brzdové hadičky

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

brzdové hadičky

Příspěvek od shwaara »

Čau, trochu se nudim, tak sem uvazoval, jak vylepsit Sonatu. Prijde mi, ze ma takove mekke brzdy. Pomaly a mdly nastup. Brzdovka je nova, samothe brzdy tak na 50%, tak me napadlo, ze by to mohly vylepsit lepsi brzdove hadicky. Nejake, ktere se budou pri brzdeni mene nafukovat, tim padem budou brzdy driv brzdit. Koukal jsem ale, ze to neni levna sranda - 900Kc/ks. Hral jste si s nima uz nekdo nebo to mate v umyslu? Nejake vysledky?
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od Kony5 »

no jedine panceřované...na motorce to mám a rozdíl je fakt znát..nehledě na tom že se ti neprořízne a ani nepraskne...ale je to pálka..
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od shwaara »

Jo, presne ty jsem myslel. Zda se mi, ze brzdam trva delsi dobu nez zacnou naplno brzdit prave kvuli tem hadickam. No palka to je. 900/ks predni, 300/ks zadni. Nechcete je jeste nekdo? Ze bychom udelali nejakou hromadnou objednavku ze zahranici :)
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od Kony5 »

to si mužeš nechat i udělat....podle koncovky ...normál je firma co to dělá...hadičku ti uříznou podle toho jakou potřebuješ a dají ti na to i ty koncovky podle toho jaké potřebuješ ...a je to...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od shwaara »

Aha, nepamatujes si nahodou, kdo to treba dela? A je to kvalitni? Aby mi nekde neulitla, to by nepotesilo :)
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Dodo
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 úno 2009, 06:07
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od Dodo »

Osobně bych do něčeho takového nešel. Toto jsou prvky aktivní ochrany a s nimi není radno si zahrávat. Jo, je to víceokruhový, prdne jeden okruh tak se jede na druhý nicméně bych nechal vše radši originál.
Ale s tou akční časovou reakcí brzd to je pravda. Je to takové chcíplé. Když mi autí stálo 3 týdny venku, tak pak byly kotouče pěkně orezlé a chvilku trvalo, než jsem tu rez probrzdil.
Berme i to, že :hyu: SONATA je docela těžké auto. No s tím měli ale konstruktéři počítat (návrh brzdového válce atd.).
Dodo
Škoda Octavia II, 1.9 TDI PD, 77kW motor BKC, 4x4 a pár úpraviček :-)

Prodám:
Letní 4ks Michelin rozměru: 205/60 R15 91H na originál kolech + originál nikdy nejetá rezerva
Zimní 2ks Continental a 2ks Unigom Montreal obojí rozměru 195/65 R15 91H
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od Kony5 »

ale neni čeho se bát...já to mám na motárdu krosce i silničce a všude to dostává ode mně pěknej záhul ne že ne a drží to...to už je neska u nových mašin prostě klasika a povinost žeto tam dávaji a u staršíchsi to musíte dokoupit:-)...firmu přesně nevím..nechápu proč to nedávaj i do osobáku... http://speedpro.cz/pancerova-brzdova-ha ... -1864.html jinak ty koncovky by měli "nasadit" (je to tam jakoby nalisované) v každý lepší prodejně s hydraulikou...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od shwaara »

Presne tak, preci jen hadicky v sonate budou torchu vic namahany nez na motorce. Ale na druhou stranu, je to jen oplet. Takze i kdyby prdl, pod nim by mela byt normalni hadicka, kterou mam ted a ta by to mela vydrzet, ne? Cenu tam maji 190/m, tak abychom se nakonec taky nedostali na tech 900 a 300, jako u tech origo:) Porad je tu ale moznost se ve vice lidech domluvit a nechat si to odnekud ze zamori poslat ;)
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od Kony5 »

právě že na mašině to je namáhaný bych řekl víc..přední vidle na MX to ti pořád chodí nahoru dolůů na sonatě to bude jen trošku houpat spolu s ramenem.....ale takové ty internetove věci jsou drahé...lepši se optat přímo někde kde dělaj mašiny nebo auta...játo na auto dám taky ale až bude víc money..a budu dělat brzdy..
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od shwaara »

Nemyslel jsem pohyby, ale spis tlaky. Auto je tezsi. Hm, pouvazuju nad tim, ty brzdy by vylepseni snesly. Mozna taky pockam do vymeny brzd, mam tak 50%..
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od rbrodsky »

Ja teda nevím, ale mě se zdá že moje Sonáta brzdí perfektně a hned bez nějaké prodlevy. Jo když tam byly starý destičky, jak jsem to koupil, tak jsem na to musel pořádně šlapat aby to brzdilo, ale co se vyměnili destičky tak to brzdí jedna báseň.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od mirpie »

tak nevim o kolik maj Coupe jiný brzdy od Sonaty, ale u Coupe mi nastup brzd taky nepřijde kdovíjakej a jejich účinek to samé. Pedál je hodně měkkej a výrazněji taky zabírá při větším zdvihu. (zavzdušněné to není). To brzdy u Renaultu 19 16V byly o něčem jiném. Pedál tvrdej jak skála (tak, jak to má u sport.aut být), zabíral asi 1cm pod základní polohou a síla účinku byla úměrná síle vynakládanou na pedál, takže se to muselo pořádně zašlápnout, když chtěl člověk fakt intenzivně brzdit, což mi vyhovovalo, zas pravda, že pro slečinky tohle nebylo....Naproti tomu brzdy u Renaultu Clia 1.2 byly úplně z druhé strany soudku. Pedál totálně měkký, ale zato hodně jedovaté brzdy. Účinek rychle rostl s hloubkou sešlápnutí, přičemž odpor pedál takřka nekladl. Dávkovalo se to tak dost blbě. Pak ještě přidám zkušenost s pedálem u Vectry DTI - tvrdost a dávkování podobná jak u 19ky 16V, jen slabší účinek (ona ta dehtová Vectra je taky o půl tuny těžší).

Na coupé mám nové všechny desky a je to to samé. Možná by pomohly vyměnit přední kotouče, ty už jsou opotřebené na hranici použitelnosti, tak pak uvidim.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od shwaara »

Ono to brzdi dobre, dokonce jeste stale nemam zvlnene kotouce, coz jsem u oktavy temer nezazil. Problem je trochu pri opakovanem brzdeni, za coz muzou standartni kotouce, lepsi by problem vyresily. Druha vec je,ze pokud chci "panicky brzdit", dupnu na brzdu, snad pul vteriny se nic nedeje (rikam tomu nafukovani hadicek, pac me podezreni lpi na nich) a pak se mi ponori cumak a auto zacne poradne brzdit. To by lepsi hadicky myslim vyresily.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od Limitz »

-
Přílohy
hadice1.jpg
hadice1.jpg (41.95 KiB) Zobrazeno 1207 x
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: brzdové hadičky

Příspěvek od shwaara »

No vida, akorat mi to nejde zvetsit ani precist:) Ale vypada to, ze to stejne bude korejsky..
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Odpovědět

Zpět na „SONATA“