16,5cm kompa v Accente

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

16,5cm kompa v Accente

Příspěvek od Marek_PD »

kedze som sa rozhodol ze si kupim do accentika nove repraky potreboval by som poradit s vyberom. zatial budu napajane radiom ale koncom roka by som si chcel kupit aj zosilovac :wink:
a tu su finalisti-
1.
http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=9 + http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=9

2.
http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=9 + http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=9

3.
http://www.tuningzone.sk/crunch-gtr-65ci-p-5.html + http://www.tuningzone.sk/crunch-gtr-65cxi-p-141.html

dakujem za pomoc :)
Naposledy upravil(a) Marek_PD dne 22 dub 2009, 17:50, celkem upraveno 2 x.
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Reklama
 

Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od LongStar »

no hele ja bych si poridil komponenty 3 pasma to jsou basy stredy a vysky zvlast ten rozdil od 2-pasem je neskutecnej! podivej se autohificlub do bazaru tam se prodavaj nekdy opravdu levny veci! je jasny ze je to o penezich! ale tak snad neco sezenes:)
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od Marek_PD »

diky za radu, ale z ciech objednavat nechcem :wink:
co som tak rychlo hladal tak sa mi zalubili tieto 3pasmove Crunche(nevie preco ale ta znacka sa mi celkom pozdava :) )
http://www.tuningzone.sk/crunch-bmx-63-p-362.html co ty nato? a skus povedat ktore z tych komponentnych co som daval v 1 prispevku by si si vybral, diky :-k
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od LongStar »

musis vybirat mezi komponentnima(vyska stred a bas jsou reprak zvlast+vyhybky) a ne koaxialnima = v 1 repraku sterdy basy! takze tak:)
a jinyk bych bral ty grunche takze volba 3
ale jestli mas rad mnuzik:) a myslis to vazneji tak kompa 3pasma jsou jasny volba na SQ:) a na basy samozrejme SW+monoblok nebo zmustkovanej 2kanal
kdyby si mel zajem tak kamos prodava zesilovace audisony ted nevim jaky cislo za 7 a 6 tisic porizovaci cena je dvojnasobna! a 15" woofer DLS iridiu ale ten nevim za kolik
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od 89majlo96 »

keby som ti mal poradit tak ja osobne by som z hentych troch zobral magnaty :) tusim ze to bola moznost 2
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od Marek_PD »

jaj uz mi to je jasne ale 3pasmove komponentne su pre mna drahe :( a jasne ze mam rad mjuzik takze subik aj zosik casom budu a som rad ze si zvolil 3. moznost pretoze by som chcel sub. aj zosik prave od Chruncha(super vykon a celkom dobra cena) =D>

a este jedna otazka a uz koncim a idem objednavat :D koaxialne repra su lepsie 2 alebo 3 pasmove :o

prave som sa vratil z garaze kde momentalne auto stoji a caka na vymenu prevodoveho oleja a zistil som ze dozadu 16,5 nedam :( a v predu mi bolo uz od zaciatku jasne ze by som musel rezat laminovat atd. aby som tam dostal 16,5 aj ma to dost laka ale pre financnu krizu som sa rozhodol ze dopredu pojdu 13cm 2 pasm. komponenty(ktore sa zmestia pod origo tapacir) a dozadu bud 2 alebo 3 pasmove koaxialy podla toho co mi Long odporuci :mrgreen:
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od LongStar »

jaky mas radio?

no hele nak jak tak myslim(ikdyz nevim:D) :D tak misto tech komp 2pasem a axialnich 2-3pasem si porid jedny kompa 3 pasma!!! ta kvalita poslechu(SQ) bude mnohem lepsi a hlavne cistejsi:) stejne je hlavni tvuj poslech takze vepredu kde budes mit ty kompa a pozdeji z kufru ten woofer to krasne doladi:) repro do plata je myslim minulost ja mam v platu 2 malilinkaty basaky. No hele ja mam stary 3 pasma kompa MB quart nebo jak se to jmenuje:) a hrajou uplne super!
No koukni po netu na naky kompa 3 pasma. Ty 2 pasma jsou taky nic moc (ty mam natahnuty dozadu v aute) jak tam nemas ciste stredovy repro tak nikdy nebudes mit krasny cisty zpev!!! proste 3 pasma BEST:D
Akorat by to chtelo i na ty kompa mozna zesika:) ale to bys videl az po zapojeni jestli by to radio stihalo:)



btw:uz mam letni kolecka:D
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od Marek_PD »

