Nové autí + kat

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Nové autí + kat

Příspěvek od Zdenek2106 »

Dobrý den, stal jsem se majitelem zelené Lantry 1.8, sedan :shock: Doufám že bude dobře sloužit. Chtěl jsem se zeptat, při prodeji měl prodejce ve smlouvě m.j. napsáno že je uvolněná keramická vložka v katalyzátoru. Prý to občas rezonuje a v servise prý řekli že se s tím nemusí nic dělat, pokud mu ty rezonance nevadí. Já si žádných divných zvuků nevšiml, je možné že ani uvolněná není, a rezonovalo mu v tom kdovíco......ale co když. Nemůže se ta vložka časem rozbít, jestli je fakt volná ? Díky moc.
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od zahyx »

Zdenek2106 píše:Dobrý den, stal jsem se majitelem zelené Lantry 1.8, sedan :shock: Doufám že bude dobře sloužit. Chtěl jsem se zeptat, při prodeji měl prodejce ve smlouvě m.j. napsáno že je uvolněná keramická vložka v katalyzátoru. Prý to občas rezonuje a v servise prý řekli že se s tím nemusí nic dělat, pokud mu ty rezonance nevadí. Já si žádných divných zvuků nevšiml, je možné že ani uvolněná není, a rezonovalo mu v tom kdovíco......ale co když. Nemůže se ta vložka časem rozbít, jestli je fakt volná ? Díky moc.
gratuluji ti k noveme prirustku do rodiny, tohle bych neresil poznas to az se ti to nejak ucpe
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Zdenek2106 »

jj doufal jsem že to nemá cenu řešit pokud se něco nepoto, a nebo pokud nebude problém na ME. Jinak auto mám asi tak 4 hodiny, dělal jsem ještě noční testovací jízdu (samo že před koupí jízda taky byla). Zdá se mi vše v normálu, brzdy trochu pískají, plasty se za jízdy slabounce někdy ozývají (možná vyvážit kola ?) zadek na nerovnostech hlučnější (jsou tam zimní kola v kufru a na rezervě poskakuje koule od tažného ) a zůstala mi v ruce klička od oken - nacvakl jsem ji zpátky, asi to bude jen volné perko, dolů už potom ale sundat nešla 8) . Celkový dojem mnoohem lepší u tohoto auta se 192 tis. než u Filcky co má o 100k méně a je pravidelně udržovaná (v rodině).
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Zdenek2106 »

Tak mám za sebou prvních 120 km. Spotřeba se zdá být v normálu, přesné hodnoty samozřejmě ještě nevím.... Lehké vibrace volantu jsem vyřešil dotažením kol - PP bylo zralé na odletění... co mi ale trochu vadí je hluk ze zadku, pořád to při přejezdu přes nerovnosti mlátí jako by se v kufru ozýval náklad. Kouli od tažného, tyčku od heveru a vše co bylo na rezervě jsem dal nahoru - na koberec. Trochu se to utlumilo, ale pořád se mi to moc nezdá. Přitom při propérování zadku tlumiče tlumí ( auto se zvedne z5 do původní výšky, rozkmitat to nelze) a nic není slyšet. Tak nevím jestli a jak to řešit.... jo a ještě bych poprosil o doporučený olej. Původní majitel prý dával polosyntetiku, v návodu je třída SG (to je myslím minerál ne ?) . . .Děkujii
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od zahyx »

ja davam do sve elantry 10W40 a je to polosintetika jo a kontroluj jsi olej jestli se ti nestraci popripade ho dolejvej a udrzuj hladinu u horni rysky, me take brzdy piskaji delaji to nekdy necistoty mezi destickou a kotoucem
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Rybář »

Ahoj, vítám Tě! Odkud jsi? Hluk od zadní nápravy je u Lantry poměrně běžná věc-není úplně nejlépe odhlučněna. Pokud je to opravdu silné, tak to může být více věcí-např. vymlácené tyčky stabilizátorů, vytlačené silentbloky nebo v nejhorším případě utržené uložení tlumičů (to se stalo mně :( ) Olej dávej 10W40 a kontroluj ho tak po 1000km, jestli výrazně neubývá......
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Zdenek2106 »

Díky za odpovědi. Jsem z Orlové, už jsem si to dopsal i v profilu :) No jinak jestli je to opravdu moc, nebo ne, to neumím posoudit. Prostě zadek je víc slyšet jak předek, to by spíš chtělo projet někým kdo to zná. Když zapnu rádio, tak ten hluk neslyším buď vubec a nebo sem tam tlumeně.
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Rybář »

