Termostat?

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Termostat?

Příspěvek od Michal.Orlova »

Mám to sice už asi poslední 3 zimy, ale letos to je nějaké výraznější. Teplota mi vyběhne až do červeného hned zase spadne, jako když se otevře okruh přes chladič, ale z chvíli zase leze nahoru a zase spadne a tak pořád dokola. Není tam někde taky nějaký průtokový termostat, který už se prostě zasekává?
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat?

Příspěvek od kokroff »

Cau, na tohle si davej pozor, jestli se ti opravdu prehriva motor, mohlo by to mit fatalni nasledky na krouzky atd...
udelal bych kontrolu cidla teploty a potom bych se zameril na ten termostat...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat?

Příspěvek od jelensoft »

Přesně tak, začal bych termostatem, nestojí zase tolik, ale může nadělat spoustu škody.
Lantra sedan 1,6 16V r.v.96
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Re: Termostat?

Příspěvek od Michal.Orlova »

Dobrý - díky za tipy. A kde ten termostat a čidlo teploty najdu? A ještě jeden dotaz - když blbne čidlo teploty motoru ovlivňuje to směs? Páč na emisích jsem měl příliš bohatou směs musel jsem to nějak ukecat.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat?

Příspěvek od kokroff »

Koukni na obrazek je tam videt termostat i cidlo teploty.
Obrázek
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Pista2509
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2008, 22:04

Re: Termostat?

Příspěvek od Pista2509 »

Opravdu ten termostat by se mohl stát apokalypsou pro motor. Pro jistotu ho vyměň a pokud se to nezlepší, tak di do toho čidla. Myslím,že mě stálo nějak kolem litru.

--------------------------
Lantra J1 1,5 r.v.94
Xantia 1,8 16V r.v.97 exitus
Lantra J1 1.5 r.v.93 prod.
Sonáta 2,0 r.v.92 prod.
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Re: Termostat?

Příspěvek od Michal.Orlova »

No to je parádní schéma. Žádnej Ivan, ale Kokroff je nejlepší :D/ !!!
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Pista2509
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2008, 22:04

Re: Termostat?

Příspěvek od Pista2509 »

Kokroff má sice krásnej obrázek, ale Ivan zná a umí. Když jsem si nedávno na fóru přečetl jak na srazu opravoval motor v polních podmínkách a ten postižený potom také odjel po vlastních kolech, tak před Ivanem klobouk dolů.
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat?

Příspěvek od kokroff »

Chlape, staci vedet kde hledat, priste hmaservice.com, a najdes tam vetsinu takovych obrazku.
Mno, ja se nechci s rovnavat s Ivanem ani s nikym jinym, chci jen pomoct. myslim si ze kdo zna
Ivana tak vi proc mam v podpisu co mam :wink:
BTW, Pisto, jak vis ze neznam a neumim :wink:
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Pista2509
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2008, 22:04

Re: Termostat?

Příspěvek od Pista2509 »

Zdarec, já netvrdím. že neznáš a neumíš. Každý kdo může přispět svými zkušenostmi má pro nás ostatní obrovskou cenu(možná špatně vyjádřeno). Zkušenosti ostatních mají pro nás obrovskou hodnotu, zvláště pokud je dokážeme využít ke správné věci, byť je to třeba úspěšná oprava plechového miláčka. Za zkušenosti by jsme těm dotyčným měli platit zlatem. Jenže oni jsou takový grandi, že to dělají zcela nezištně a o tom je i toto fórum. Pokud jsem se Tě nějak dotknul, tak mi to promiň. Chtěl jsem se jen zastat Ivana, ač ho osobně neznám. Na fóru je spousta příspěvků od něj a z nich jsem tak nějak vyčetl, že on má právě pro nás laiky tu hodnotu zlata, stejně jako Hujer a mnozí jiní. Tak ještě jednou sorry. Jestli se dostanu na nějakej sraz, tak bych tě rád poznal (samo nic osobního). Zdarec
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat?

Příspěvek od kokroff »

Cau Pisto, ja jsem to nemyslel tak aby jsi se mi omlouval nebo tak neco. Ja se tim nezivim jako hujer nebo Ivan, tim padem nemuzu mit ani tolik zkusenosti. Je to jenom moje hobby a diky Ivanovi jsem se odvazil na aute delat i neco sam, ze to neni tak hrozny a spousta veci se da udelat doma, kdyz je naradi a misto. Samozrejme i ja si vazim vsech co prispivaji na forum a snazi se pomoci druhym, alespon nemusime sponzorovat budizknicemy v jistych servisech a muzeme si poradit navzajem. :wink:
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Pista2509
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2008, 22:04

Re: Termostat?

Příspěvek od Pista2509 »

Já jsem si na autě taky dělal všechno sám, nebo jsem se nejdřív s někým poradil. Jsem vyučený letecký mechanik, tak k tomu mám poměrně blízko. Co si člověk neudělá, tak to nemá. Odmítám živit ty vydřiduchy v autoservisech. Kdyby neměli tak přehnané ceny za práci, tak by se otom dalo uvažovat, ale tohle ne. Mám sice švagra automechanika, ale za tím jdu jen když už mě teče voda do pr..le. A to za to nic nechce, jenom nechci otravovat.
raki81
Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2009, 12:49
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat?

Příspěvek od raki81 »

Michal.Orlova píše:Mám to sice už asi poslední 3 zimy, ale letos to je nějaké výraznější. Teplota mi vyběhne až do červeného hned zase spadne, jako když se otevře okruh přes chladič, ale z chvíli zase leze nahoru a zase spadne a tak pořád dokola. Není tam někde taky nějaký průtokový termostat, který už se prostě zasekává?
Tak jsem měl ten samý problém....ručička nahoru a dolů. Jsem si řekl, že s tím něco udělám. Koupil jsem si nový termostat a začal se pouštět do rozebírání. Nicméňě jsem trošku lenoch tak jsem hledal jednoduší řešení. A ono existovalo. V nádobce voda na rysce byla a tak jsem otevřel chladič a lil a lil..... Byl jsem překvapen, když mi tam zmizel z kanistříku celý litr fridexu. Teď už je ručička stabilní a přes polovinu se nedostane ani bez topení. :D/ :D/ :D/ ....a termostat si můžu nechat na příště :mrgreen:
Hyundai Lantra 1,8GT 16V, r.93
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat?

Příspěvek od kokroff »

Myslim si ze pokud jsi mel vodu ve vyrovnavaci nadrzce a v chladici ne, neco je spatne...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
raki81
Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2009, 12:49
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat?

Příspěvek od raki81 »

Také se mi to zdálo podezřelé. Dal jsem si dnes pár kilometrů do kopce ve vyších otáčkách a bylo to v klidu. Uvidím zítra. Většinou když přijíždím do práce, tak mám ručičku téměř nahoře. Možná jak tam bylo málo kapaliny, tak byla nějaká špatná cirkulace....netuším. Nic jiného mě nenapadá.
Hyundai Lantra 1,8GT 16V, r.93
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“