Automatické zapnutí klimatizace

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od Xfield »

Asi se mi maličko zbláznila klimatizece. Dřív fungovala takhle:
1/ motor běží
2/ přepnu vzduch na ofukování oken + pustím ventilátor na 1-4 stupeň (je jedno, co udělám dřív)
3/ => automaticky se spustí klima
4/ vypnu tlačítkem AC klimu
5/ pak můžu přepínat směr vzduchu kamkoli, vypínat/zapínat ventilátor a klima se nespustí, dokud ji znovu nezapnu tlačítkem AC nebo nevypnu motor a pak vše začíná znovu od 1/.

Teď najednou začala fungovat takhle :? :
1/ - 4/ zůstaly stejné
5/ přepnu vzduch kamkoli jinam než na okna a pak zpět na okna
6/ pokud je zapnutej ventilátor, nebo ho v téhle poloze zapnu vždycky se znovu spustí klima a já ji musím pořád vypínat tlačítkem.

Docela mě to štve. V NEW ACCENT mají podobný téma a dost jim závidím, že u Accentíků jde fce automatickýho spouštění klimy deaktivovat úplně. :-k
Reklama
 

Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od shwaara »

Klid, Sonata to ma uplne stejne. VZDY, tak zapnu ofuk skla/nohou+skla, pusti se klima.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od Xfield »

To jsi mě nepotěšil .... další auto, který jsem chtěl někdy koupit, měla být Sonata 8)
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od HonzaE »

Moje El to má taky tak - jakmile jde proud vzhuchu na čelní okno, spíná se zároveň samočině klimatizace. V létě fajn, v zimě zbytečnost.
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od Xfield »

No je fakt, že se okna ty okna odrosí rychleji s klimatizací, než bez - takže i v zimě to má svůj účel. Ale byl bych raděj, kdyby to šlo trvale vypnout .... nebo aspoň aby to fungovalo jak původně, že stačilo první vypnutí a celou cestu jsem měl klid .
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od zahyx »

s timhle jsem se jeste nesetkal muselo se neco pokanhat v tech ovladacich, rozdel to a uvidis jestli se tam neco nespalilo ci nejakej spatnej kontakt
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od tatulda »

Mě to dělá ela také,ale jen při teplotách nad 4stupně,pod se mi sama nezapíná.Už jsem si na to zvykl
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

tatulda: presne tak je to i u automaticky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od Xfield »

Tak rozdělávat to raděj nebudu - jsem rád, že to funguje aspoň takhle. A stejně bude nejspíš chyba někde v řídící jednotce...
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od Xfield »

tatulda píše:Mě to dělá ela také,ale jen při teplotách nad 4stupně,pod se mi sama nezapíná.Už jsem si na to zvykl
to jako že se ti ani nerzsvítí kontrolko na tlačítku AC, nebo jen prostě neběží kompresor?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

Xfield: pokud je teplota pod ctyri stupne, nerozsviti se kontrolka a logicky ani klima nesepne. MInuly tydn se mi stalo, ze sepla behem jizdy, nekam jsem vjel, kde bydlo tepleji. Jinak v Nubo Car Praha mi radili, at klimu nespinam pri vyssich otackach, nejlepe na neutral i behem jizdy, meli tam par pripadu, kdy se pretrhl remen, jak auto dostalo zatez.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od Xfield »

Tak mě se sepne (resp. rozsvítí kontrolka) nezávisle na vnější teplotě.
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od shwaara »

Mne taky. Venku zima jak v pr..eli, -10°C, ja nastartuju(naposled jsem mel ofuk na sklo a nohy) a zapne se klima. Tak ji vypnu, po chvili hodim ofuk jen na sklo a zas bezi klima. Tak ji zas vypnu.... Takhle je to porad do kola jako u blbejch. Za prumerny zimni mesic klimu vypnu mozna 100x hned po sepnuti.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
jardelsol
Příspěvky: 8
Registrován: 08 čer 2015, 10:58

Re: Automatické zapnutí klimatizace

Příspěvek od jardelsol »

Mě taky vadí automatické zapnutí klimy při nastavení ofuků na čelní sklo. Nejdříve jsem někde vyčetl, že by to mělo jít vypnout nějakým fíglem s otáčením klíčku v zapalování spojené s vypnutím klimy, ale to se opravdu nepodařilo.Proto jsem se na vypnutí informoval v autorizovaném servisu, kde mi technik sdělil, že pod otáčecím tlačítkem je spínač, který automaticky pod polohou čelního skla sepne klimu. Je to prý z důvodu, že klima má nejnižší rosný bod a tak se při jejím chodu nejrychleji odmlží sklo. Navíc klima by se občas měla protočit - tolik odborníci. Prý se to nechá vypnout, ale je zapotřebí demontovat přístrojovku a pod tlačítkem ovládání ofuků rozpojit kontakty ke klimě. V servisu to znamená 700,- /hod. :?
Hyundai Atos Prime 1.0i, 43 kW, rv. 2001
Hyundai Kona 1.0 T-GDi, 88 kW, r.v. 2021, Smart
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Nejak to vypnout slo a nekdo to zde i resil. Doporucuji pohledat. Jinak v servisu 700/h doma 50 min prace.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“