Problemy se SantaFE

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

marsen1
Příspěvky: 4
Registrován: 19 úno 2009, 17:28

Problemy se SantaFE

Příspěvek od marsen1 »

Tak za 14 dní to bude celkem rok, co jsem majitelem Santy a do lonskeho listopadu jsem si nemohl stezovat na nic. Pak zacaly problemy - zacala vrzat pristrojova deska pred spolujezdcem, v servisu, kde mi tvrdili, ze to staci nastrikat silikonovym sprejem, se nakonec zjistilo, ze prisrojovka je pred spolujezdcem u okna propadla, doslo tedy na vymenu pristrojovky a problem po 2 dnech opet stejny. Opet vrzani ze stejneho mista. Nyni navic zacal vrzat volant pri zataceni doprava. Nemate nekdo podobne zkusenosti, co by to mohlo byt? Jinak dnes mi neco prasklo pri odjistovani stresniho pricniku a nehnu snim. Jinak s ostatnim zatim spokojenost, ale toto me stve, protoze za posledni mesic uz auto bylo celkem 6 dni v servisu.
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od zdenek76 »

no, mám obchodního partnera, který má nové BMW X5 a vrzání palubky řešil už čtyřikrát. V servise to vždy vymontují a dají zpět, nějakou dobu je to prý ok a pak to zase začne vrzat.
Tohle je dle mě v podstatě neřešitelná závada, asi tam bude něco trochu zfušovaný a nesedí to jak má. Najít dotyčné místo je snad nemožné.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od tomki »

mam ten isty problem s praskanim palubkym niekde od spolujazdca. Prejavuje sa to asi viac v zime nez v lete. Tiez mam problem pri plnom vytocenom raide mi praska nieco v naprave.
Uživatelský avatar
dudl
**
Příspěvky: 108
Registrován: 28 úno 2008, 12:28
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od dudl »

priecniky su zmetok tak reklamuj skor ci neskor sa dojebu kazdemu teraz robia iny system zaistenia ale tiez na hovno [-o< ale po mensich upravach to celkom ujde . :D
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Příčníky mi gratis vyměnili v rámci záruky. Palubka mi nevrže, ale nedávno se mi začal ozývat od předního okna zvuk - "lupání" , "jako by na něj kapali velké kapky vody". Vždy v zatáčkách nebo na nerovnostech. A také mi cvaká v sedačce spolujezdce při pohybu do strany. Nemáte někdo to samé, případně nevíte co by to mohlo být? Možná za to může jen zima a smršťování materiálu, ale stejně je to otravné. :?
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
HGeza
*
Příspěvky: 54
Registrován: 07 srp 2007, 06:55
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od HGeza »

tomki píše:mam ten isty problem s praskanim palubkym niekde od spolujazdca. Prejavuje sa to asi viac v zime nez v lete. Tiez mam problem pri plnom vytocenom raide mi praska nieco v naprave.
To praskanie v náprave pri vytočení volantu je na 90% od homokinetického kĺbu na poloose. Mal som podobný jav asi pred mesiacom, vtedy to len trochu praskalo. Teraz už je v takom stave, že občas mám pocit, že sa to rozsype. Už mám objednanú novú poloosu v servise, na pravú stranu to vychádza cca 700 € bez DPH +práca. Budúci týždeň mi budú meniť. Meniť sa to dá len celé, bohužial....
Vlastním Santa Fe 2.0 CRD 4x4 rv. 2004, dovezené z Francúzska.
johny_7
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2008, 10:53
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od johny_7 »

Zdravím,
Vámi popisované problémy s vrzáním, lupáním palubky před spolujezdcem mám už cca 1rok. Po dlouhém pátrání servisních techniků a mě samotného, jsem si nakonec musel diagnostikovat závadu sám. Ten nesnesitelnej zvuk, v mém případě, měl na svědomí ten černej plast co je zvenku pod stěrači. Stačilo ho podložit kusem papírku a byl klid. Z radosti, že mám vyhráno jsem se však neradoval dlouho, čekala mě výměna předního okna a potom se zvuk objevil znovu a už nejde odstranit. A to se ještě "šikulům" v servisu povedlo nedostatečně upevnit lištu okolo okna a na dálnici ve 130km/hod mě čekalo překvápko...viz foto.
Přílohy
PIC065.JPG
PIC065.JPG (78.3 KiB) Zobrazeno 3822 x
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od zdenek76 »

ouha, ještě že to nevylítlo po celým obvodu, ale i tak je to pěkná fušeřina
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
johny_7
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2008, 10:53
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od johny_7 »

...už jsem si pomalu zvykl, že po návštěvě servisu si musím polovinu věcí zkontrolovat a druhou polovinu dodělat. #-o
Uživatelský avatar
dudl
**
Příspěvky: 108
Registrován: 28 úno 2008, 12:28
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od dudl »

