Baterie a vše kolem...

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

branko
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2009, 22:38

Baterie a vše kolem...

Příspěvek od branko »

Ahoj,
mam Accenta 1,5 crdi verzia elegance.
Najazdenych 26000 Km.
Kupovany 05.2007.

Posledne tri mesiace mam problem so samovolnym vybijanim baterie.
Po nabiti autobaterie normalne nastartujem, ale po tyzdni je bateria zasa vybita. Auto som odviezol do servisu, tam mi povedali ze bateria je OK len je vybita. Vraj ju nabiju a o tri styri dni ju znovu premeraju (auto stoji v servise) a pripadne vymenia. Premeriavali aj odber z baterie ked je vsetko vypnute (motor, svetla, vyhrievanie ...) a bolo to 160mA. Podla toho ako sa tvarili tak je mi jasne ze len nabiju bateriu a nic dalsie nebudu skusat ani nebudu skumat ten 160mA odber. Ak dobre ratam tak za den to vybije baterku o 4Ah, cize kompletne ju vybije za nejakych 15 az 17 dni, co sa mi zda strasne malo.
Viete mi niekto poradit aky by mal byt odber z autobaterie v stave ked je vsetko vypnute ?

Dik
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od Rudolf »

160mA je dost. Mohlo by to dělat třeba rádio. Mě se vybíjela baterka u Felicie (cca za měsíc). Měřením jsem zjistil, že to dělala mj. blikající ledka na panelu rádia. Opraveno štípacími kleštěmi :D
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od rokolo »

To nevím jestli ti to někdo řekne, ale hlavně by oni měli vědět, zda je to v normě či nikoli. Dále bych to vyzkoušel s jinou náhradní baterií co to bude dělat a kterou by ti měli oni poskytnout......
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od jandaxx »

Takový odběr není normální. Je tam nějaké zařízení, které má velký odběr. Asi bych napsal do Prahy na zastoupení, jaký má mít Accent průměrný odběr. Nebo jdi do jiného servisu. A nejlépe, ať Ti tady někdo z majitelů Accentů ten odběr změří. Pak budeš vědět, kolik to má +- být. Já bych tipoval, že tak maximálně 50 miliampér.
branko
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2009, 22:38

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od branko »

Poslal som mail na zastupenie hyundai na Slovensku. Ale aj tak, mozete mi niekto pls. zmerat odber u vas ?
dik
branko
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2009, 22:38

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od branko »

Toto je odpoved z Hyundai:

Aby som mohol zaujat stanovisko, je dolezite vediet ako bol "kludovy" odber merany (sposob, pouzite meradlo, v ktorom servise, teplota...). Vseobecne mozno konstatovat, ze 160 mA nie je bezna hodnota, ta byva cca. 50 mA - merane v case 1-2 min. po vytiahnuti kluca zo zapalovania.
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od Matejsl »

staci ak budes pri merani odberu po jednom vyberat poistky a tak zistis kde je problem
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od ouzo1 »

Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho vydrží baterka u odstaveného Accenta? Auto stojí, už měsíc :( , tak předběžně zjišťuji, jestli to bude startovat? :-k Neměřil někdo běžný odběr u 1,4 :?:
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
Nery
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 říj 2009, 21:55
Bydliště: Pardubice

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od Nery »

Nejčastěji vybíjí v klidu baterii rádio. Zvláště různé laciné modely. Mám s tím své neblahé zkušenosti...
Accent 1.4 Elegance
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od rokolo »

ouzo1: Pokud je baterka v normálním stavu a auto před tím startovalo bez problémů, tak by ji jeden měsíc neměl rozházet :idea:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od Garcia007 »

... ams prawdu neje to mozne ... ja mam radio Hyundai CRMD1723SU ... ci nejak tak ... mne tam tiez svieti ledka a ne jedna ale rovno dve a ked vypnem a vytiahnem klucik tak mi wsetko zhasne ... ale je prawda radio stalo 3 000 hej tak to asi bude rozdiel ked niekto kupi za 500 sk ... a mozne nie ... ktowe ako to v skutocnosti je ... ;)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od alarm »

skúsim odpovedať na pôvodnú otázku.
Odber auta by mohol byť okolo 10mA, plus odber centrálu do 20mA.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
jirivymazal
*
Příspěvky: 58
Registrován: 14 črc 2009, 17:31

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od jirivymazal »

Co se může stát, když na delší dobu (2 měsíce) vytáhnu baterku z auta? Slyšel jsem, že to může vadit airbagům. Vysvětlí někdo? Nebo to nevadí?
Accent 1.4 Active, gold beige, r.v. 2006 5,3 l /100km
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od alarm »

Ešte som to nepočul ale možné je všetko :mrgreen:
Akurát nevidím logiku v tom, ako ten airbag vie, či bol bez napätia hodinu alebo týždeň, ak nemá hodiny :-k
Čo napríklad vozidlo pri búračke? Hasiči odpoja baterku aby niečo nechytlo, potom príde odťahovka, potom to čaká v servise na diely, potom to opravujú.......
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolne vybijanie baterie

Příspěvek od Rudolf »

ouzo1 píše:Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho vydrží baterka u odstaveného Accenta? Auto stojí, už měsíc :( , tak předběžně zjišťuji, jestli to bude startovat? :-k Neměřil někdo běžný odběr u 1,4 :?:
Kdysi na Felicii po 1,5 měsíci stání z důvodu nemoci baterka totálně vybitá. Největší odběr měla blikající ledka na rádiu. Tehdy jsem měřil odběr bez rádia a vycházely mi tuším 2 měsíce na úplné vybití. V mrazech to jde rychleji.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“