výměna baterie

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pepos-super
Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2009, 16:01

výměna baterie

Příspěvek od pepos-super »

Před 3 dny jsem koupil matrixe 1,6.Na doporučení prodejce v autobazaru viva Ostrava jsem si měl vyměnit baterku.Což jsem učinil.Ale bohužel nejde nastartovat-jen vydává divnej zvuk a stěrače při pokusu nejdou vypnout.V autě při otevřených dveří slabě pípá.Svítí kontrolka ( nefunkční imobilizer ) Nerozumím tomu,poraďte.K autu jsem dostal pouze jeden klíč a kody žádne.Jen doufám,že zítra mi ve značkovém servisu pomohou a nebude to stát hodně kaček.Děkuji pepos.
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna baterie

Příspěvek od zahyx »

zkousel jsi dat tu puvodni na spatek vetsinou kdyz koupis novou baterku tak se musi nabit
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
pepos-super
Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2009, 16:01

Re: výměna baterie

Příspěvek od pepos-super »

Baterka je rok stará,fungovala do rána v oplu
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna baterie

Příspěvek od Kamil »

zahyx píše:zkousel jsi dat tu puvodni na spatek vetsinou kdyz koupis novou baterku tak se musi nabit
Nemusí se nabít.To bylo kdysi,když jsi kupoval baterii se suchými články a kyselinu jsi do toho musel dolívat.Už tomu tak dávno není.Teď tomu říkají tzv.bezúdržbové baterie.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna baterie

Příspěvek od zahyx »

Kamil píše:
zahyx píše:zkousel jsi dat tu puvodni na spatek vetsinou kdyz koupis novou baterku tak se musi nabit
Nemusí se nabít.To bylo kdysi,když jsi kupoval baterii se suchými články a kyselinu jsi do toho musel dolívat.Už tomu tak dávno není.Teď tomu říkají tzv.bezúdržbové baterie.
furt se jeste prodavaji pred rokem jsme je kupovali do dodavek sice uz byli naplneny ale museli so dobit
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
sibiran
*
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 2009, 20:25

Re: výměna baterie

Příspěvek od sibiran »

To slabé pípání při otevřených dveřích může být tím, že máš zapnutý světla (nebo zadní mlhovku) a pípá ta jejich akustická kontrola zapnutí když lezeš z auta. Světla sice baterka neutáhne (aspoň předpokládám, že ti nesvítí, to bys viděl :wink: ), ale utáhne to pípání. Pokud jde o stěrače, přečti si o mém problému s nimi. Řešení bylo, jakému bych nevěřil, kdyby mi o něm někdo vyprávěl. A že nejde nastartovat - tím myslíš, že ani nehlesne startér? A ty světla teda - svítí, nebo taky ne? Jestli ne, tak ta baterka je asi mrtvola a žádná živola.
Uživatelský avatar
kabi
*
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2008, 23:33
Bydliště: Slaný

Re: výměna baterie

Příspěvek od kabi »

dal bych to na chvíli na nabíječku tím nemůžeš nic skazit
:-k
Matrix 1,5 CRDi VGT R.V. 2008
sibiran
*
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 2009, 20:25

Re: výměna baterie

Příspěvek od sibiran »

A ještě mě napadlo, jestli ta baterka co jsi tam dal, není obrácená. Pravá, nebo levá. V Transitu mám jednu pravou a jednu levou. To by bylo k vzteku, co? Když tam dáš obrácenou a zapojíš postaru kabely, tak přepóluješ elektroinstalaci. Pak je štěstím, když se něco neodpálí v elektronice.
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“