accent crdi

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Návštěvník

accent crdi

Příspěvek od Návštěvník »

Kdo poradi : Pri jizde me najednou zhasne motor, chvili ho necham stat aznovu ho nastartuji,pochvilce jizdy se to opakuje baterka je nova. Nevim cim to muze byt
Reklama
 

Návštěvník

Re: accent crdi

Příspěvek od Návštěvník »

S největší pravděpodobností bych typoval palivový filtr-je asi ucpaný, měl by se měnit každých 30000 km a kvalitní naftu
Návštěvník

accent crdi

Příspěvek od Návštěvník »

Tim to neni je vsechno vimeneny
Návštěvník

accent crdi

Příspěvek od Návštěvník »

Tam vypadne eletrika jako kdyby byla vadna nejaka civka
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Co tak se zaměřit na věci kolem podávacího čerpadla. Nejsem kovaný v dieselech, ale vypadá to na přerušení dodávky paliva do motoru, nějaký studeňák či relé které spíná čerpadlo.
Rade622
Návštěvník

accent crdi

Příspěvek od Návštěvník »

Muze to byt ovladaci civka
Návštěvník

accent crdi

Příspěvek od Návštěvník »

diky za radu skusim to prohlidnout
R

Příspěvek od R »

U dieselu žádná cívka není, ale podávací elektr. čerpadlo by to mohlo být,je ovládané přes relátko, je ve skříňce v motorovém prostoru.
R

Příspěvek od R »

Je důležité jestli se při tom rosvítí CHECK-kontrolka závady.
robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Příspěvek od robio »

Mal som ten samý problém.
V zime sa mi mrazom poškodilo palivove čerpadlo.
Fungovalo, ale bolo ho počuť.
Kedže ale nedodavalo presne palivo v požadovanom množstve, kedykoľvek počas jazdy snímač rampy zahlasil nedostatočny tlak paliva a motor okamžite zhasol s kontrolkou check engine.
Chvilu som postal, štartol a zase išiel do zhasnutia motora.
Takto sa ale neda fungovať.
Na diagnostike Ti zistia predpokladanu pričinu poruchy.
Mne ale ukazovalo poruchu snimača rampy, ked cena je cca 30.000.
Nakoniec to bola len vymena pal.čerpadla a vyčistenie nadrže.
Vošiel som sa do 10.000 Sk.
Jirka z Šumavy
Příspěvky: 3
Registrován: 15 dub 2006, 22:27

Příspěvek od Jirka z Šumavy »

Mám dotaz na robio, ale kdo má zkušenost, tak mi prosím odpovězte také. Jak přesně bylo slyšet čerpadlo. V zimě mě totiž začlo palivové čerpadlo pískat. Aspoň si myslím, že je to palivové čerpadlo, protože pískání přichází ze zadní části vozu od nádrže. Jinak se nic neděje, auto jede normálně. Pískání se po chvíli ztrácí, ale nechtěl bych nic zanedbat. Předem děkuji.
Roman
*
Příspěvky: 23
Registrován: 03 bře 2006, 21:00

Palivové čerpadlo

Příspěvek od Roman »

Přesněji podávací elektrické palivové čerpadlo u CRDi je za chodu motoru prakt. neslyšitelné, musel bys vlézt skoro pod auto v místě palivové nádrže. Nejvíce je slyšet při zapnutí klíčku do polohy,když žhavíš žhavičky, tak bys měl slyšet jemný bzukot a když chvilku počkáš a i když zhasne žhavení a nebudeš startovat, tak po natlakování(zároveň dochází i k automatickému odvzdušnění paliva) čerpadlo přestane bzučet, zastaví se a rozběhne se opět až dojde k poklesu tlaku.
Roman
Jirka z Šumavy
Příspěvky: 3
Registrován: 15 dub 2006, 22:27

Příspěvek od Jirka z Šumavy »

Souhlasím s tebou, tak by to mělo být, ale já po nastartování motoru slyším z nádrže pískání, kdy to někdy trvá i 10 km než pískání přestane. Probíral jsem to i v značkovém servisu (Hyundai), kde mě doporučili dát do nádrže přípravek na vyčištění a promazání palivového systému, kdy by to snad mohlo pomoct. Jinak jsem vyměnil i palivový filtr, ale bez znatelného úspěchu. Jestli přípravek pomůže tak se ozvu. Jinak, jak mě bylo razeno to mám nechat projevit. :?:
Roman
*
Příspěvky: 23
Registrován: 03 bře 2006, 21:00

Palivové čerpadlo.

Příspěvek od Roman »

Nechci tě zklamat, ale jestli se ozývají takové zvuky z palivového čerpadla
(podávacího elektr.), tak z 99% je to jeho předsmrtící píseň a nepomůže mu ani žádná svěcená voda. :(
Roman
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ivan »

Roman píše:Nechci tě zklamat, ale jestli se ozývají takové zvuky z palivového čerpadla
(podávacího elektr.), tak z 99% je to jeho předsmrtící píseň a nepomůže mu ani žádná svěcená voda. :(
Přesně tak,jak píše Roman!! :)
Pokud podávací čerpadlo vydává nějaké pazvuky,tak se přidírá,bohužel! :cry: Vyměnit nebo zůststanete někde vyset!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“