dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
radek.karasek
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2009, 18:50

dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od radek.karasek »

Ahoj, jsem na stránkách nový. Budu rád za informace o tomto voze a vašich zkušenostech. Spolehlivost, poruchovost...Doporučení koupit,nekoupit?
Všem díky za čas a informace Radek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
radek.karasek
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2009, 18:50

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od radek.karasek »

Díky díval jsem se.třeba se ještě někdo ozve se zkušenostmi.
mupet
*
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2008, 07:06

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od mupet »

ahoj, mám H1 tour 5 míst s odpočtem DPH, najeto k dnešnímu dni cca 22 tis. rád cokoli odpovím. Hodně napsáno na zmiňovaném vlákně, ale doplním...co bys rád věděl?
H 1 TOUR = zabiják osobáků
radek.karasek
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2009, 18:50

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od radek.karasek »

ahoj,zajímá mě jak jsi s H1 spokojen, nebo zda se vyskytly nějké závady a jak často,spolehlivost a vůbec Tvé zkušenosti nebo dobré rady.
Díky za ochotu a zkušenosti
mupet
*
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2008, 07:06

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od mupet »

Takže závady?
ve zhruba 10 tis km mi popraskaly kryty předních světel. prostě se na nich objevilo asi milión drobných prasklinek...vyřešeno výměnou v rámci záruky, od té doby žádný problém.
další problém byl s nefunkčním zamykáním pravých posuvných dveří při zamknutí dálkovým centrálem. vyřešeno výměnou od té doby žádný problém.

Nelíbí se mi:
- palubní počítač (jen tři údaje a to dojezd, průměrná rychlost a ujeté km=k smíchu, chybí hlavně teplota venku, průměrná spotřeba atd...)
- sedadlo v druhé řadě nejde jednoduše vyjmout nebo sklopit pro převoz delších nákladů
- sedadlo v druhé řadě není po celé šířce auta, na každé straně by mohlo být o cca 5-10 cm širší
- potahy sedadel jsou "nějaké divné" :-) nevím jak to popsat
- kontrolky zapnutí mlhovek jsou úplně mimo zorné pole
- chybí loketní opěrky u řidiče a spolujezdce
Miluju:
- úžasný zátah a pružnost motoru
- komfort osobáku - velikost dodávky
- polohovatelná opěradla v druhé řadě sedadel
- dvoje posuvné dveře
- klima rozvod i dozadu s ovládáním
- vzhled
- ESP...v těchto měsících nepostradatelné při náhonu na zadek a jízdě poprázdnu
- je úžasný :hyu: :D
H 1 TOUR = zabiják osobáků
radek.karasek
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2009, 18:50

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od radek.karasek »

Opět ahoj a díky za odpověď.Asi do tří týdnů bych H1 měl mít.Jak jsem se informoval u prodejce bude s největší pravděpodobností vyrobena v turecku,z toho nejásám ale co už teď.Asi bys mně doporučil nechat si namotovat ESP.Ještě jak je se spotřebou,jak moc to honíš?A asi poslední věc nemám doposud zkušenosti z uzávěrkou dif.kdy, kde ap.Jinak se podělím o zážitky až vyjedu.JO taky prý pozor na baterii prý rády prolínají nebo se dělají prasklinky/turecké/. :wink:
mupet
*
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2008, 07:06

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od mupet »

