ovzdušňují se mi brzdy :(

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

ovzdušňují se mi brzdy :(

Příspěvek od syfon »

ahojte lidi mam problem s brzdama ..Jel sem jednou z prace a najednou sem si vsimnul (uplne z niceho nic) ze mam delsi krok na brzde pak uz sem musel i naslapavat...jel sem do garaze a brzdy jsem odvzdušnil takže sem byl rád že je po problému ale nechtěl sem si připustit příčinu problému takže mi radost vydržela týden a už mám zase krok v půlce. nevíte náhodou nějakou tipickou závadu.... snad to není ABS.... nebo co to může být. brzdovka neubývá a nikde viditelně neteče... díky moc. nevíte kolik stojí hlavní brzdový válec???
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Presne tohle se mistalo, kdyz se mi podelal ten valec, kdyz jsem dojel do servisu, tak mi rekli, ze bych se v krizovy situaci mohl prizabit...me stal na Lantru 6000Kc...takze na Accenta bych to videl kolem 4500Kc...na Tvem miste bych se tam brzo dostavil...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

souhlas s hardcamem - porucha nebo opotřebení válce - bacha na průšvih!!!! :shock:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Snad zavzdušnují,ne???
Jak kluci říkají hlavní brzdový válec bude přisávat vzduch,to je konec!!
Bezpodmínečně vyměnit!!! :shock: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

lukee, ty seš bednaObrázek

Na tuhle možnost sem ani nevzdech, protože mě nenapadlo, že někdo nevymění brzdovku. Seš bourák, lukee

Obrázek
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Pozor na heslo co neubrzdíš to neukecáš!!!
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Pavel M píše:Pozor na heslo co neubrzdíš to neukecáš!!!
....a následky doplatíš!!!! Obrázek
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

děkuji mooc všem... vypadá to opravdu na hlavní brz. válec pač jak říká lukee tak když sešlápnu tak mi pomalu jede brzda až na podlahu takže budu šetřit :wink: ... koukal sem a stojí kolem 3000,- riskovat se nevyplatí nikdy.
Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syfon »

sen se zapoměl příhlásit.... jinak brzdovku jsem vlastně vyměnil jak jsme odvzdušňovali brzdy.


a zavzdušňují nebo ovzdušňují - - prašť jak uhoď ne??? :D
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Zavzdušňují, odvzdušňují

Příspěvek od Franta »

Je to skoro to samé, jedno je příčina a druhé následek. Z dialektického hlediska se nejspíš jedna o rozpor mezi formou a obsahem. Ale když to tak z praktického hlediska vezmeme, netřeba to brát vážně. Většina lidí si pojmy mýlí a neregistruje drobné rozdíly. Například ventilace, civilizace , menstruace, dehonestace, deflorace, defenestrace, kanalizace, kanonizace a podobně. Klidně si s tím nelam hlavu, urchitě nejsi jediný.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

syfon píše:sen se zapoměl příhlásit.... jinak brzdovku jsem vlastně vyměnil jak jsme odvzdušňovali brzdy.


a zavzdušňují nebo ovzdušňují - - prašť jak uhoď ne??? :D
Kde pak Syfone!!
Ovzdušnit je řečeno dostat vzduch ven z okruhu brzdového systému!!
Zavzdušnění je,že od někud se do okruhu dostává!! :wink:
Co se týče hlavního brzdového válce se dají koupit nové gumičky!!!
Jde o tzv. opravné sady a vyjdou mnohem levnějc!!!
Většinou jsou v háji gumičky!!
Dělá je firma http://www.frenkit.es/english.htm a lze je objednat na http://www.autokelly.cznebohttp://www.mjauto.cz!!
Dělají kompletní sortiment gumových a těsnicích dílů!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ta čeština je tak rozmanitá :D ... jinak diky moc ani sem o opravě neuvažoval ale jestli je to opravdu možný tak du do toho ..... jen otázka -je to pak bezpečný??? ešte sem tohle nikdy nerozebíral takže nevim kde jsou schovaný nástrahy tipu: napružená pružina v budíku kterej když rozeberu tak ho nedám dohromady :lol:
Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syfon »

Anonymous píše:ta čeština je tak rozmanitá :D ... jinak diky moc ani sem o opravě neuvažoval ale jestli je to opravdu možný tak du do toho ..... jen otázka -je to pak bezpečný??? ešte sem tohle nikdy nerozebíral takže nevim kde jsou schovaný nástrahy tipu: napružená pružina v budíku kterej když rozeberu tak ho nedám dohromady :lol:


zase sem se nepřihlásil ... 8)
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Anonymous píše:ta čeština je tak rozmanitá :D ... jinak diky moc ani sem o opravě neuvažoval ale jestli je to opravdu možný tak du do toho ..... jen otázka -je to pak bezpečný??? ešte sem tohle nikdy nerozebíral takže nevim kde jsou schovaný nástrahy tipu: napružená pružina v budíku kterej když rozeberu tak ho nedám dohromady :lol:
Samozřejmě,jde jenom o to ,že je velkej rozdíl dát 3 000 / 5 000kč za brzdový válec ,když jsou na něm třeba pryč pouze gumičky a není to těžký si to vyměnit a i kdyby se Ti to rozpadlo,tak to zase složíme!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ivane, nemyslel jsi oDvzdusnuji? Mezi zavdusnuji a ovzdusnuji mco rozdilu nevidim..neco ovzdusnit podle me znamena nekam dostat vzduch, totez zavzdusnit a ovzdusnit bych videl jako zbavenise vzduchu:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“