Jemne chvenie na volnobehu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od RadoK »

Nazdar,
auto mam este kratko (par dni), este ho iba zabiehavam.
Chcel by som sa ale opytat, ci je normalne jemne chvenie/vibracie auta pri volnobeznych otackach (napr. na krizovatke). Auto je uplne nehybne kym neklesnu po dojazde na krizovatku otacky na takych 750 ot/min. kedy sa akokeby naladi motor s karoseriou co sa prejavi jemnymi vibraciami v kabine.
Mam benzin 1.4.

Rado
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od laufas »

Co znamena ''kym''?
jinak nevim, jak moc ti to vibruje, ale ja kdyz stojim na krizovatce, tak taky citim, ze mi vepredu neco seveli, ale vse v rozumnych mezich
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od RadoK »

laufas píše:Co znamena ''kym''?
No nazdar. Slovensky by mohlo este byt: pokial.
Googlovsky prekladac mi povedal, ze by to mohlo byt: dokud

Velmi vyrazne vibracie to urcite nie su. Mozno som si to prilis vsimam, mozno sa to este skludni ked najazdim viac kilometrov, mozno by pomohlo nastavit ine volnobezne otacky... kto vie.
Prave ma napadlo, ze najlepsie bude ked si sadnem do kolegovej i30-tky a porovnam to.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od laufas »

RadoK píše:
laufas píše:Co znamena ''kym''?
No nazdar. Slovensky by mohlo este byt: pokial.
Googlovsky prekladac mi povedal, ze by to mohlo byt: dokud

Velmi vyrazne vibracie to urcite nie su. Mozno som si to prilis vsimam, mozno sa to este skludni ked najazdim viac kilometrov, mozno by pomohlo nastavit ine volnobezne otacky... kto vie.
Prave ma napadlo, ze najlepsie bude ked si sadnem do kolegovej i30-tky a porovnam to.
jj preklad by sedel :wink: dik
Nam po prvni garancce sestelovali ty otacky - auto se jeste vice uklidnilo. Jenze to ty mas jeste za dlouho,ze?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od Laxius »

No pokial tie vibracie su jemne a su pravidelne, tak je to podla mna OK. Pamatam si, ako kamos so Subaru Legacy chodil kazdy mesiac do servisu a tam mu menili zakazdym nejaky CHIP. Aj on mal vybracie na volnobehu, ale otacky striedavo rastli a klesali a auto sa "zachievalo" len z casu na cas. Takze pokial to je konstantne chvenie a nie periodicky alebo nepreiodicky sa opakujuce, tak je to podla mna OK...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od RadoK »

Laxius píše:No pokial tie vibracie su jemne a su pravidelne, tak je to podla mna OK. Pamatam si, ako kamos so Subaru Legacy chodil kazdy mesiac do servisu a tam mu menili zakazdym nejaky CHIP. Aj on mal vybracie na volnobehu, ale otacky striedavo rastli a klesali a auto sa "zachievalo" len z casu na cas. Takze pokial to je konstantne chvenie a nie periodicky alebo nepreiodicky sa opakujuce, tak je to podla mna OK...
Vibracie su pravidelne. Nie je ich pocut, iba citit. Neda sa povedat ze by mi to nejak zvlast vadilo, len ma zaujima, ci to mate aj vy. Skusim este ci to bude jemnejsie bez zapnutej klimy.
Asi mam stastie na rezonancne frekvencie. Na predoslom Favorite mi na krizovatke na volnobehu dokonca do taktu skripala kapota. Mozno preto mam takuto uchylku sledovat ako sa auto chova na krizovatke :-)
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od laufas »

Zkousels to bez te klimy?
Ja se dnes pristihl, ze jsem mrkl na otackomer, jestli auto nechciplo :oops: Takze chod naseho :hyu: bez klimy je naprosto sametovy :D Vecer otestuju s klimoskou
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od RadoK »

laufas píše:Zkousels to bez te klimy?
Este nie. Uz par dni som auto nevytiahol z garaze :-(
Ale uz ma to taha len tak sa ist previest (rozumej minut nejake tie peniaze za benzin len pre dobry pocit z jazdy :-) )
Pockam kym sa deti zobudia a vezmem ich na "prechadzku"

