Termostat?

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Termostat?

Příspěvek od kokroff »

Ahoj vsichni,
vcera se mi stala jedna neprijemna vec.Delsi dibu jsem stal na parkovisti a mel jsem vypnute topeni.Kdyz jsem ho po nejake dobe zapnul,ucitil jsem pach spaleniny tak me hned napadlo podivat se na teplomer a co nevidim- :shock: teplota je v cervenem tak jsem okamzite vypnul motor,otevrel kapotu a zjitil jsem ze mi chybi 95% kapaliny ve vyrovnavaci nadrzce :!:
Nechal jsem motor vychladnout a dojel jsem k nejblizsi benzince cca 3km a tam dolil nemrznouci smes+destilka.Nikdy predtim se mi to nestalo i kdyz jsem stal 4-5hodin se zapnutym motorem.Myslite si ze by to mohl byt termostat?Domu jsem pak v pohode dojel ale mam obavy aby mi to neudelalo znovu.Co muze stat vymena?
Dekuji vsem za odpoved.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Termostat?

Příspěvek od ivan »

kokroff píše:Ahoj vsichni,
vcera se mi stala jedna neprijemna vec.Delsi dibu jsem stal na parkovisti a mel jsem vypnute topeni.Kdyz jsem ho po nejake dobe zapnul,ucitil jsem pach spaleniny tak me hned napadlo podivat se na teplomer a co nevidim- :shock: teplota je v cervenem tak jsem okamzite vypnul motor,otevrel kapotu a zjitil jsem ze mi chybi 95% kapaliny ve vyrovnavaci nadrzce :!:
Nechal jsem motor vychladnout a dojel jsem k nejblizsi benzince cca 3km a tam dolil nemrznouci smes+destilka.Nikdy predtim se mi to nestalo i kdyz jsem stal 4-5hodin se zapnutym motorem.Myslite si ze by to mohl byt termostat?Domu jsem pak v pohode dojel ale mam obavy aby mi to neudelalo znovu.Co muze stat vymena?
Dekuji vsem za odpoved.
A zapnul Ti větrák chlazení????
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Tak to vazne nevim mel sem otevreny prostor motoru pri vypnuti,Ale i tak by mel bezet po vypnuti kdyby se neco takovyho stalo ne???
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

kokroff píše:Tak to vazne nevim mel sem otevreny prostor motoru pri vypnuti,Ale i tak by mel bezet po vypnuti kdyby se neco takovyho stalo ne???
jj to by mel no! asi nesepnul a uvaril jsi to.. :( :oops:
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Zavareny to nastesti neni ale i tak mi neni stale jasna vec s tim ventilatorem jak to maj ty silenci korejsky zapojeny...Kazdopadne se mi to jeste nestalo a to byly i nizsi i vyssi teploty...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ten vetrak ma svuj termostat. Takze je bud v haji vetrak, nebo privod el. k vetraku, nebo termostat, nebo kontakt termostatu. Nic jinyho to byt nemuze:)
Nebo taky deravej chladic:)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

No takze dneska jsem byl u Donata v HK a vymenil mi termostat,celou cestu z PCE do HK jsem mel uplne normalni teplotu a auto se chovalo jako obvykle.Zkouseli tam na miste zahrat vic motor a ventilator mio normalne sepnul i potom co jsem prijel domu tak jsem ho slysel a videl se tocit.Termostat sam o sobe je mechanicky ale nevim jestli ma nejaky kontakt ci cidlo ktery kontroluje otevreni nebo zavreni.Deravy chladic nemam protoze mi tam vydrzela chladici smes vic nez 24hodin.No doufam ze se zavada vyresila vymenou termostatu.
Pro ty ktere zajima cena:
600 termostat
300 prace
(nechal jsem si vymenit jeste vadny spinac zpateckovych svetel - 400)
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

kokroff píše:No takze dneska jsem byl u Donata v HK a vymenil mi termostat,celou cestu z PCE do HK jsem mel uplne normalni teplotu a auto se chovalo jako obvykle.Zkouseli tam na miste zahrat vic motor a ventilator mio normalne sepnul i potom co jsem prijel domu tak jsem ho slysel a videl se tocit.Termostat sam o sobe je mechanicky ale nevim jestli ma nejaky kontakt ci cidlo ktery kontroluje otevreni nebo zavreni.Deravy chladic nemam protoze mi tam vydrzela chladici smes vic nez 24hodin.No doufam ze se zavada vyresila vymenou termostatu.
Pro ty ktere zajima cena:
600 termostat
300 prace
(nechal jsem si vymenit jeste vadny spinac zpateckovych svetel - 400)
Ti neotevřel Termostat!!By sme se načekali kdyby Ti měl větrák chladit!! :lol: :lol: :wink:
Teď to bude v pohodě!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

No jeste ze jsem si zkontroloval chladici smes,protoze mi tam zapomneli jaksi dolit kdyz neco vylili pri vymene.No asi proto mi sepnul ventilator.Rekli mi ze ventilator spina vyjimecne a ze to stiha uchladit chladic.Takze se asi zasekl ten termostat.No jeste jedna vec,nemohla tam byt nekde bublina nebo tak neco?Pojedu s tim 500km tak chci mit jistotu ze nezustanu viset v pulce cesty...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“