Oddychový filtr

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Oddychový filtr

Příspěvek od p.esu »

Zdravim.
Poradí mi někdo k čemu tento filtr je,jakou má funkci a jestli jeho výměna nějak ovlivní zvuk motoru.Kde ho najdu? :lol:
Reklama
 

Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od Playgamer »

můžeš mi říct kde jsi se dočetl o oddechovým filtru?? já teda znám a osobně jsem se setkal s palivovým,olejovým,vzduchovým ať už ve formě airboxu nebo kuželu, pylovým .... ale oddechový? to mne zajímá
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od p.esu »

"oddychový filtr" slouží k odvětrávání ventilového víka či klikové skříně
-- >tohle jsem se dočetl na jinym forum.Zajimalo by me,kde ten oddych je ,abych na hadici napojil filtr.
viz. link http://www.tuning-in.cz/sportovni-oddyc ... ltr-2.html
Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od Playgamer »

já jsem se taky už pídil ...prostě další zbytečný krám ... :)
tady je citace co jsem nasel na jednom foru a docela to presne vyjadruje moje pocity
Zrovna tenhleten filtrik ja osobne povazuju za nejvetsi k*k*tinu, hned po "sisce" na klapce
Funkcne je to naprosto na ho*no, pokud bude na emisich nejakej prisnejsi technik, tak letite, casem se to zahazi sajrajtem a z motoru se stane olejnicka jak u 120cky s tesnenima jeste z fabriky.
Kdyz uz, tak vyfabrikovat nejakej rozumnej odlucovac oleje a nabastlit to zpatky nekam pred klapku, nebo to radsi nechat bejt jak je a dat "sportovni" vlozku.
a jinak docela mne pobavila věta co jsem o tom cetl v tý specifikaci ... a co když mám větší objem motoru? no to jednodušše použijete tato zařízení 2 zapojená v sérii ... prostě zbytečně vyhozený peníze, radši než abyste všichni vyhazovali peníze za takovýhle ******** radši investujte peníze do brzd,motoru,kol,gum a dalších potřebných věcí ... nebo klidně i do muziky ale je to rozhodně účelnější než takovýhle blbosti. Navíc když už budu vyhazovat peníze do vylepšení motoru tak buď se rozhodnu že pořádně a tudíž turbo stavebnici a pořádně od základu a nebo menší investice ale hlavně čím by se mělo začínat jsou brzdy!!! takže když mám v plánu zvyškovat výkon tak brzdy->motor->sání+výfuk sice bude spotřeba o řekněme 4-5litrů(i víc) vyšší ale co ... hlavně že mi to jede ... :) když už takovýhle investice ... není lepší koupit třeba auto co se dá jednoduše performance upravit? :) např. já jen co seženu peníze koupim si na hraní calibru 2.0T 4x4 cca 150kW vyjde mne asi na 20 000 i s převodem, čísla dám do depozitu, motor si udělám za pár korun generálku, dám větší turbo(garrett GT25 série), keramickou spojku, sport. brzdy od Bremba a to celý mne vyjde na cca 40-50 000kč i s autem ... není lepší takováhle investice která mi vynese přes 200kW, motor to bez problémů udýchá a můžu soupeřit i s daleko lepšími auty bez výrazné investice a budou to prachy investované účelně než takovýhle blbosti? :)
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od Limitz »