Rado
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od RadoK »

Tak som si to overil.
Pri vypnutej klime je motor (1.4 CVVT) na volnobehu kludny. Po zapnuti klimy sa strasie, jemne znizi otacky (iba na posluch, na otackomeri to nie je poznat) a dostane sa do jemnej rezonancie. Je to napr. poznat aj na sklopenych slnecnych clonach, ktore sa mierne trasu do rytmu.
Teda je to ok. Zrejme by asi bodlo jemne dvihnut otacky volnobehu (teraz su asi na 740).

Dik za radu ohladom klimy.
Svoj problem oznacujem za vyrieseny :-)

Rado
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od karel2 »

Ahoj, hlasim podobny "problem". Stejny motor s aut. klimatizaci. Staci otacky nepatrne zvysit a je naprosty klid. Bez klimatizace jsem to jeste nezkousel, ale podle toho co pisete, tak to bude zatez zpusobena kompresorem. Jak pojedu do servisu tak je asi pozadam o zvyseni vonobeznych otacek. Nemel by to byt problem nebo jo? Na druhou stranu se mozna vyplati pockat, mozna se klima trochu zabehne a koneckoncu motor taky a vibrace zmizi, zatim mame najeto asi 100 km :-)
Jinak trochu OT, to auto je je naprosto uzasny, za tyhle penize se dneska neda koupit nic lepsiho, podle me :-)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od matysekul »

Rozmazlenci #-o :lol: Sedněte si do Feldy a nechte ji chvilku v klidu stát.To pak ani vypnutá klima nepomůže(čti okýnka) [-X :D/
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od RadoK »

karel2 píše:Ahoj, hlasim podobny "problem". Stejny motor s aut. klimatizaci. Staci otacky nepatrne zvysit a je naprosty klid. Bez klimatizace jsem to jeste nezkousel, ale podle toho co pisete, tak to bude zatez zpusobena kompresorem. Jak pojedu do servisu tak je asi pozadam o zvyseni vonobeznych otacek. Nemel by to byt problem nebo jo? Na druhou stranu se mozna vyplati pockat, mozna se klima trochu zabehne a koneckoncu motor taky a vibrace zmizi, zatim mame najeto asi 100 km :-)
Jinak trochu OT, to auto je je naprosto uzasny, za tyhle penize se dneska neda koupit nic lepsiho, podle me :-)
So zvysenim otacok radsej pockaj. Mne sa zda, ze sa mi to trochu skludnilo (najazdenych 600 km) aj ked je zapnuta klima.
Dokonca sa mi uz podarilo startovat beziaci motor (cudujem sa ze nieco take nie je osetrene)
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od maco »

Zdravim panove, mam jednu technickou...kolik otacek ty vase benzinaky na volnobeh vlastne maji? moje 1.6ka ma cca od 750 do 1000...tech tisic mi prijde vcelku dost, ale mozna je to normalka, mam ted najeto neco malo pres 600 km.
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od mirpie »

matysekul píše:Rozmazlenci #-o :lol: Sedněte si do Feldy a nechte ji chvilku v klidu stát.To pak ani vypnutá klima nepomůže(čti okýnka) [-X :D/
nebo do Fabie HTP, nebo Fabie 1.4MPI v 8V verzi, ta má ještě klikovku uloženou na třech ložiscích, to jsou teprve vibrace...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Jemne chvenie na volnobehu

Příspěvek od SKV »

Takže se mi taky chvěje při sníženém volnoběhu a zapnuté klimě. Pokud vypnu, vibrace ustanou. Pokud se podívám pod kapotu, motor tam na těch silentblocích na volnoběh docela tancuje.
Jinak mám otáčky na studený motor něco přes 1000, možná tak 1100-1200, po zahřátí se sníží na cca 750. Je to prakticky stejné jako u mého starého Clia 1.2 16V.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“