Rozdílné korejské a české disky

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
jiho
Příspěvky: 9
Registrován: 08 bře 2007, 22:25
Bydliště: Plzeň

Rozdílné korejské a české disky

Příspěvek od jiho »

Koupil jsem české i30.

Abych nemusel stále přehazovat zimní a letní pneumatiky na týchž discích, přikoupil jsem si na internetu (alu-pneu) další disky (po 1045 Kč) a nechal jsem na ně namontovat zimní pneumatiky. Při výměně letní/zimní jsem pak zjistil, že mi kvůli jiné poloze ventilku nejdou namontovat poklice.
Zjišťoval jsem, co a jak, a zjistil jsem, že
- "české" disky mají ventilek "proti" šroubu
- "korejské" disky mají ventilek "mezi" šrouby
- "korejské" poklice stojí 900 Kč/ks

Mám tedy tři možnosti:
- dokoupit "korejské" poklice - je to však pálka, to už si mohu rovnou koupit ještě jedny "české" disky a pokusit se ty "korejské" prodat
- koupit "zaklapávací" poklice v hypermarketu - stojí asi 125 Kč/ks, bojím se však, že je ztratím, protože nejsou přišroubované
- do "českých" poklic dodělat díry pro ventilky - bojím se však, abych poklice nezničil

Nebo existuje ještě jiné řešení?
Máte s tím někdo zkušenost?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílné korejské a české disky

Příspěvek od Rexcor »

Tak s tím zkušenosti nemám, protože když jsem viděl Santíka na plecháčích s těma hnusnejma poklicema co k tomu dávali a navíc s 15 palcovými, tak jsem šel do kolen.
Kup si třeba na léto hliníkáče. To by bylo dle mě nejlepší řešení.:-)
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
jiho
Příspěvky: 9
Registrován: 08 bře 2007, 22:25
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdílné korejské a české disky

Příspěvek od jiho »

Já s plecháčema nemám vůbec žádný emocionální problém. Navíc jsem si je už koupil. Jediný problém je ten, že mi kvůli jiné poloze ventilků nepasujou originální poklice. A tento problém potřebuji nějak vyřešit.
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílné korejské a české disky

Příspěvek od Rexcor »

Ano pochopil jsem Tvůj problém. Kup si univerzály někde v hyper super marketu. To máš s nejmenšíma starostma. Vem si jak by to vypadalo, kdyby jsi měl v těch poklicích vždy jednu díru navíc. Holt si jich kup 6 a ne jen 4 aby jsi měl náhradu, až se Ti jedna odkutálí.

A to se škaredejma poklicema jsem myslel jen opravdu na toho santíka, tak doufám, že jsem Tě nijak neurazil.
Obrázek
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Rozdílné korejské a české disky

Příspěvek od zello »

jiho píše:Koupil jsem české i30.

Abych nemusel stále přehazovat zimní a letní pneumatiky na týchž discích, přikoupil jsem si na internetu (alu-pneu) další disky (po 1045 Kč) a nechal jsem na ně namontovat zimní pneumatiky. Při výměně letní/zimní jsem pak zjistil, že mi kvůli jiné poloze ventilku nejdou namontovat poklice.
Zjišťoval jsem, co a jak, a zjistil jsem, že
- "české" disky mají ventilek "proti" šroubu
- "korejské" disky mají ventilek "mezi" šrouby
- "korejské" poklice stojí 900 Kč/ks

Mám tedy tři možnosti:
- dokoupit "korejské" poklice - je to však pálka, to už si mohu rovnou koupit ještě jedny "české" disky a pokusit se ty "korejské" prodat
- koupit "zaklapávací" poklice v hypermarketu - stojí asi 125 Kč/ks, bojím se však, že je ztratím, protože nejsou přišroubované
- do "českých" poklic dodělat díry pro ventilky - bojím se však, abych poklice nezničil

Nebo existuje ještě jiné řešení?
Máte s tím někdo zkušenost?
Pri moznosti b, puklice z hypermarketu pokial pouzijes este stahovacie pasky (zvykne sa to vyuzivat na kable) tak zamedzis tomu ze by si ich stratil, zaroven to pripadnemu zlodejovi puklic sice minimalne ale predsa len stazis. Celkovo je to po financnej stranke celkom vydrzatelne, akurat ti nesmie vadit ze tie pasky (ja pouzivam v zime 2 na koleso) trochu kazia vyzor.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“