Občas nejde nastartovat

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Patris
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2005, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Občas nejde nastartovat

Příspěvek od Patris »

Jsem čerstvým majitelem Lantry 97 a už se mi párkrát stalo, že po otočení klíčku se nic nestane pouze cvakne asi nějaký relé pod budíkama. Spojku mám samozřejmě sešlápnutou až na podlahu.
Prostě pak otáčím klíčem tam a zpět, povoluji spojku a znovu na ní šlapu a po pár pokusech se to chytne a motor nastartuje.
Může mi někdo poradit co s tím? Co dělám blbě? Mám airbacky a zkoušel jsem i po otočení klíčem počkat až dojde jejich test a přestane blikat kontrolka, ale je to prostě jedno. Když se mu nechce, tak nestartuje.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od Vyki »

Patris píše:Jsem čerstvým majitelem Lantry 97 a už se mi párkrát stalo, že po otočení klíčku se nic nestane pouze cvakne asi nějaký relé pod budíkama. Spojku mám samozřejmě sešlápnutou až na podlahu.
Prostě pak otáčím klíčem tam a zpět, povoluji spojku a znovu na ní šlapu a po pár pokusech se to chytne a motor nastartuje.
Může mi někdo poradit co s tím? Co dělám blbě? Mám airbacky a zkoušel jsem i po otočení klíčem počkat až dojde jejich test a přestane blikat kontrolka, ale je to prostě jedno. Když se mu nechce, tak nestartuje.

Ve sve dobe mi to same zpusoboval imobilizer ...
treba tam bude chyba????
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Patris
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2005, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od Patris »

Vyki píše: Ve sve dobe mi to same zpusoboval imobilizer ...
treba tam bude chyba????
To by mohlo být ono. Prostě palubka jde ale nechce naskočit motor. Zkusím druhý klíček. Mám dva klíčky a oba vypadají stejně. Na obou je písmeno M. Jdou použít ke zhotovení náhradního? Auto sem koupil pouze s těmi 2 klíčky bez toho plechu s kódem.
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

Presne tak ... vse funkcni od radia az po svetla ale motor udela jen cvak a nic ... ja mam imobilizer pres takovy cip ... jako na obedy v jidelne to vypada:) snimac je na palubovce a dokud neudelam pip pip tak nenastartuju... akorat jsem vymenil cip a bylo po problemu
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od Bruce Lee »

To samé mi dělalo při slabé autobaterii.Už mám třetí.Záleží jakou a jak starou máš baterku?Původní SOLITE byla super.Pak jsem měl Bosch za 2.000,-made in ČR a byl to schajz na dva roky.Ted zkouším Banner.
Uživatelský avatar
Mydloch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 čer 2005, 20:53
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od Mydloch »

U některých verzí (hlavně pro USA)je možno nastartovat jen se sešlápnutou spojkou a s šaltrklackem v neutrálu.U tohoto ročníku je starter spínaný přes relé,které může mít značně opálené silové kontakty(dá se poměrně snadno rozebrat a vyčistit nebo lépe vyměnit za nové).Pokud to nepomůže zbývá jen demontovat startér,rozebrat,vyčistit,namazat,vyměnit uhlíky,na soustruhu srovnat komutátor.........zábava na výkend :evil:
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

Podobný problém se stává u otcovi Sonáty, v Hyundai servisu nám řekli (to si nejsem jistej, možná jsme to vypozorovali sami), že při nastupování do auta se nesmí řidič dotknou žádného z pedálů, jinak se aktivuje imobilizér a auto nejde nastartovat. Pak se musí vyndat klíček ze zapalování a cca 10sec počkat.
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
Mydloch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 čer 2005, 20:53
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od Mydloch »

to mi připomělo kamarádovo Megana.Úplně nový auto,otvírání a startování na kartu a už několikrát musel čekat třeba i 45min.než mohl nastartovat.V autor.servisu si s tím vůbec nedokáží poradit.Zatracená elektronika......
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“