Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Moderátoři: miooo, Moderátoři

belkov
*
Příspěvky: 58
Registrován: 30 bře 2009, 10:01

Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od belkov »

Běžný nůžková zvedák v doporučených bodech na karoserii nemá šanci auto zvednout tak,aby kolo bylo ve vzduchu.Je na to nějaká finta?
Reklama
 

Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od edd »

Souhlasím-dodávaný zvedák / ve výbavě / je skutečně jen pro nouzové použití...a to kdoví,jestli a jde přitom o nervy.Já jsem vyřešil zvedání při výměně zimních kol za letní, nákupem hydraulického zvedáku / pojízdný na kolečkách/ vcelku za příznivou cenu a ušetřil jsem čas a nervy při nekonečném zvedání /překládání a točení přiloženou tyčkou /.
belkov
*
Příspěvky: 58
Registrován: 30 bře 2009, 10:01

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od belkov »

Pojízdný hydraulický mám také,ale ani ten kolo nezvedne.
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od edd »

Tak v čem je problém?,že nezvedne?...zvedák má malý zdvih? já mám na váhu 2 tuny a během několika mávnutí klikou je kolo možné sundat. Na hlavici zvedáku dávám kousek dřevěné fošny.


Omlouvám se všem,které jsem tímto vyjádřením (VÝŠE) mystifikoval.Po několika pokusech jsem zjistil,že to nejde tak hladce,jak jsem původně napsal.Je to složitější a pracnější.! Byl to zřejmě poznatek náhodný,že se zrovna dařilo.
Naposledy upravil(a) edd dne 07 čer 2010, 20:56, celkem upraveno 1 x.
belkov
*
Příspěvky: 58
Registrován: 30 bře 2009, 10:01

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od belkov »

Výška zdvihu je malá. Ale mám hydraulický zvedák z Baumaxu,možná by to chtělo nějaký profi.
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od Rexcor »

Já se standartním zvedákem už 2x přezouval. Bez problémů. Jen jsem si mohl ruku ukroutit:-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od Yurii »

Rexcor píše:Já se standartním zvedákem už 2x přezouval. Bez problémů. Jen jsem si mohl ruku ukroutit:-D
To sou ty adrenalinový sporty :) omlouvám se za ten OT ale mam se skupáčem podobný problémy, je už tak sežranej, že za záchytný body ho nezvednu vůbec nikde :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od master »

Yurii píše:
Rexcor píše:Já se standartním zvedákem už 2x přezouval. Bez problémů. Jen jsem si mohl ruku ukroutit:-D
To sou ty adrenalinový sporty :) omlouvám se za ten OT ale mam se skupáčem podobný problémy, je už tak sežranej, že za záchytný body ho nezvednu vůbec nikde :(
Pri zdvíhaní Santa Fe 2006 podkladám pod patku zdvháka podložku z tvrdého dreva s úkosmi a zárezm pre lem podbehu.
Přílohy
podložka.JPG
podložka.JPG (12.55 KiB) Zobrazeno 3775 x
Santa Fe 114 kW CRDI, 2007
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od edd »

Tak ten dřevěný špalíček s úkosy je dobrý nápad...jistě si pořídím-není třeba se pak složitě trefovat do úchytných míst..špalík se ustaví sám do míst,kde má být.
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od Rexcor »

Zajímavé. Zatím jsem s tím problém neměl, ale mohl bych o tom taky zauvažovat.:-)
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od zdenek76 »

s origo zvedákem to taky jen tak nedám, musím podkládat fošnou, navíc je to teda docela makačka
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od Rexcor »

No makačka to rozhodně je:-D Taky jsem pro příště uvažoval o nějakém větším hydraulickém heveru:-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od edd »

Rexcor píše:No makačka to rozhodně je:-D Taky jsem pro příště uvažoval o nějakém větším hydraulickém heveru:-D
Už mi to vychází tak,že asi je nejvhodnější hydr.zvedák "panenka".Ty pojízdné -na kolečkách se pohybují a z podložené fošny při zvedání odjíždějí-pokud to není moooc široká fošna.A často mají nedostatečný zdvih ..záleží který typ..ale ty z Kauflandu či OBI určitě.Jinak potvrzuji,že použití originálního zvedáku z výbavy je na nervy.Rovněž tak ustavení a navedení rezervního kola na své úložné místo.Na cestě přímo "děs".pokud vozidlo nestojí na téměř ideální rovině,rezervní kolo nezajede na správného místa -prohlubně.Zlatá rezerva v kufru...či jinak umístěná jak mají některé SUV na zádi.Kdysi tady někdo argumentoval,že je to hrozně výhodné mít rezervu pod autem jak má SANTA,..že se nezašpiníš při ukládání rezervy do kufru a všechno jinak musíš vyložit z kufru.....Tak ten se hrozně spletl.Zašpiníš se,protože musíš pod auto ( nebo dokonce pomocník a ty točíš klíčem) a na nerovném terénu tu rezervu směrovat /samozřejmě,že ručně a ještě si k tomu lehnout na zem. Nakonec to vzdáš a stejně to píchlé kolo hodíš do kufru.Toť má zkušenost.Vyzkoušejte si to cvičně /za sucha a na nerovném terénu, a dáte mi za pravdu.
martin303
**
Příspěvky: 108
Registrován: 22 bře 2009, 22:41

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od martin303 »

Tak toto sa mi podarilo ( zrejme nahodne :) ) vyriesit tak ze prva vec co som chytil do ruky pri prezuvani bol prave taky kusok hranola ze zapasoval zrovna medzi kolecka klasickeho zdvihaku z LIDLu za 16.99 eur. Takze zo zdvihanim ziadny problem. Moj problem nastal az potom ked som zistil ze krutim kluc a matica kola stoji. Normalne rukou som ukrutil dva kluce lebo hovada v servise ked mi robili brzdy mi to zatiahli tak ze uvolnovat sa to muselo s metrovym nastavcom a to sme jeden stift urvali.

Este k tomu rezervnemu kolesu. mam tam nadrz na plyn takze sa ma to narocne vkladanie a vyberanie netyka chcel by som vsak mat rezervu stale zo sebou a pritom mat volny kufor. Videli ste uz niekto ze existuje alebo nebodaj aj predavat montaz na pneu na zadne dvere ?
2.7 V6 4WD
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Jak zvedáte Santa Fe při výměně kola?

Příspěvek od miooo »

na zadne dvere som to videl na ML...
chce; spm to aj odfotit ale zabudol som :(
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Technická sekce“