tu najlepsiu znacku aku zozenies sencor :mrgreen: pri 30volume(zo 40) a plnych basoch uz repraciky zacinaju chrcat a ked som ho kupoval tak bolo jedine radio ktore malu vstup USB a stalo do 4000sk tak preto :wink: inak je to toto http://images.google.sk/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DG ale kedze este nemam 18 tak nerobim a nemozem si dovolit nakupovat vo velkom vzdy je neco nove ked mam narodky meniny atd. :D/

no tak este raz vdaka za radu ale ostanem pri 2 pasmach komp. a aj koaxiali vezmem 2 pasmove nech mam repraky z rovnakej serie(GTR), lebo som skoro ziadne 3pasma nenasiel a tie co som videl tak stali cez 5000sk :? ja si na nejaku super kvalitu nepotrpim a myslim ze oproti seriam budu aj tie 2pasma rozdiel(hlavne vpredu kde teraz nie su vysky) a budu stacit... ja si potrpim hlavne na basy takze s ozvucenim budem spokojny az po namontovani subiku(tak za 1,5 roku #-o ) :lol:
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od Korálek »

Já bych osobně bral raději ty repro Crunch.
Hodně záleží na citlivosti repro a ty jí mají nejvěčí.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od Marek_PD »

diky za nazor :)
buduci tyzden ich idem objednavat a nakonec moj vyber pozostava z 16,5cm kompa a 13cm koaxialny. a predne tapacire sa budu koli tym 16,5 laminovat a pekne ich natocim na posluchacov :D/ preto ich budem objednavat az buduci tyzden lebo v utorok pojdem s kamosom za jeho bratrancom ktory to bude robit a sa dohodneme ci mam objednat aj mdf kruzky pod repra alebo on ich urobi, tak uvidim co vybavim a na akej cene sa dohodneme. ale urcite ma to vide menej nez keby si mam kupovat matros a robit to sam aj ked ma to velmi laka :mrgreen: vlastne on to urobi len nahrubo tak mi predsa len nejaka praca ostane a to tmelenie a lakovanie :-k :lol: este aby bolo jasno tak sa bude laminovat len ten spodny kus plastu :wink:
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
richi69
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2009, 21:37
Bydliště: /dev/null

Re: Ktore repraky?

Příspěvek od richi69 »

LongStar píše:no hele ja bych si poridil komponenty 3 pasma to jsou basy stredy a vysky zvlast ten rozdil od 2-pasem je neskutecnej! podivej se autohificlub do bazaru tam se prodavaj nekdy opravdu levny veci! je jasny ze je to o penezich! ale tak snad neco sezenes:)
toto iste planujem aj ja. pozrel som danu stranku a vyber je tam fakt pekny. len je tu taky problem. som absolutny amater a do aut sa rozumiem ako hus pivu. tak to by sme mali... nikde som nenasiel rozmer vyskoveho reproduktoru. na lantre (J2) mam teraz povodne repro je tam aj priestor pre vyskovy repracik (ktory tam je). planujem tiez radsej komponenty, len sa obavam o velkost toho vyskoveho repraciku. ta velkost je nejako normovana, ze pri 13cm reprakoch bude mat vyskovy XY cm? alebo je to vzdy inak? alebo je to jedno, lebo sa to tam proste bdue dat napasovat? ak ma niekto skusenosti s J2-kou a komponentami, rad si precitam nejake nazory.
Lantra 1.8 GLS, r.v. 96, 16V
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: 16,5cm kompa v Accente

Příspěvek od Marek_PD »

takze bo dlhej dobe to je namontovane a bola to celkom fuska napasovat ich namiesto origo 10cm repracikov keby to mam zratat tak mi to vychadza na nejaky tyzden roboty po cca 4,5hod.
fotky aspon pre predstavu:
Obrázek
Obrázek
repro sice moc nevidno ale aspoň ho je počuť :D
Obrázek
a hra to skutočne lepšie a hlavne to viac basuje nez tie origo :D/ skoda ze niesu peniazky na tlmenie a zosik...ale co uz raz aj to pride :mrgreen:
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 16,5cm kompa v Accente

Příspěvek od LongStar »

pjekny:) ale ty vyhybky ???? proc toto?:) to je -2 doktori z 5
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: 16,5cm kompa v Accente

Příspěvek od Marek_PD »

diky ale nechapem co sa ti na vyhybkach nepaci? :-k
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: 16,5cm kompa v Accente

Příspěvek od pepan »

důležitá je spokojenost :)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“