Vyhřívaná sedadla v i30

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

lubas
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2009, 15:49

Vyhřívaná sedadla v i30

Příspěvek od lubas »

Zdravim členy tohoto klubu a měl bych takový dotaz. Zvažuji koupi vozu i30 cw a chci se zeptat zda mate nekdo zkusenosti s vyhrivanymi prednimi sedadly, které v příplatkové vybave stojí cca 9000Kč. Hlavne by mě zajimalo zda se teplota da regulovat tak jako např. v Octavii.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Michal Jedlička
*
Příspěvky: 51
Registrován: 29 pro 2008, 08:57
Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrivana sedadla v I30

Příspěvek od Michal Jedlička »

Ahoj, obavam se, ze regulovat vicestupnove nelze... Myslim ze to ma LOW/HI, pokud vubec. Vicestupnove vyhrivani, kde by sis zvolil teplotu urcite do I30 nedelaji.
I30 Comfort 1.4 80kW Ember Red 8/08
Obrázek
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: vyhrivana sedadla v I30

Příspěvek od Laxius »

Nazdar,
da sa dokupit vyhrievanie prednych sedadiel a potvrdzujem ze potom clovek moze nastavit 2 stupne vyhrievania: HIGH a LOW. tlacidla sa davaju origos na stredovu konzolu, takze je to elegantne riesenie. Tuto zimu mi uz nedavalo moc zmysel dokupovat vyhrievanie sedadiel, ale dalsiu zimu mam v plane si ju zaobstarat. Cena je naozaj prizaniva si myslim.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Tonda
*
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2005, 21:00
Bydliště: Severní Čechy

Re: vyhrivana sedadla v I30

Příspěvek od Tonda »

Vyhřívaná sedadla mám (dokupoval jsem si je jako mimořádnou výbavu), přepínač je na středové konzole nicméně nedají se regulovat. Mají ovšem pojistku, že se nepřehřejí, ale po určité době vypnou a po vychladnutí opět zapnou. Nemají tedy regulaci ani výše popisovanou H/L. Může to být také ale tím, že v době kdy jsem si vyhřívání pořizoval to byla úplná novinka, měli to pouze v Butovicích stejně jako 5 letou záruku....(06/2008) Jsem s nimi spokojen...
lubas
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2009, 15:49

Re: vyhrivana sedadla v I30

Příspěvek od lubas »

tak teda nevim - jeden píše ze to má dvě intenzity a druhý zas ze je jen jedna. Nemá někdo info jak je to v současné době? např od vyrobce nebo od někoho kdo v Nošovicích dělá? A jeste jeden dotaz - dělaj ty vyhrivaný sedadla vubec z vyroby?? nebo se to dodelavá až potom dodatecne.
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: vyhrivana sedadla v I30

Příspěvek od Laxius »

Nazdar, ja som pisal, ze to ma 2 intenzity. Informaciu mam z manualu ktory som dostal k autu. Sam vsak nemam zakupene vyhrievanie sedadiel. Pokial niekto ma, tak Ti vie povedat urcite presnejsie. Resp. objavil sa tu na fore clovek menom i30_DC, ktory pracuje v predajni Hyundai, mozno najpresnejsie by to vedel on...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
herkulo28
**
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2010, 17:14
Bydliště: L. Mikuláš

Re: vyhrivana sedadla v I30

Příspěvek od herkulo28 »

Tonda píše:Vyhřívaná sedadla mám (dokupoval jsem si je jako mimořádnou výbavu), přepínač je na středové konzole nicméně nedají se regulovat. Mají ovšem pojistku, že se nepřehřejí, ale po určité době vypnou a po vychladnutí opět zapnou. Nemají tedy regulaci ani výše popisovanou H/L. Může to být také ale tím, že v době kdy jsem si vyhřívání pořizoval to byla úplná novinka, měli to pouze v Butovicích stejně jako 5 letou záruku....(06/2008) Jsem s nimi spokojen...
Tonda: ty si si dával domontovat vyhrev sedaciek uz do kupeneho vozu. Mozes nahodit foto ako to vypada? Dik
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT PREMIUM 104kW/141k Thunder Grey
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT,85/116,6 st. manuál
Ford c-max 2.0 TDCi 100kW
Škoda Fabia combi 1.4 MPi
Fiat Tipo 1.9 TD (FIAT: Fehler In Allen Teilen = Chyba v každom diely)
devill505
*
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008, 11:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vyhřívaná sedadla v i30