radek.karasek píše:Opět ahoj a díky za odpověď.Asi do tří týdnů bych H1 měl mít.Jak jsem se informoval u prodejce bude s největší pravděpodobností vyrobena v turecku,z toho nejásám ale co už teď.Asi bys mně doporučil nechat si namotovat ESP.Ještě jak je se spotřebou,jak moc to honíš?A asi poslední věc nemám doposud zkušenosti z uzávěrkou dif.kdy, kde ap.Jinak se podělím o zážitky až vyjedu.JO taky prý pozor na baterii prý rády prolínají nebo se dělají prasklinky/turecké/. :wink:
Ony se Háčka dělají v Turecku? já mám pocit že to moje je přímo od Korejců...ale nevím...
uzávěrka diferenciálu?????? nemám pocit že to tam mám:!!!! ESP ano...v zimě moc pomůže. Dosud jsem s ním neměl zkušenost, ale je fajn, že i když se auto dostává do přetáčivého smyku tak to ubere na výkonu a přibrzdí pomocí ABS, takže se to hned srovná...(to ja asi princip ESP že jo? :wink: )
spotřeba:
bydlím ve větším městě a když "nasírám" ostatní a využívám koníky při akceleraci tak mám spotřebu 11,5 litrů...když jezdím velmi plynule, tak jezdím po městě za 8,5 litrů. Při dálkových plně naložen + 5 lidí...a po dálnici cca 130-160 podle GPS (což je tachomerových cca 140-170), tak si háčko vezme něco kolem 10 litrů. Ale nejde chtít po autu, které váží cca 2300 kg, má naloženou cca tunu, má výkon 170 koníků a jezdí 200, aby mělo spotřebu 4,5 litru, že? :wink:
H 1 TOUR = zabiják osobáků
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od Espero »

No buď klidný, H1 se opravdu vyrábějí v Turecku a nikde jinde. Ale neboj se toho. Mají to docela kvalitní, závady minimální, jediné co mi dělalo problémy byla nekvalita tureckých akumulátoru, původní odešel ve 3 letech stáří auta a druhý originál koupený v Butovicích tekl, vyměnili mi ho po půl roce a ten další tekl taky, opět asi tak po půl roce, takže mi nakonec vrátili peníze a budu schánět buď Bosch nebo naší Akumu.. Jinak s tou spotřebou to přesně sedí i na staršího brášku.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
radek.karasek
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2009, 18:50

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od radek.karasek »

Tak dobře, já teda budu klidný a nechám se překvapit.Potom se podělím o zážitky.Jaké máte zkušenosti z obutím?Jaké jsou gumy nokian, a teď na ty další co dávají si nemohu vzpomenout.
Víte taky něco o H1 na benzín?
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od Espero »

radek.karasek píše:Tak dobře, já teda budu klidný a nechám se překvapit.Potom se podělím o zážitky.Jaké máte zkušenosti z obutím?Jaké jsou gumy nokian, a teď na ty další co dávají si nemohu vzpomenout.
Víte taky něco o H1 na benzín?
H1 na benzin se dělaly kdysi, dají se sehnat po bazarech a dnes již bývají staré jak hnědé uhlí. No a jako obutí mám Michelinky a jsou skvělé. Kde se to tam vzalo nevím, kupoval jsem to jako starší, když to mělo najeto 29 tisíc a v každém případě mám gumy původní.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od Espero »

Když jsme u toho Turecka, zima končí a začal jsem se zajímat o nákup nové baterky do H1 jinde než ve značkovém servisu, neboť se chci definitivně vyhnout tureckému výrobku po neblahých zkušenostech a volal jsem tam kvůli rozměrům originální baterky, abych tu jinou koupil správně. No technik v Autopalace Butovice mi řekl, že nyní se turecké baterky dávají ve výrobě do vozů Hyundai celosvětově. Takže se asi majitelé nových vozů Hyundai mají na co těšit. No zjistil jsem, že v Praze Libni se dá sehnat baterka 100 Ah/800 A dokonce za 2 499 Kč. Tnačka Tovela - údajně prý výrobek Akuma, jde o obyčejnou olověnou baterku klasického údržbového provedení. Špičková bezúdržbová Varta 100 Ah/830 A pak za 4 199. Akuma prý ale už v Boleslavi autobaterie nevyrábí, pod touto značkou to dělají někde v Itálii.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
radek.karasek
Příspěvky: 6
Registrován: 11 úno 2009, 18:50

Re: dotaz ohledně koupě nový H1 Van 6 míst 2,5CRDi VGT

Příspěvek od radek.karasek »

Zdravím,díky za informaci je dobré vědět co nejvíc.Já auto ještě nemám ještě snad týden a uvidím.Pokudse zase dozvíš něco nového o tomto autě dej vědět.
Čau Radek
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“