spojka prevodovky

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
thunder
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 bře 2009, 12:04
Bydliště: Trencin - SK
Kontaktovat uživatele:

spojka prevodovky

Příspěvek od thunder »

moja najnovsia skusenost:
uz dlhsi cas som sledoval, ze mam problem s radenim rychlostnych stupnov aj pri plne vyslapnutej spojke. tiez som si vsimol, ze spojka zabera coraz nizsie. nedavno som pokusne skusil doladit vysku zaberu, co sa aj podarilo, ale dosledok bol fatalny.

spojka odisla zvlastnym sposobom. pri plnom vyslapnuti spojky ostavala lamela pripojena, cize sa nedala zaradit rychlost. po niekolkonasobnom zoslapnuti sa podarilo zaradit, ale len na par metrov z ulice do garaze. tam po zoslapnuti ostal pedal na podlahe a skoncil som.

dnes som to videl rozobrate. spojkove lozisko rozbite na kasu, pritlacak obruseny a odniesla si to aj vidlicka, ktora bola rozbita a uplne zodrata. jediny diel schopny dalsieho pouzitia bola paradoxne lamela, ktora by evidentne este par desiatok tisic km v pohode fungovala.

nove diely davam od japan parts. je tam par odlisnosti od povodnej spojky valeo. najviditelnejsia odlisnost je asi ta, ze lozisko je celokovove, na rozdiel od povodneho, z casti umelohmotneho.
Reklama
 

dudus
*
Příspěvky: 30
Registrován: 14 úno 2009, 21:26

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od dudus »

Kolik jsi mel nalítáno? :roll:
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od Limitz »

on někdo do ložiska rve plast??? :shock: to se musím jít podívat na tu svoji spojku :-k
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
thunder
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 bře 2009, 12:04
Bydliště: Trencin - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od thunder »

nabehane cca 220000 km
dudus
*
Příspěvky: 30
Registrován: 14 úno 2009, 21:26

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od dudus »

No odsloužíno měla,ale že se ti to takhle vysypalo po doladění výšky pedálu to není dobrý.Já jsem takhle dolaďoval pedál na patrolu tak rok !!!Asi ta plastová náhražka. :-k
Uživatelský avatar
šnek
*
Příspěvky: 32
Registrován: 03 bře 2009, 21:44

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od šnek »

ja kdyz sem to koupil z říše tak sem mel problemy radit trojku,v servisu ze me delali vola ze neumim mackat spojku az na zem a ze tam mam namuchlanej koberecek a spojka nejde az na podlahu a tak.pak si to vzal technik a ze mi to ukaze.kdyz mi potreti spocital zuby na trojce tak mi dal za pravdu ze je asi neco blbe.nevim co s tim delali,ale spojkovy lozisko na predloze ktery mi dela bordel od zacatku nevymenili.spojka chodi,ale po dvo letech ji mam na hrane.bere mi az na podlaze a ceka ji vymena.koukal sem na netu a na galouse sem nasel dve.ted nevim od koho byly,mate nekdo neco uz vyzkusenyho?? :( :shock:
dandy008
*
Příspěvky: 93
Registrován: 24 lis 2008, 09:24
Bydliště: Ostrava

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od dandy008 »

Spojku jsem dělal už několikrát, né na Gallošovi, ale vždy jsem si nechal lamelu nanytovat (odborně se zárukou). Ať to byl Osobák nebo Jeep a vydržela až do prodeje. K tomu jsem koupil spojkovou sadu a měl jsem vystaráno. Nanytování stojí cca 5OOkč a sada nevím. Naposledy jsem dělal froncka a s práci v servisu mě to vyšlo na 5500kč.
H.Galloper 2.5 D TCI, 2001
Kawasaki ZZR-1100
Co ti ujede, nedoháněj. Život máme jeden.
Uživatelský avatar
thunder
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 bře 2009, 12:04
Bydliště: Trencin - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od thunder »

takze gallopik opat bezka. nova lamela, pritlacak aj lozisko od japan parts. spojka chodi podstatne lahsie ako povodna ale zabera pekne a neklze. mam odfotene tie rozbite diely, ked to stiahnem z mobilu, dam to sem. cena opravy aj s dielmi bola 600 eur. naviac tam menili silenblok motora a prevodovky a tiez nejake gufero a lozisko. zda sa mi to dost drahe, povodne to malo byt len nejakych 300 eur, ale aspon viem, kam uz auto nemam davat...
dandy008
*
Příspěvky: 93
Registrován: 24 lis 2008, 09:24
Bydliště: Ostrava

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od dandy008 »

Tak to je pěkný nááářez, přepočítal jsem to a dělá to něco kolem 16000kč. To je dost. Škoda, že tu není žádný vrakáč. To by se dali koupit díly levněji. :-k
H.Galloper 2.5 D TCI, 2001
Kawasaki ZZR-1100
Co ti ujede, nedoháněj. Život máme jeden.
Uživatelský avatar
thunder
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 bře 2009, 12:04
Bydliště: Trencin - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od thunder »

takze takto nejak to vyzeralo:

lozisko uplne na srot, pritlacak kvalitne obruseny a vidlicka tiez...
tie plechy okolo nastastie nie su moje :)
spojka2.jpg
spojka2.jpg (90.42 KiB) Zobrazeno 3288 x
dandy008
*
Příspěvky: 93
Registrován: 24 lis 2008, 09:24
Bydliště: Ostrava

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od dandy008 »

Tak k tomu, není co dodat :-k
H.Galloper 2.5 D TCI, 2001
Kawasaki ZZR-1100
Co ti ujede, nedoháněj. Život máme jeden.
Uživatelský avatar
šnek
*
Příspěvky: 32
Registrován: 03 bře 2009, 21:44

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od šnek »

hm fakt husty,pocitam ze ji mam v hodne podobnym stavu,az prijdou prachy taky me to ceka :( :( :(
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od pepan »

kolik to bude tak srát?
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
thunder
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 bře 2009, 12:04
Bydliště: Trencin - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od thunder »

tak lamela, pritlacak a lozisko od japan parts stalo okolo 160 € bez dph. nebol to kit, bolo to po castiach. mozno by sa to dalo u vas zohnat aj lacnejsie. robotu mi odhadli povodne na 140 € bez dph, ale v konecnom dosledku sa to vystveralo na uz spominanych 600 €. ale treba povedat, ze museli dokupit este nejake lozisko, gufero, vidlicku, silenblok na motor, silenblok na prevodovku a na tych silenblokoch sa nabalila aj nejaka robota... potom som sa s nimi pohadal a cenu mi urobili 420 € bez dph.
nakoniec bol ale este zly aj spojkovy valcek, tak to bolo dalsich 45 € naviac...
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka prevodovky

Příspěvek od pepan »

každá sranda něco stojí :(
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Odpovědět

Zpět na „GALLOPER“