Jak často mazla mejete?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Auto myji v průměru:

Alespoň 2x týdně
5
13%
1x týdně
4
10%
Alespoň 1x měsíčně
22
55%
Alespoň 1x za čtvrt roku
8
20%
Zhruba jednou za půl roku
0
Žádná hlasování
Auto nemyji, déšť to udělá za mě/Ještě nikdy jsem svůj vůz nemyl.
1
3%
 
Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Jak často mazla mejete?

Příspěvek od shwaara »

Vzhledem k par nemistnym poznamkam ohledne povrchove upravy meho vozu (Borku:) ), jsem se rozhodl usporadat anketu, jak casto mejete sveho :hyu: . A muzeme i diskutovat, zda kartace opravdu nici lak, nebo jestli se vyplati mejt ruca na zahrade kazdy tyden.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od Hardcam »

Snazim se vic jak 2x tydne wapkou...tj. minimalne 10Kc, ale vetsinou davam sampon, vodu, nakonec vodovosk (3x10Kc). ikdyz dneska prselo, zajel jsem umyt....a hned domu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od shwaara »

wapkou? Dyt je venku zima... navic wapku moc nemuzu kvuli vybaveni.. Nechavam to oprset a kdyz je nejaka akce, kde by bylo fajn mit cisty auto, tak ho umyju v mycce na nejlevnejsi program :)Mit asi nove/temer nove auto, tak bych k tomu asi pristupoval jinak, ale moje sonata ma po predchozim majiteli nemalo skrabacu a ja ji uz dva ne zrovna male taky ustedril a kdyz je umyta, tak se ne moc pekne vyjimaji..
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od Borek »

Jsem tě inspiroval k anketě? :D Dal jsem jednou za čtvrt roku(v létě tak jednou za měsíc).Tiburon ještě myčku nezkoušel a myslím,že ještě nějaký ten rok zůstanu u ručního mytí.Koupil jsem i elektr.leštičku-na střechu,kapotu a pod.rovné plochy je dobrá,ale dveře,zadek a další členité části u Tiburona je lepší dělat ručně. :wink: Teď tady stále prší,tak s mytím ještě počkám. :mrgreen:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od Tringi »

V zimě teď jen výjimečně, když je i přes noc nad nulou. Vlastně jsem ho myl asi jen dvakrát, do WAPky vždycky naházím snad 150 Kč. Nejprve pořádně našampónovat a tlakem odstranit největší bordel. Pak tím kartáčem uvolnit hlavní špínu, ale je celkem jemný, takže moc neškrábe, a ty vlasové škrábance si nechám potom někým vyleštit. Pak to vemu pořádně vodou, včetně podběhů, kola, i trochu spodek (kam došáhnu). Na závěr houbou nebo hadříkem otřu prahy, okraje dveří a další místa. A občas to pak přestříkám tím voskem. Obvykle se pak jedu na deset minut projet, aby to dobře uschlo a nezůstávaly kolečka.

V létě to samé, ale častěji, prostě pokaždé, když se za to špinavé auto začnu stydět :oops:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Dodo
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 úno 2009, 06:07
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od Dodo »

Každé umytí přináší škrábance. A bývá pravidlem, že když člověk auto umeje, do 1/2 hodiny prší a autí má zase jak prase :evil: Takže max. 1x za 3 měsíce ho řádně umeju teplou vodou a houbou a pak navoskuju. Žádná myčka - vše poctivá ruční práce!!!
Dodo
Škoda Octavia II, 1.9 TDI PD, 77kW motor BKC, 4x4 a pár úpraviček :-)

Prodám:
Letní 4ks Michelin rozměru: 205/60 R15 91H na originál kolech + originál nikdy nejetá rezerva
Zimní 2ks Continental a 2ks Unigom Montreal obojí rozměru 195/65 R15 91H
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od DEDe »

Ja meju cca 1x za 14 dni nebo 3 tydny podle pocasi v lete meju casteji vetsinou podle toho jak vypada pocasi kdyz je v zime porad mokra silnice tak sem to myl jen parkrat kdyz sem se chystal nekam na akce kde bylo vic lidi :) S tak peknym autem nemuzu prijet jak prase preci kdyz sem si ho koupil vlastne i na paradu :))) spis sem to jen oplachoval od soli. jinak chodim taky na wapku za rok sem byl i 3x v normalni kdyz nebyl na wapku cas. Do wapky nahazu tak 60 nejlepsi zkusenost v brne na OMW maj tam oproti shellce vyssi tlak a hlavne je videt ze samponem tak nesertri, nejdriv ostriknu at popadaj kaminky a neposkrabu to nema, pak to kartacem ojedu ostriknu vodou a nakonec vosk a jak uz je to temer suche dolestim tou mikrovlaknovou uterkou co je ted IN :)