Příspěvek od devill505 »

Ahoj zvažuju také vyhřívání sedaček, byl jsem se na to kouknout v servisu. Domontáž je docelka jednoduchá, poznat není nic, jen mě se..u, ty ovladače těch sedadel. Umísťují se mezi první držál nápojů a řadící páku. a nejsem si jist zda-li nemají jen jednu polohu. Ptal jsem se jestli by šli namontovat pod radio jako to mají v katalogu, ale řekli že z Hyundaie jim to chodí takto. tak nevím. :) :D
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Vyhřívaná sedadla v i30

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Dodělávaná vyhřívání mají jen polohu zapnuto/vypnuto, samozřejmě s tepelnou pojistkou. Co já vím, tak se k této sadě nedodávají originál vypínače, ale takové hnusné kulaté bazmeky (takhle to má moje sestra ve své i30). Já jsem si to do Sonáty taky nechal dodělat, ale rovnou jsem si objednal originál vypínače ještě k tomu.
V i30 je dvoustupňové vyhřívání sedadel jen u dodání přímo z výroby.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Vyhřívaná sedadla v i30

Příspěvek od Laxius »

Ahojte, tak dnes osm si dal dodatocne namontovat vyhrievanie sedadiel. Mam tam 3 polohy. 1. stupen vyhrievania, 2. stupen vyhrievania a OFF. cena aj s montazou bola okolo 200EUR za sedadlo ,takze som dokopy platil 400 EUR. Je to celkom palka a zial Hard nemal matros na dodanie, ale tak hned som si to zapol a je to ZUUUUZOOOO ! :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Vyhřívaná sedadla v i30

Příspěvek od Thom@s »

Mám také vyhřívané sedačky s jednou polohou - zap./vyp. Když je zapnu tak normálně topí. Potom se samy vypnou (termostat), ale opět se mi samy nezaply nikdy (vypínač je samozřejmě v poloze zapnuto). Příklad: Jel jsem trasu dlouhou ca 2,5hodiny. Po startu zapnul vyhřívání. Jakmile se sadačky po ca 15-ti minutách vyply už se po celou dobu jízdy vyhřívání nespustilo. Asi to bude tím, že v interiéru auta bylo teplo (21°C).

Spustí se někomu v podobně nasimulovaných podmínkách opětovně výhřev sedaček během cesty ve vyhřátém autě?
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Vyhřívaná sedadla v i30

Příspěvek od adam221 »

Ja mam origo vyhrievane sedadla, a mam moznost dvoch teplot.... Kym to nevypnem tak vyhrievaju...
Přílohy
hyundai_i30_palubka.jpg
hyundai_i30_palubka.jpg (65.65 KiB) Zobrazeno 5038 x
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Vyhřívaná sedadla v i30

Příspěvek od Thom@s »

tak to je zvláštní. Že se to nepřehřeje. Na motce mám vyhřívaný rukojeti a ty taky topí pořád dokud je nevypnu. To je asi nějakej oem bastl co mi tam dali s tím termostatem.
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Vyhřívaná sedadla v i30

Příspěvek od adam221 »

Mas tam take tlacitka ako su na foto? Ak ano, mal by to byt original.... Ja to sice pouzivam iba ked sa presuvam po BA, ked idem dalej tak cakam kym zacne kurit :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Vyhřívaná sedadla v i30

Příspěvek od Thom@s »

sry za ot, ale ještě koukám na to rádio s navigací. To tam máš z výroby nebo to je fotka z netu z jinýho auta? v Česku montovali gps do palubky nahoru, tu vyklápěcí, ne? Co jsem zagooglil tak tahle jde sehnat v usa, ale je to nějaká china a bál bych se, že bude hrát hůř jak origo. To origo hraje moc pěkně :D
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“