Neresite take to same...?

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
ivson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2006, 17:33
Bydliště: Praha

Neresite take to same...?

Příspěvek od ivson »

Ahoj vsem,mozna jako vetsine z Vas i mne za chvili konci leasing na Santa Fe a rozhoduji se co dal...IX55 jsem zamitl z duvodu predni masky-proste se mi nelibi a i kdyby to ato bylo za 600tis. tak ho nechci. Je doba, ze dnes koupite kolem milionu Touarega, Volvo XC90 a dalsi auta,ktere me necim oslovuji, ale ja uz se rozhodl-Volvo XC60-sice trochu mensi, nez Santa Fe, ale jinak dokonale povedene auto a jelikoz jsme 3, tak i prostorove dostacujici. Mam ale problem ja daval za Santa Fe 950tis,je jako nove, servisovane,proste furt mazal /to auto se mi vlastne do dneska libi a jsem s nim popravde receno nadmiru spokojen/, ale pri dnesnich cenach ja muzu za 3-lete Fecko v plne vybave dostat kolem 500tis /a to jeste mozna.../ a to se me prave vubec nechce...pri predstave, ze nekomu dam takovy kup, tak to ho radeji necham jeste 2-3 roky a bohuzel XC60 mit nebudu.Ale ja ji chci...tak co mam delat :D
Santa Fe,stribrna met.,elegance,2.2 D,manual
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od Hardcam »

Jestli chces XC60, mel bys navstivit spis Volvo forum, pokud chces poradit s koupi...
my budeme mit taky novy prisrustek, Volvo XC90 D5 (2008,10tkm), ale jsme na Hyundai klubu, ne?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od DEDe »

ivson píše:Ahoj vsem,mozna jako vetsine z Vas i mne za chvili konci leasing na Santa Fe a rozhoduji se co dal...IX55 jsem zamitl z duvodu predni masky-proste se mi nelibi a i kdyby to ato bylo za 600tis. tak ho nechci. Je doba, ze dnes koupite kolem milionu Touarega, Volvo XC90 a dalsi auta,ktere me necim oslovuji, ale ja uz se rozhodl-Volvo XC60-sice trochu mensi, nez Santa Fe, ale jinak dokonale povedene auto a jelikoz jsme 3, tak i prostorove dostacujici. Mam ale problem ja daval za Santa Fe 950tis,je jako nove, servisovane,proste furt mazal /to auto se mi vlastne do dneska libi a jsem s nim popravde receno nadmiru spokojen/, ale pri dnesnich cenach ja muzu za 3-lete Fecko v plne vybave dostat kolem 500tis /a to jeste mozna.../ a to se me prave vubec nechce...pri predstave, ze nekomu dam takovy kup, tak to ho radeji necham jeste 2-3 roky a bohuzel XC60 mit nebudu.Ale ja ji chci...tak co mam delat :D
jak dlouho uz santafe mas ze chces menit? Ja se vam divim ze se vam chce kazdych par let nasypat dalsiho pulmelouna za auto. nekomu by pomalu vyslo levneji si ty auta pujcovat v pucovne a nemusi zbytecne platit leasing :D
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od Hardcam »

Jestlu mu konci leasing, takl uz ho ma asi 3 roky...dneska se takhle drahy auta nevyplati po 3 letech prodavat. Sonatu uz mame 4 roky, PC 700tKc, dneska prodejny max 250tKc, proto uz ji ma tata 4 roky a ne 3, jak bylo zvykem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od DEDe »

ja vim ze to takle par lidi delalo ale me to pride jak krute drahy konicek menit takle casto auta. Defakto preci das celej ten pokles ceny takze treba tu u santy za 3 roky 450 tisic je pryc a vymeni se to jen za lepsi. Takle menit auta vyjde na 450/3/12 = 12.5 tisice mesicne :) A to nepocitam kolik desetitisicu spolkne leasing. No drahe hobby ja sem nad tim parkrat premyslel ze nekdo rikal ze je dobry v pohode takle menit auta kazdy 2-3 roky ale to asi ceny tak neklesaly. Ja sem proti leasingum a obecne drahym pujckam podleme vyhozeny penize pokud clovek nema firmu na kerou to jde . Ale tahle diskuze a nazory me zajima :)

no je to jak pises hardcam pokud clovek nechce nebo nema aby dal kazdy 3 roky 400 tis tak to neni pro nej. Nevim kolik bych musel mit aby mi tohle neprislo zbytecny asi fakt hodne :) Tohle by slo u aut co sou levnejsi asi dobre jenze kdo se chce vozit ve fabce a podobnych no :|

I kdyz menit ojety tak hrozny byt nemusi kdyz clovek meni novy za novy tak defakto vyzira ty nejvetsi poklesy ceny auta prvni roky prodela na tom nejvic co jde, ale kupovat vzdycky treba 3 lety to by nemuselo vyjit zas tak hrozne.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od zdenek76 »

zpravidla to takhle dělají právě firmy a živnostníci (jako já), můžeš vydělané peníze buď dát státu na daních anebo si něco pořídíš, auto je zrovna komodita, kde se dají náklady krásně zvýšit. Pro řadu z nás živnostníků je auto víceméně jediný solidní náklad, který můžeme odečíst z daní, tak proč ho pravidelně neměnit. Navíc nebýt takovýhle "měničů", tak nemají lidi co v bazarech kupovat.
Sám jsem předchozí auto po skončení leasingu (3 roky) vyměnil za Santíka a se Santíkem (leasing 5 let) to zamýšlím udělat obdobně. I mě docela mrzí, že jsem si nevzal Santíka na 3 roky, protože dnes jsou ceny nových aut hooodně dole, aspoň do doby než se projeví oslabování koruny.
Nad tím, jestli člověk při prodeji 3 roky starýho auta tratí, nemá cenu spekulovat. Buď ty prachy máš a nový auto chceš, anebo ne. Zkus se zeptat přímo ve Volvu, kolik ti za Santíka dají na protiúčet při koupi XC60. Možná budeš příjemně překvapen. Já jsem při koupi Santíka dostal na protiúčet víc než kdybych to prodal v bazaru.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od DEDe »

jenze jako zivnostnik zase kdyz si vydelek nechas tak sice zdanis ale na leasingu te oberou skoro o to stejne takze je to sul nul , neco jineho by byla koupe za hotove a dat si to do nakladu.

