kolisajici volnobeh

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

kolisajici volnobeh

Příspěvek od ryba »

parkrat se mi stalo, ze mi pri hodne zapnutych spotrebicich pri vyrazeni kvaltu a seslapnuti spojky v mrazech chciplo auto. Proste mizerne drzelo volnobeh. Vetsinou to ale sjelo az na 200 rpm a pak se to zas vzpamatovalo. Neco jsem nastudoval, o hyundaich nic moc neni, ale kouknul jsem k Opelum - opel club renbau. Tam popisuji vycisteni klapky sani a krokoveho motorku.

Ja jsem se tedy odhodlal a prekonal svuj strach z auta a pustil se do toho. Rozdelal jsem hadici do sani, vytahl vzduch. filtr, oboje vycistil. Pak jsem vycistil klapku sani (docela zahnojena) z obou stran, jde rozdelat, dva krizovy sroubky. Potom jsem vycistil dorazy klapky. A pak se pustil do motorku, je-li to on:) A zjistil jsem, ze si moc nepomuzu. Motorek ma totiz drahu (vuli) ve sroubech, kterou se da menit nastaveni klapky. Ja ji mel az na doraz. Tak jsem po vycisteni telesa motorku (nebylo treba, je zcela cistej) dal do polviny drahy a ejhle, dneska rano uz to jelo lip. Takze nevim, jestli tomu pomohlo vycisteni sani, nebo nastaveni polohy ovladani klapky, ale funguje to. Kdo ma k tomuto tematu co rict, at mluvi resp. pise, zajima me to.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Reklama
 

rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Klapka

Příspěvek od rade622 »

Pokud jsi změnil polohu motorku, udělas reset řídící jednotky?
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ne. Chce to?
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Reset

Příspěvek od rade622 »

Pokud si jednotka pamatuje základní polohu klapky a ty ji změníš čímkoliv, ona se sama na novou polohu nepřeladí. Novou polohou myslím údaj / naměřenou hodnotu / potenciometru který hlásí jednotce že klapka je zavřena nebo v nějaké určité poloze. Z toho si odvozuje úhel o který je nutno pootevřít či přivřít klapku. Nové hodnoty si zapíše až po restartu a v následném " učícím " provozu. Takže odpoj napájecí napětí na řj. třeba se to ještě zlepší.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Mephik
*
Příspěvky: 36
Registrován: 27 úno 2006, 22:38
Bydliště: Podivin
Kontaktovat uživatele:

me to dela to same........

Příspěvek od Mephik »

zdravim mam obdobnej problem akorat je to tak ze kdyz je auto studeny tak to zapne sytic asi 15seknud to bezi v pohode otacky se drzi jak maji ale pak zacne kolisat volnobeh asi o 500otacek a houpe to do ty doby nez se zahreje netrva to dlouho asi minutku na volnobeh ale neni to moc prijemny a da se to nejak domacima silama odstranit nebo to bude problem v ridici jednotce a jejim nastavenim ??
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

přišli jste čím to mohlo být? mám podobný problém
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Alca13
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2006, 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

krokový motorek

Příspěvek od Alca13 »

Mám ten samý problém,otáčky se po startu chvilku drží, pak spadnou a začnou houpat,a houpou pořád.Byla jsem s tím přímo v servisu Hyundae a diagnoza zněla jasně: KROKOVÝ MOTOREK ,nelze už ani seštelovat :roll: Kolega elektrikář ho dokonce přeměřoval a sám řekl,že jedna cívka je v háji.Ted řeším zda koupit nový,nebo na vrakáči.Prý by snad šel i opravit,ale neznám nikoho kdo by s tím měl zkušenosti.
Hyundai lantra 92´
Uživatelský avatar
Jasper
*
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2007, 11:55

Reset

Příspěvek od Jasper »

Mužete mi prosím někdo podrobněji popsat, jak resetovat řídící jednotku? Díky.
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“