někdo na to nějaký názor, nebo nápad?
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od vipe »

sibiran píše:Já mám připraveno, že pokud k něčemu dojde, tak se dloubnu do nosu a je to bouračka s krví. Chlapi, chci se zeptat na váš názor v jiné, avšak související věci. Již delší dobu si pohrávám s myšlenkou nainstalovat za přední okno videokameru s trvalým záznamem po celou dobu jízdy. Co vy na to? Nebyl by pak problém v tom, že cosi omezovalo výhled z vozidla a že tam byl nehomologovaný prvek? Co použít systém skryté kamery, kterou seženete za pár šlupek a je třeba krytá v hlavě šroubku, nebo v knoflíku? Máte někdo na to nějaký názor, nebo nápad?
Není to špatnej nápad, ale k čemu to bude? Nevyhneš se nějakýmu záznamovýmu zařízení pokud chceš pořizovat záznam to bude docela drahá hračka. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od hlobilp »

LongStar: vis, ono se vinik pri jednani v pojistovne pak muze vymluvit, ze to bylo jinak, pojistovna se na to samozrejme vykasle a Tobe nezbyde nez se soudit... a kdo z normalnich lidi ma na opravu auta, ev. na koupi jineho a zaplatit soudni poplatky s nejistym vysledkem.... ja mezi ne teda nepatrim... nebo narazis na nejakyho prachace a nakonec se to obrati proti Tobe. Ja v tomhle nikomu radsi neverim.... je to blby, ale je to tak....
nejvic me sere, ze tohle, nehodu, policie neresi, pritom je jednoznacne, ze nekdo porusil zakon a tomu druhemu udelal skodu, ale merit rychlost, to musi...
jinak ta kamera je dobry napad.... jen co kdyz se nekdo potom ohradi, ze omezujes jeho soukromi?
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
sibiran
*
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 2009, 20:25

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od sibiran »

OK, to je dobrá myšlenka. Kamera u okna směřovaná na parkoviště musí být registrovaná. Takže napíšu dotaz na Úřad pro ochranu osobních údajů, co oni na to a dám vědět. Vím, že je to takový krkolomný nápad, ale myslím si, že právě v době, kdy bude docházet ke sporům o průběhu nehod, nebylo by špatný mít záznam o cestě. Akorát bude průser, když něco pak podělám sám a nadělám si tak důkazním záznamem do vlastního hnízda :D
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od antek »

sibiran píše:OK, to je dobrá myšlenka. Kamera u okna směřovaná na parkoviště musí být registrovaná. Takže napíšu dotaz na Úřad pro ochranu osobních údajů, co oni na to a dám vědět. Vím, že je to takový krkolomný nápad, ale myslím si, že právě v době, kdy bude docházet ke sporům o průběhu nehod, nebylo by špatný mít záznam o cestě. Akorát bude průser, když něco pak podělám sám a nadělám si tak důkazním záznamem do vlastního hnízda :D
V tom případě záznam nepoužiješ
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od Hardcam »

Pro pripad, ze bych se musel dostat do spravniho rizeni, jsem si poridil od DASu pojisteni pravni ochrany....snad ho nikdy nevyuziju...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od rade622 »

Protože jsem již takový případ se zapíráním jak to skutečně bylo, známým policajtem viníka a soudem měl, vozím sebou od nového roku foťák a pokud něco budu vše fotit. To se nedá okecat.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od macháček »

Jasně fotit je důležitý. Každopádně je to na nás (řidiče) zase pěkná pakárna a poldové si tím opět ubrali práci, aby mohli být v zalezlý v teple =D> . Každopádně pokud se nedohodneš na místě s tím druhým a nesepíšete protokol, tak musíš volat poldy, kteří po příjezdu vyhodnotí situaci a pro jistotu Vás opískujou všechny ať je škoda jaká chce :shock: =D> :evil: .
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od jandaxx »

LongStar píše:
hlobilp píše:ja jsem rozhodnuty, ze pokud do me nekdo naboura a neda kupu prachu rovnou.... nebo aspon slusnou zalohu a uzna a podepise vinu, tak to budu resit bez policie.. v jinem pripade me boli hlava, mam podezreni na nejmin otres mozku a volam policii. Nehodlam to nakonec resit pres soudy a cekat na penize, ktery mi mozna prijdou, mozna ne...
jen takovy dotaz.. co se bude dit, kdyz kolem nehody pojede policie? Muzu je poslat nekam, ze to vyresim sam? :lol: :lol:

dobry napad ted sem nekde videl v naky detektivce ze to doktor nemuze poznat jestli je to pravda nebo ne :D takze snad nakyho takovyho smejda nekde nenabouram:D
Dobrý nápad je to do té doby, než to někdo udělá Vám. Pak už to tak pěkně vypadat nebude. Nevím, jak se budete tvářit, až do někoho ťuknete a on Vám řekne: dej mi xxx tisíc, jinak běháš po soudech. [-o< [-o< [-o< Nabourat může každý a od toho je povinné ručení
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od DEDe »

hlobilp píše:ja jsem rozhodnuty, ze pokud do me nekdo naboura a neda kupu prachu rovnou.... nebo aspon slusnou zalohu a uzna a podepise vinu, tak to budu resit bez policie.. v jinem pripade me boli hlava, mam podezreni na nejmin otres mozku a volam policii. Nehodlam to nakonec resit pres soudy a cekat na penize, ktery mi mozna prijdou, mozna ne...
jen takovy dotaz.. co se bude dit, kdyz kolem nehody pojede policie? Muzu je poslat nekam, ze to vyresim sam? :lol: :lol:
S tim priznanim viny to je trochu problem , ono to neni delene na vinika a obet ale jen na auto A a auto B tam se zakresli cela situace a pak se to odesle a na zaklade setreni potom se stanovi kdo za to mohl a podobne. S tou cenou bouracky si myslim ze to clovek musi tipnout pokud je to ale neco vetsiho ze by mohlo byt v prdeli i za vic jak 100tis tak bych stejne volal policajty. Me nastesti jen zatim 2x nekdo tukl na semaforu zezadu skasl sem je po litru za skrabanecky a pohoda.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak postupovat v případě dopravní nehody od ledna 2009

Příspěvek od hlobilp »

DEDe: takze se klidne muze stat, ze za vinika oznaci me a pak se z toho jen tak nedostanu.....taky dobry
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Odpovědět

Zpět na „Pokec“