pocitac dojazdu

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

pocitac dojazdu

Příspěvek od laxo18 »

ludia mam taku otazku vzdy ked natankujem plnu nadrz a jazdim klasicky az po vycerpanie tak zistim ze pocitac zacne totalne blbo pocitat proste rucicka na hladinu ukazuje este stvrtku ale pocitac ma uz posiela na pumpu aby som tankoval ci to robi aj u vas alebo nie ? ked natankujem ale nie plnu tak pocita normalne
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od Borek »

Mě to počítá dobře.Údaj počítače odpovídá budíku s ukazatelem paliva.Co nezaznamená hned je načerpání malého množství paliva(třeba když jsem dolil z kanystru +- 5l,tak ukazoval pořád stejný dojezd a dopočítal to až po ujetí pár desítek km).Většinou beru plnou a oba ukazatelé zobrazují odpovídající hodnoty během celého vyjetí nádrže. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od dantasik »

Taky se me to stava, pocita to divne, hlavne pokud menis styl jizdy. To je uplne v <>. Ja vim ze pokud mam ctvrtku tak mam tak 100Km. Kdyz se rozsviti voko tak 50Km vetsinou. Ale po 50Km to chcipne :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od Borek »

Ale vždyť to je tak správně,že ti počítač ukazuje jiné hodnoty dojezdových km podle stylu jízdy.Pokud autu šlapeš na krk,má vyšší spotřebu a tím pádem počítač ubírá údaj o počtu dojezd.km(i ručička bude padat rychleji).Pokud přejdeš na normální(předpisovou :D )jízdu,tak vidíš na malém budíku okamžité spotřeby,že ji máš nižší a tím pádem vidíš i jak počítač "přičítá"/zvyšuje údaj o dojezdových km,tímto stylem jízdy.
Laxo psal,že mu ručička ukazuje čtvrtku nádrže a počítač už mu bliká "dojezd".To mě nedělá-je jen jedna vyjímka,to když vezmeš "pár" litrů benzínu,které počítač okamžitě nezaznamená.Když vezmeš plnou,více litrů nebo alespoň +-8l,tak dojezd přepočítá vždy okamžitě,takže údaj ručička vs. počítač odpovídá.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od DEDe »

zkus odpojit baterku , primo v manualu se pise ze ten dojezd to muze pocitat blbe a napriklad po vymene nejakych casti je dobre odpojit baterku a pak zapojit ze se to nejak vyresetuje nebo tak neco.
Jinak dojezd nepouzivam po skoro 30tis najetych uz odhadnu dojezd podle rucicky, proste gor u 2.7 ten dojezd lita jak splasenej a meni se opravdu razantne se stylem jizdy a obcas se mi taky stane ze ukazuje pumpu kdyz je treba ctvrt nadrze no je to nahouby :)

Dalsi vec co je trochu naprd je ze raficka nadrze by mela byt posunuta aspon u me ukazuje mi po natoceni plne az za hranici plne nadrze a odlepi se az po ujeti 110Km a pak klesa neumerne rychle gor ke konci ctvrt nadrze neni zdaleka ctvrt nadrze ale uz vim jak to je :) Vyhoda je ale ze nula neni nula ale raficka pada jeste o jeji tloustku dolu pod carku prazdne pak uz dojde palivo :) jinak ja tankuju vzdy plnou tak na dojezd tak nejak kaslu. Staci chvilu dupnout na plyn a dojezd to prepocita dost razantne jako by si mel takle litat porad :)

Kdyz dotankuju plnou pise mi to pak dojezd daleko mensi nez je realita to je dalsi vec
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od Bruno »

To neodlepení se rafičky je dáno nepravidelným tvarem nádrže, kde neplatí, že 3/4 nádrže je opravdu 3/4 a že např. 1/2 je půlka. I u lantry ujedu na tzv. první půlku nádrže daleko víc, jak na druhou půlku. Vůbec mi to nevadí, protože odhadem vím kolik km ujedu na plnou nádrž a tankuji vždy do plné. Takže i bez informací o stavu paliva v nádrži nebo o dejezdu vím kolik km ještě mohu ujet!! Ty informace PP a přistrojů jsou tam proto aby tě informovaly a ne znervózňovaly, mají ti sloužit a ne tě ovládat. Takže se tím netrap!!!!!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od DEDe »