Pokud to nejsou vyloženě "tupé" rány, tak nemá zatím smysl to řešit. Koukni se na tyčky.... když zvednes zadní čast auta heverem, tak se k nim dostaneš nebo stačí i vlézt pod auto a zkusit s nima zahýbát-tyčky mají kloub, takže se jakoby natáčí zleva doprava, ale nesmí mít vůle......
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Zdenek2106 »

jj zkusím to odpoledne.....jinak zrychlení , které 1.8 umí je brutální..... :shock: :shock:
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od mirpie »

ty rany od zadní nápravy budou na 90% od vymlácených táhel (tyček) stabilizátoru - jak už tu někdo psal, vlez pod to a zahejbej s tím. Správně bys s tím neměl rukou ani hnout, v opačném případě je to na výměnu a je to zdroj těch ran. Když budou ok, možná budou vůle v uložení vlastního stabilizátoru (dva gumový silentbloky) a když i to bude ok, tak zbývají tlumiče a jejich uložení.
Vůle v silentblocích ramen zas tak časté nejsou.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Zdenek2106 »

Tak jsem byl včera v pneuservisu, a když už byly kola dole, zkusil jsem hýbat s těmi tyčkami od stabilizátoru. Ani na přední nápravě ani na zadní se nehýbou. Nejsem si ale jistý jestli nějaké hýbání či třepání silou ruky něco prozradí. Prostě to drželo, jako by to bylo natvrdo a ne na kloubech... Hluky které popisuji, se projevují až těsně po přejezdu nerovnosti, když najedu například na příčný práh, tak až za ním se od zadu něco ozve, jak říkám zní to jako hlučný náklad, i když už tam mám jen rezervu a trojúhelník. Zkusím ještě vyhodit hever z toho držáku. Možná je tam něco dalšího čeho jsem si nevšiml, co by mohlo mlátit ( třeba to plato v kufru). Pak se podívám na uložení tlumičů. Nic jiného než zvednutí auta a zatřepání rukama , případně vizuální kontrolu ale sám neudělám. Upřímně řečeno, trápí mě ted hlavně jiná věc - od cca 110 km cítím vibrace volantu, při 120 je to silnější, rychleji jsem nejel. Když volant pustím, volant se jemně chvěje, pár milimetrů. Spolujezdkyně si ničeho nevšimla, žádné hluky to nedělá. Musí být hodně kvalitní ( nová) cesta, aby to bylo poznat. IMHO je to pneumatikama, byl jsem na vyvážení a nic moc mi to nepomohlo. Nicméně borci museli dávat 50 gramová závaží na zadní gumy. Po příjezdu domů jsem si všiml malé boule ( fí 5cm, výška tak 5mm) na boku PZ gumy - asi střihlý kord - zřejmě jsem zralý na nové gumy. Pitomci v pneus. to museli vidět ale asi jim to bylo jedno.....
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od mirpie »

ty pneu určitě vyměň, jezdit s natrženým kordem je sebevražda. Mně ted hodně vibroval volant kvůli křivé poloose, kterou jsem tam na zkoušku dal, abych vyloučil vadný kroužek ABS (je na poloose) a najel jsem s tím asi 1000km odrovnal jsem kineťák. Nebo spíš byl načatej a jen jsem ho dorazil. Po přehození za původní poloosu je to ok.

Kamarádovi na feldě se při 120ti km/h najednou rozvibroval volant a táhlo ho to do strany. Zastavil, rozjel se a nic, pak někdy zase. Tohle jsou taky projevy načatýho kineťáku, ale pokud ti to dělá pořád a jen slabě, je to jen o vyvážení kola a jeho správném nasazení a dotažení.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Zdenek2106 »

jjj. mi to dělá pořád( ty vibrace ) , slabě, nezávisle na plynu (přidám, uberu, vyhodím rychlost ) a nezávisle na volantu - rovně i do stran. v přímém směru možná o trochu výrazněji, ale to už je na hranici rozlišitelnosti :)) Když volant držím tak se mi ruce neklepou, jen to cítím. z vlastních zkušeností vím, že když se na gumy neznámého původu musí dávat takové kusy závaží (disky jsou ok) tak to nikdy nebude upe OK bez hopsání nebo vibrací , hluku nebo podobných věcí. asi koupím prozatím dvě pneu a hodím je na předek....
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Yurii »

Já bych určitě vyměnil ty gumy po koupi mi to podobně dělalo Scoupe, 0-90 dobrý 100 začínal se klepat volant a byl nestabilní 120 už se skoro nedalo a 150 už zase bylo vpohodě :) Takže sem jezdil buďto 90 nebo 150 a nadával jak špaček když sem musel kvůli někomu brzdit :)
Po výměně pneu a vyvážení tenhle neduh zmizel a auto zůstávalo relativně v klidu.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Nové autí + kat

Příspěvek od Zdenek2106 »

zítra obuju zimáky, a uvidím jestli je to spraví nebo ne. dnes jsem stihl akorát zvednout předek a prubnout jestli přední gumy nehází - a ony nehází. Boule je na zadním kole a na něm je i to 50 gr závaží :shock: Bouli jsem si důkladněji prohlédl a vypadá spíš jako když by tam místo kordu byla kostice z podprdy :D vypadá to jako vlnka, od běhounu k disku.... je možné že by vibroval volant kvůli zadnímu kolu ? :?
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Lantru“