Jak je to vubec s tim danim do nakladu , kdyz si tam das koupi auta musis si ho napsat jakoby na firmu svoji ale nemuzes pak uplatnovat do nakladu zase ty fixni koruny za kilometr nebo tak nejak to je ze? Ja sice zivnost mam taky ale bokem a naklady sem zvladl udelat tak abych moc dane neplatil. To ale zalezi v jakych relacich se kdo pohybuje jestli ste nekde v zisku rocnim prez mega tak to je jina no :)

ted to jeste udelali tak ze si muzes odecist 24 tis az na konci s dane co mas platit takze i kdyby byl vydelek ja nevim 700 tis naklady 200 tis cistej zisk 500 (skoro 50cisteho) z toho vemu pausalne 50 procent dolu sem na 250 tis z toho 15 procent je 37.5 - 24 a mam dan nejakych 13.5 tis. brat si auto za milion na 3 roky odpisu (300 tis rocne) musel by rocne mit fakt snad mega uz po odecteni nakladu aby se to mohlo vyplatit odecist nebo neco pocitam blbe?

i tak mi to neni jasny jak clovek usetri protoze misto 15 procentni dan da 13 procent leasing takze misto statu to dam bance a sem kde sem byl :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od Zdeněk ČB »

DEDe píše:jenze jako zivnostnik zase kdyz si vydelek nechas tak sice zdanis ale na leasingu te oberou skoro o to stejne takze je to sul nul , neco jineho by byla koupe za hotove a dat si to do nakladu.

Jak je to vubec s tim danim do nakladu , kdyz si tam das koupi auta musis si ho napsat jakoby na firmu svoji ale nemuzes pak uplatnovat do nakladu zase ty fixni koruny za kilometr nebo tak nejak to je ze? Ja sice zivnost mam taky ale bokem a naklady sem zvladl udelat tak abych moc dane neplatil. To ale zalezi v jakych relacich se kdo pohybuje jestli ste nekde v zisku rocnim prez mega tak to je jina no :)

ted to jeste udelali tak ze si muzes odecist 24 tis az na konci s dane co mas platit takze i kdyby byl vydelek ja nevim 700 tis naklady 200 tis cistej zisk 500 (skoro 50cisteho) z toho vemu pausalne 50 procent dolu sem na 250 tis z toho 15 procent je 37.5 - 24 a mam dan nejakych 13.5 tis. brat si auto za milion na 3 roky odpisu (300 tis rocne) musel by rocne mit fakt snad mega uz po odecteni nakladu aby se to mohlo vyplatit odecist nebo neco pocitam blbe?

i tak mi to neni jasny jak clovek usetri protoze misto 15 procentni dan da 13 procent leasing takze misto statu to dam bance a sem kde sem byl :)
Celý je to o dost složitější. Třeba nákup za hotové také není žádné terno. Odmázneš si sice najednou DPH pokud máš N1, ale tím to končí. Odepisuješ pět let a hotovost, kterou jsi zaplatil za auto vlasně ještě zdaníš, protože ti fyzicky chybí, abys ji mohl utratit a snížit zisk v prvním roce.
Km a amortizaci samozřejmě neodečteš, zato uplatníš veškeré opravy, gumy a pod. Je to téma na několik listů a máš pravdu v tom, že neexistuje univerzální recept pro všechny.
Asi nejdůležitější je, zda na začátku máš potřebné peníze a zda máš možnost je utratit - investovat efektivněji.
A ještě poznámečka: daň je sice 15%, ale nezapomeň na odvody OSSZ a ZP , kterými si ani nemůžeš snížit daňový základ.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od DEDe »

jo mas pravdu je to na dyl. No az me bude vychazet platit vic na dani tak to budu muset taky nejak zjistit jak se to oplati delat s autama.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od Jarda776 »

Zdar, chystam se na dovolenou do chorvatska a nevim jak je to s firemnim autem. Muzu jet jen tak do ciziny bez niceho, nebo musim met nejaky papir??? :?
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od Hardcam »

Uz jsi nekdy zkousel google? :) musis mit souhlas od majitele vozidla a dokonce v anglickem jazyce. A notarsky overeno.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od Hardcam »

OFICIALNI VZOR - PLNA MOC
http://www.uamk.cz/pdf/personal.pdf
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
m@rten
*
Příspěvky: 14
Registrován: 20 pro 2006, 09:17

Re: Neresite take to same...?

Příspěvek od m@rten »

Presne to resim nyni, leasing na Santu mi konci v listopadu, takze premyslim co dal. Taky se mi jej po 3 letech nechce menit, ale naklady jsou potreba, uz proto, ze nam zkrouhli co se jen da a skoro nic se uz neda odpocitat. Beru GLK, ale tentokrat na 5 let. Doufam, ze do konce roku nevymysli zase nejakou kravinu ohledne porizovani aut, protoze ted se to meni co pul roku... :(
AR-156 2.0TS, H-Santa Fe 2.2 CRDi.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“