Bruno píše:To neodlepení se rafičky je dáno nepravidelným tvarem nádrže, kde neplatí, že 3/4 nádrže je opravdu 3/4 a že např. 1/2 je půlka. I u lantry ujedu na tzv. první půlku nádrže daleko víc, jak na druhou půlku. Vůbec mi to nevadí, protože odhadem vím kolik km ujedu na plnou nádrž a tankuji vždy do plné. Takže i bez informací o stavu paliva v nádrži nebo o dejezdu vím kolik km ještě mohu ujet!! Ty informace PP a přistrojů jsou tam proto aby tě informovaly a ne znervózňovaly, mají ti sloužit a ne tě ovládat. Takže se tím netrap!!!!!!!
moje rec :wink:
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od laxo18 »

ono mne to vobec navadi ja stale najazdim kolko tam dam proste len ma to zaujimalo ci to robi aj vam , ale tiez mam presne to iste ked dam plnu nadrz tak prejdem priblizne 200km kym sa prvykrat pohne rucicka potom uz sa hybe podstatne rychlejsie
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od Borek »

Jo,tak pohyb ručičky mám také jako vy.U plné nádrže padá velice pomalu a od půlky zrychlý svůj pád. :D Nejlépe to popsal Bruno.Je to asi tím tvarem nádrže.A jak psal Dede,suchá nádrž je až když ručička spadne dost pod 0.Protože mám rád v nádrži stále dost benzínu,tak to tak nesleduji. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od laxo18 »

ono vlastne ked nenatankujem plnu trebarz za 1000sk tak to pocita presne az po rezervu ,ale ked dam plnu tak na zaciatku to pekne ukaze 600km od stylu predoslej jazdy celkom dlho sa drzi ale ked sa dostanem tristvrte nadrze tak pocitac zacne rapidne odpocitavat a na konci mu to akosi nevide , tiez to moze byt tym ze pocitac sa oblbne polohou plavaka a nepravidelnostou tej nadrze
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od Tringi »

600 :shock: WOW ...já když tam valím do čtvrtého vypnutí pistole, tak mi to ukáže maximálně 510, obvykle (do prvního vypnutí) tak 470.
Jinak mám chování ručičky podobné, prvních 100 km se nehne, pak letí dolů, a dole její sestup zase zpomalí.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od Borek »

600 se ti zdá moc?Vždyť na nádrž pokud moc často neprasíš,musíš ujet i přes 700km.Když dotankuji plnou(a to se rád a hlavně často rád svezu),tak ukazuje vždy kolem 700km.Nádrž máš stejnou 55l a i bez šetření se musíš se spotřebou pohybovat kolem 8l.Tak to i odpovídá.Laxo i já tedy nemáme CVVT,ale to je u Tiburona udělané pouze z důvodu snížení emisí.A to jsou tady i odborníci na klidnou jízdu(Rasty,Black),kteří mají spotřebu někde kolem 6l/100km :wink: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od dantasik »

Tak ja jezdim asi uplne total nenormalne .)Ja dal 600 a to mi chciplo auto pred stojanem. Vetsinou se dostavam tak 550-600 jen hodne zridka. A pres 600 vubec :)A to jsem testil i N98 / Vpower / Carreru a pod. Proste me to zere furt 9-10l .)
Nicmene me to netrapi :)A na autodromu to zralo tak 20 :)Pulka nadrze a dojezd byl asi 150Km :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od DEDe »

dantasik píše:Tak ja jezdim asi uplne total nenormalne .)Ja dal 600 a to mi chciplo auto pred stojanem. Vetsinou se dostavam tak 550-600 jen hodne zridka. A pres 600 vubec :)A to jsem testil i N98 / Vpower / Carreru a pod. Proste me to zere furt 9-10l .)
Nicmene me to netrapi :)A na autodromu to zralo tak 20 :)Pulka nadrze a dojezd byl asi 150Km :)
to ti zere pomerne dost se mi zda bud jezdis jak torpedo nebo neco neni jak ma. Ja s 2.7 sem rad kdyz se dostanu k 500 ale nekdy tech 470 dam i kombinovane mesto dalnice okrsky. Kdyz sem s tim moc lital i po meste tak neni problem najet 380 na nadrz jen :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitac dojazdu

Příspěvek od jamie.thomas »

Tak mě to zase dělá to, že dojezd mi ukazuje třeba ještě 50 km, jedu stále přibližně stejný styl jízdy, ručička už je dávno na nule a já vzhledem k tomu, že na ručičku vůbec nekoukám a spolíhám se na dojezd, tak když mi pak najednou z těch 50 skočí že už tam nic nemám a mám natankovat, tak sem vyvalenej a modlim se, baych k tý benzínce dojel :-D
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“