Ted najare jak bude pekne a budu doma u garaze a ne na ulici v brne chci si rozlestit skrabanecky tou pastou s malym brusnym efektem a poradne zalestit voskem Turtle Wax, koupil sem i na kozene sedacky nejaky pripravek taky Turtle Wax ale tomu moc neverim ze poznam rozdil. No najare znej udelam fesaka jako kazdej kdyz sviti slunicko a auto je poradne vylesteny to lidi hned vic cucej :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od Haer »

Podzim -> jaro nemyju vubec. Jaro -> podzim myju tak jednou za 2 mesice. Krom toho jednou na jare a jednou na podzim i navoskuju. Myju ruco a vytiram svedskou hadrou "do sucha", aby nezustavaly kapky, k voskovani pouzivam Turttle Wax.
Tak jsem hlasoval, ze jednou za 1/4 roku , v prumeru to tak vyjde :lol:
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
FreeSoul
**
Příspěvky: 111
Registrován: 04 pro 2008, 09:59
Bydliště: Brno

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od FreeSoul »

Tak :hyu: mám tři měsíce a za tu dobu jsem to myl 6x. Zatím mě to ještě baví, takže vždy ručně :D Tzn. 6:3= 2x měsíčně mi to vychází 8)
Hyundai Tuscani 2003, 2.7 V6
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od DEDe »

FreeSoul píše:Tak :hyu: mám tři měsíce a za tu dobu jsem to myl 6x. Zatím mě to ještě baví, takže vždy ručně :D Tzn. 6:3= 2x měsíčně mi to vychází 8)
taky tak , jako mit tak pekny auto a porad zaflakany to by nemelo cenu ho ani mit ze? Vsak kdyz by to clovek myl jednou za 1/4 roku tak to ma za tyden zase jako prase pokud prsi takze 95 procent roku jezdi se spinavym autem :) Ja si ho taky opecovavam kdyz uz to ma vypadat tak at vypada, i kdyz treba mamka z toho ma prcu ze to prej lestim porad me to neprijde jednou za 14 dni gor kdyz je pekne na jare treba a jede se nekam na vylet neni nad to mit nabliskane auto mam z toho dobrej pocit :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od pepan »

já asi tolikrát jak za rok prší ale opravdu tak 5x za rok a ručně 0!!!!! :evil:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
FreeSoul
**
Příspěvky: 111
Registrován: 04 pro 2008, 09:59
Bydliště: Brno

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od FreeSoul »

DEDe píše:
FreeSoul píše:Tak :hyu: mám tři měsíce a za tu dobu jsem to myl 6x. Zatím mě to ještě baví, takže vždy ručně :D Tzn. 6:3= 2x měsíčně mi to vychází 8)
taky tak , jako mit tak pekny auto a porad zaflakany to by nemelo cenu ho ani mit ze? Vsak kdyz by to clovek myl jednou za 1/4 roku tak to ma za tyden zase jako prase pokud prsi takze 95 procent roku jezdi se spinavym autem :) Ja si ho taky opecovavam kdyz uz to ma vypadat tak at vypada, i kdyz treba mamka z toho ma prcu ze to prej lestim porad me to neprijde jednou za 14 dni gor kdyz je pekne na jare treba a jede se nekam na vylet neni nad to mit nabliskane auto mam z toho dobrej pocit :)
Je to tak. Nevím jak by to vypadalo, kdybych to myl 1/4 roku. Teď mi to vydrží po umytí jakštakš 3 dny ok a pak je to zase zaprasený :evil: Už se právě nemůžu dočkat na to jaro, kdy mi to nablýskaný vydrží déle 8)
Prozatím si to užívám nejvíc večer na benzinkách, když je auto vyleštěný a leskne se jak kdyby mělo záři :)
Hyundai Tuscani 2003, 2.7 V6
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od pepan »

ale nejsem zas takový prase :^o :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od Hardcam »

schwaara: no a ze je zima? Vzdyt je na wapce stejna voda jako v mycce a kdyz byla wapka zamrzla, pochopitelne jsem nemyl. Snazim se mit auto porad hezky cisty, ale nejde to. Bud meju za 10Kc jen tlakem nebo trojkombinaci - sampon, voda, vodovosk (3x10Kč) - a susim za jizdy...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
sibiran
*
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 2009, 20:25

Re: Jak často mazla mejete?

Příspěvek od sibiran »

Já mám doma myčku, se kterou žiju skoro 30 let. Jak to dělá nevím, ale vždycky je to perfektní zvenku i zevnitř. Co vím, dělá to tak 4x za sezónu a v zimě má volno. :D
Odpovědět

Zpět na „Pokec“