Zdeněk ČB píše:Příčníky mi gratis vyměnili v rámci záruky. Palubka mi nevrže, ale nedávno se mi začal ozývat od předního okna zvuk - "lupání" , "jako by na něj kapali velké kapky vody". Vždy v zatáčkách nebo na nerovnostech. A také mi cvaká v sedačce spolujezdce při pohybu do strany. Nemáte někdo to samé, případně nevíte co by to mohlo být? Možná za to může jen zima a smršťování materiálu, ale stejně je to otravné. :?
pozor na tie priecniky ak ti dali so stejnym mechanizmom tak sa zavada objavi znova
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od zdenek76 »

johny_7 píše:...už jsem si pomalu zvykl, že po návštěvě servisu si musím polovinu věcí zkontrolovat a druhou polovinu dodělat. #-o
to je důvod, proč do servisu nejezdím, jedině v nevyhnutelném případě a to chci opravy stát
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od Zamo »

Zdeněk ČB píše:Příčníky mi gratis vyměnili v rámci záruky. Palubka mi nevrže, ale nedávno se mi začal ozývat od předního okna zvuk - "lupání" , "jako by na něj kapali velké kapky vody". Vždy v zatáčkách nebo na nerovnostech. A také mi cvaká v sedačce spolujezdce při pohybu do strany. Nemáte někdo to samé, případně nevíte co by to mohlo být? Možná za to může jen zima a smršťování materiálu, ale stejně je to otravné. :?
To občasné klepání při zatáčení na straně spolujezdce způsobuje náraz kovové spony bezpečnostního pásu spolujezdce do plastové výplně B sloupku. Plastový nýtek, který je v horní části bezpečnostního pásu nedovoluje sklouznutí zapínací spony a ta se při zatáčení nebo projíždění nerovností rozkmitá a klepe do výplně B sloupku.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Zamo píše:
Zdeněk ČB píše:Příčníky mi gratis vyměnili v rámci záruky. Palubka mi nevrže, ale nedávno se mi začal ozývat od předního okna zvuk - "lupání" , "jako by na něj kapali velké kapky vody". Vždy v zatáčkách nebo na nerovnostech. A také mi cvaká v sedačce spolujezdce při pohybu do strany. Nemáte někdo to samé, případně nevíte co by to mohlo být? Možná za to může jen zima a smršťování materiálu, ale stejně je to otravné. :?
To občasné klepání při zatáčení na straně spolujezdce způsobuje náraz kovové spony bezpečnostního pásu spolujezdce do plastové výplně B sloupku. Plastový nýtek, který je v horní části bezpečnostního pásu nedovoluje sklouznutí zapínací spony a ta se při zatáčení nebo projíždění nerovností rozkmitá a klepe do výplně B sloupku.
Bohužel spona to není, ale i tak díky za tip. Teď když jsou teploty nad nulou to po ránu lehce lupe - praská, ale za chvíli už je to úplně v poho. Asi než se něco zahřeje a přidá na objemu. :D
Jinak příčníky jsem dostal nějaký nový typ s odjišťováním z boku.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
dudl
**
Příspěvky: 108
Registrován: 28 úno 2008, 12:28
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od dudl »

Zdeněk ČB píše:
Zamo píše:
Zdeněk ČB píše:Příčníky mi gratis vyměnili v rámci záruky. Palubka mi nevrže, ale nedávno se mi začal ozývat od předního okna zvuk - "lupání" , "jako by na něj kapali velké kapky vody". Vždy v zatáčkách nebo na nerovnostech. A také mi cvaká v sedačce spolujezdce při pohybu do strany. Nemáte někdo to samé, případně nevíte co by to mohlo být? Možná za to může jen zima a smršťování materiálu, ale stejně je to otravné. :?
To občasné klepání při zatáčení na straně spolujezdce způsobuje náraz kovové spony bezpečnostního pásu spolujezdce do plastové výplně B sloupku. Plastový nýtek, který je v horní části bezpečnostního pásu nedovoluje sklouznutí zapínací spony a ta se při zatáčení nebo projíždění nerovností rozkmitá a klepe do výplně B sloupku.
Bohužel spona to není, ale i tak díky za tip. Teď když jsou teploty nad nulou to po ránu lehce lupe - praská, ale za chvíli už je to úplně v poho. Asi než se něco zahřeje a přidá na objemu. :D
Jinak příčníky jsem dostal nějaký nový typ s odjišťováním z boku.
a pokial sa ti na jednej strane nedaju zaistit treba zvecit diery :?:
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Problemy se SantaFE

Příspěvek od tomki »

tak pani ako som tu niekde uz pisal ohladom blikania kontrolky check,

tak dnes som bol znova na diagnostiku a povodny problem s egr ventilom sa nepotvrdil.
Momentalne im vyhadzuje problem s DPF filtrom teda filtrom pevnych castic.
Udajne sa ho pokusali regenerovat ale vraj to hlasi chybu a neslo to. Tak to vymazali
ze je to drahy diel a nech skusim jazdit ci sa chyba objavi.
Chyba je tu po 25km znova a pytam sa aky vplyv to ma na auto???
Auto jezdi uplne normalne len sa mi zda ze zerie akosi viac, mesto 12,5l a ziadne zavodenie na semaforoch.
Mate niketo poznatky ohladom takychto problemov s filtrami a co to moze sposobit????
Dakujem
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“