Digitální zrcadlovka

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Digitální zrcadlovka

Příspěvek od cert »

Zdravím,
potřebuju poradit s výběrem amarérské DSLR na běžné focení. Po pročítání všeho možného o digifoto jsem do užšího výběru zařadil Sony Alfa 300 v setu se dvěma objektivy a jako druhéhé kandidáta Olympus E 520 taktéž v setu se dvěma objektivy. Cenový limit mám 17.000,- s daní (samo, že čím levnější, tím líp). Zrcadlovka musi mít živý náhled a stabilizaci. Pokud je ještě jiná volba v této cenové relaci, sem s ní. Mám z toho vybírání pěknej zmatek...
Dík za rady.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Digitální zrcadlovka

Příspěvek od matysekul »

U zrcadlovky bych šel spíš do Canona.

http://www.fotoskoda.cz/eObchod/p401144 ... 55-+-55200
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zrcadlovka

Příspěvek od cert »

matysekul píše:U zrcadlovky bych šel spíš do Canona.

http://www.fotoskoda.cz/eObchod/p401144 ... 55-+-55200

No jo, ale v tomhle případě nejsou setový objektivy stabilizovaný...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Pikolik
***
Příspěvky: 543
Registrován: 12 led 2008, 13:56
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zrcadlovka

Příspěvek od Pikolik »

doporucil bych Pentax K10D nebo K20D .
Jsou to kvalitni stroje. Ma dobrou ergonometrii, prislusentvi se da nakoupit za slusny peniz. Ma stabilizaci v tele ( takze nepotrebujes zbytecne drahy objektivy se stabilizaci ) + jsou odolne proti vode a prachu ( teda jako strikajici vode ) . Daji se dokoupit taky bateriove gripy, ktere jsou supr.. Pri fotografovani na vysku nemusis mit zrkouceny ruce a tudis lip udrzis i delsi objektiv..
Osobne mam Pentax k10D s jsem s nim nadmiru spokojenej.
Mam k tomu blesk pentax + nejaky objektivy + grip a spoustu doplnky a nemuzu si vynachvalit..
Jinak jsem mel moznost fotit s Nikon D200 ( supr ale cenove bohuzel jinde) a pak i nikonem D3 ( ale to uz je upne nekde jinde ) :) S olympusem jsem fotil,myslim ze to byla e500,ale ty se mi moc dobre nedrzi a s prislusenstvim to neni taky zrovna nejidealnejsi.. :)
Hyudai coupe 97' 2.0 -102 kW - My darling

Hyundai Scoupe GT 95' 1.5 - 85kW - Sold
Škoda Favorit 92' 1.3 - 43 kW - Sold
Audi 100 89' 2.3-100 kW - Dead
Uživatelský avatar
Pikolik
***
Příspěvky: 543
Registrován: 12 led 2008, 13:56
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zrcadlovka

Příspěvek od Pikolik »

joj,nejak jsem si neuvedomil ten limit.. :) Takze do toho limitu by spadala asi jenom ta k10d s nejakym objektivem,ale pouze pouzity :) Hlavne nezapomen,ze nakup zrcadlovky nekonci nakupem tela.. :) pak budes dokupovat batoh ci brasku, karty, stativ, nejake lepsi objektivy, blesk,baterie... Pokud se teda pro nejaky rozhodnes,tak hlavne nekupuj zrcadlovku, ktera je na tuzkove baterie, ale kup na ty lithiove bloky. Pac na ty tuzkovy toho moc nenafotis a budes pak akorad nadavat ze ti neco uteklo.. :)
Hyudai coupe 97' 2.0 -102 kW - My darling

Hyundai Scoupe GT 95' 1.5 - 85kW - Sold
Škoda Favorit 92' 1.3 - 43 kW - Sold
Audi 100 89' 2.3-100 kW - Dead
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zrcadlovka

Příspěvek od cert »

Pikolik píše:joj,nejak jsem si neuvedomil ten limit.. :) Takze do toho limitu by spadala asi jenom ta k10d s nejakym objektivem,ale pouze pouzity :) Hlavne nezapomen,ze nakup zrcadlovky nekonci nakupem tela.. :) pak budes dokupovat batoh ci brasku, karty, stativ, nejake lepsi objektivy, blesk,baterie... Pokud se teda pro nejaky rozhodnes,tak hlavne nekupuj zrcadlovku, ktera je na tuzkove baterie, ale kup na ty lithiove bloky. Pac na ty tuzkovy toho moc nenafotis a budes pak akorad nadavat ze ti neco uteklo.. :)
Brašnu a stativ máme (máme ještě Canon zrcadlovku na kinofilm).
Jinak ty Pentaxy nemají živý náhled - manželka je zvyklá ze současné EVF zrcadlovky fotit přes displej...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Pistolník
*
Příspěvky: 49
Registrován: 08 led 2008, 10:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zrcadlovka

Příspěvek od Pistolník »

výběr bude stejně na tobě. Já vlastním Oly E-500 už nějakej rok, jsem spokojenej mám ktomu dva základní objektivy a blesk + několiok manualních skel M42 když se chci vyblbnout a stačí mi to, pokud v budoucnu chceš kupovat dalších x objektivů tak bych volik canon je tam větší výběr i třetích stran, pokud ne třeba jen nějaký makro nebo tele tal bych se oly nebál.
Hyundai Coupe 2.0
rok 1998
Odpovědět

Zpět na „Pokec“