Playgamer píše:já jsem se taky už pídil ...prostě další zbytečný krám ... :)
tady je citace co jsem nasel na jednom foru a docela to presne vyjadruje moje pocity
Zrovna tenhleten filtrik ja osobne povazuju za nejvetsi k*k*tinu, hned po "sisce" na klapce
Funkcne je to naprosto na ho*no, pokud bude na emisich nejakej prisnejsi technik, tak letite, casem se to zahazi sajrajtem a z motoru se stane olejnicka jak u 120cky s tesnenima jeste z fabriky.
Kdyz uz, tak vyfabrikovat nejakej rozumnej odlucovac oleje a nabastlit to zpatky nekam pred klapku, nebo to radsi nechat bejt jak je a dat "sportovni" vlozku.
a jinak docela mne pobavila věta co jsem o tom cetl v tý specifikaci ... a co když mám větší objem motoru? no to jednodušše použijete tato zařízení 2 zapojená v sérii ... prostě zbytečně vyhozený peníze, radši než abyste všichni vyhazovali peníze za takovýhle ******** radši investujte peníze do brzd,motoru,kol,gum a dalších potřebných věcí ... nebo klidně i do muziky ale je to rozhodně účelnější než takovýhle blbosti. Navíc když už budu vyhazovat peníze do vylepšení motoru tak buď se rozhodnu že pořádně a tudíž turbo stavebnici a pořádně od základu a nebo menší investice ale hlavně čím by se mělo začínat jsou brzdy!!! takže když mám v plánu zvyškovat výkon tak brzdy->motor->sání+výfuk sice bude spotřeba o řekněme 4-5litrů(i víc) vyšší ale co ... hlavně že mi to jede ... :) když už takovýhle investice ... není lepší koupit třeba auto co se dá jednoduše performance upravit? :) např. já jen co seženu peníze koupim si na hraní calibru 2.0T 4x4 cca 150kW vyjde mne asi na 20 000 i s převodem, čísla dám do depozitu, motor si udělám za pár korun generálku, dám větší turbo(garrett GT25 série), keramickou spojku, sport. brzdy od Bremba a to celý mne vyjde na cca 40-50 000kč i s autem ... není lepší takováhle investice která mi vynese přes 200kW, motor to bez problémů udýchá a můžu soupeřit i s daleko lepšími auty bez výrazné investice a budou to prachy investované účelně než takovýhle blbosti? :)
moje řeč, je to jenom další kravina, která na výkonu vůbec nepřidá. takových volovin jsem už viděl spoustu např. vrtulka před škrtící klapku, která usměrňuje a urychluje přísun vzduchu :lol: :lol:
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od p.esu »

To s tebou souhlasim ..Ale kdyz uz začínam upravovat od nejlevnějších součástek ,tak koukam i po takovejhlech píčovinách. :)
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od p.esu »

Takze se nedozvim kam ten filtr dat?Chci to aspon zkusit:))) :D
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od Limitz »

tak jsem to chvilku zkoumal a nedošel jsem na to kam s tím :D vypadá to jako normální sportovní filtr místo airboxu :D btw: za ty tři stovky bych si radši koupil benál :D , ale je to každého věc kdo si co do auta dá.
Edit: zatím co jsem na to čuměl sem propásl aukci na subwoofer #-o
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od p.esu »

To mě mrzí :) ..jinak abych rozjel dvě téma v jednom tak se chci jenom zeptat,jestli je potřeba k subwooferu zesilovač automaticky.Vůbec se v tom nevyznam,jediný co vim tak že to existuje :D
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od Limitz »

pokud je to "aktivní" subwoofer tak v něm je zesilovač zabudovaný, k "pasivnímu" subwooferu musíš zesilovač dokoupit a to dvoukanálový
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od p.esu »

Takže k rámusu stačí aktivní subwoofer a je vystaráno? :)
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od Limitz »

dá se říct že jo :) ale zesilovače v aktivních subwooferech nebývaj zrovna moc výkoné a když jo tak už stojej pěknou raketu :) lepší bude asi koupit samotnej pasivní subwoofer a k němu adekvátní zesilovač a pokud se nechceš sr*t se stavbou bedny tak kup už rovnou zabudovaný
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od p.esu »

Jak je to potom se zapojenim?
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od Limitz »

no tak já jsem v tomhle oboru pouze teoretik :D ale pokud nebudeš mít nějak extra výkoný subwoofer a bude hlavně už osazený (v bedně nebo tubě) tak stačí jen zastrkat kabely na správné místo :D pokud ovšem koupíš nějaký hodně výkoný tak bys ho musel napájet rovnou od baterie, víc ti o zapojení už fakt nepovím je to na mě moc složitý #-o ale určitě jsou tu lidi kteří ti o tom řeknou víc, ale asi ne o třičtvrtě na dvanáct v noci :)
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Re: Oddychový filtr

Příspěvek od Playgamer »

promiň ale ty tady dost mystifikuješ :)) na to abys zapojil subwoofer kterej nebude aktivní(a mého názoru je že aktivní nemaj vůbec smysl - jakmile ti nestačí už jeho výkon tak bys musel rozkuchovat bednu abys zes. vyměnil) vůbec nepotřebuješ zesilovač dvoukanálový ... vždyť na co se dělají monobloky? :) pokud si budeš chtít promluvit o audiu tak napiš SZ :) už nějaký pátek se v tom hrabu :))
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
Odpovědět

Zpět na „COUPE“