Moc se mi to nezdá

2008 -

Moderátor: Moderátoři

Karel20
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2009, 00:49

Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Karel20 »

Zdravím, tak jsem po nehodě šel do tohoto malého autíčka z Lantry 1,8 jsem vcelku spokojený jezdím hlavně město.Mám pár výhrad k tomuto autu, nebo se mi spíše nedzají nějaké věci.
1, při jízdě po nerovnostech jdou strašně cítit,jakékoliv nerovnosti ( možná tuhé pérování)
2, při nastartování jde slyšet pískání nižšího tónu od zadních sedadel a též z venku (nejspíše palivové čerpadlo)
3, dosti hlučné i když recenze píší že né, též slyším hučení od pravého předního kola ( možná nekvalitní korejské gumy)
4, při jízdě občas jako by vystřelí a pak jako by ho někdo začal brzdit ( možná nezaběhlý motor najeto cca 1500Km a měsíc starý, též možná palivo, tankuji výhradně na shell)
5, uváděná spotřeba př městském provoz 6,4l u 1,2 - nereálná ( má spotřeba je kombinováná do práce cca 10km po městě ,15km po rychlostní komunikaci ) se pohybuje okolo 6,7 - 7 l ( ekonomickou jízdou, žádné brzda plyn až na podlaze)

Automobil jsem kupoval u Hášy, chtěl jsem 1,1 a prodejce mi nabídl 1,2 r.v. 09 za stejné peníze ze své pobočky v Praze, najeto bylo na automobilu při převzetí 25 km, ale jestli to bylo třeba nějaké sflekované opravené to nepoznám.
Možná kdybych se svezl jiným autem ztejné značky a třídy.
Sám jsem očekával tedy více od nového auta
S pozdravem Karel :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Hardcam »

Spotrebu mas, myslim, velmi peknou na tu vzdalenost. Co bys chtel na 10km, kdyz 3 km zahrivas? Mozna to pujde dolu, kdyz si pohrajes s plynem. Kamarad z Loun ma 1,1,ale kratky trasy moc nejezdi a spotrebu ma logicky niz. Na maly prcky od Hyundaie se myslim davaji pneu Kumho - z Getze taky sly hne pryc, strasne huci.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Karel20
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2009, 00:49

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Karel20 »

Hardcam píše:Spotrebu mas, myslim, velmi peknou na tu vzdalenost. Co bys chtel na 10km, kdyz 3 km zahrivas? Mozna to pujde dolu, kdyz si pohrajes s plynem. Kamarad z Loun ma 1,1,ale kratky trasy moc nejezdi a spotrebu ma logicky niz. Na maly prcky od Hyundaie se myslim davaji pneu Kumho - z Getze taky sly hne pryc, strasne huci.

jo to jsou přesně ty gumy, a ještě při upozornění prodejci se autem svezl, dal mu pěkně na frak, kroužil sním a řekl mi že je to jen vsugerace a rozloučil se semnou prý ostatní jevy jsou zcela normální, to ale třeba například u kia picanto ( mých rodiču ) mám z jízdy radost.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Hardcam »

Picanto je prijemny auto, o tom zadna. Ale urcite bych zkusil ty pneu. Kumho jsou opravdu bida. Ale je mozny, ze treba vnimas neco, co je naprosto beznych u malejch prcku. Projev Getze a Elantry se taky diametralne lisi a je to o zvyk...abych Ti rekl pravdu, od Hasi jsme koupili nove auto, po dvou letech jsme zjistili, ze bylo poskozene a lakovane na jednom dilu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Amalfi »

Karel20 píše:Zdravím, tak jsem po nehodě šel do tohoto malého autíčka z Lantry 1,8 jsem vcelku spokojený jezdím hlavně město.Mám pár výhrad k tomuto autu, nebo se mi spíše nedzají nějaké věci.
Tak Kadle
1, při jízdě po nerovnostech jdou strašně cítit,jakékoliv nerovnosti ( možná tuhé pérování)
Ano i10 je tvrdsi - doporucuju drzet kola 14" (maximalne) a nelezt na vetsi disky.
2, při nastartování jde slyšet pískání nižšího tónu od zadních sedadel a též z venku (nejspíše palivové čerpadlo)
Pokud neco piska je to vyssi ton - a pokud je to od zadnich sedadel tak je to cerpadlo presne jak rikas. To by melo jit slyset po otoceni do predstartovni pozice ale po chvili stichnout - zkus si to overit, proste jen otoc klicek, ale nestartuj.
3, dosti hlučné i když recenze píší že né, též slyším hučení od pravého předního kola ( možná nekvalitní korejské gumy)
Mne to prijde hlucne tak normalne a bezne - zkontroluj mimo jine i predepsane tlaky v pneu.

4, při jízdě občas jako by vystřelí a pak jako by ho někdo začal brzdit ( možná nezaběhlý motor najeto cca 1500Km a měsíc starý, též možná palivo, tankuji výhradně na shell)
Zajizdis ten motor vubec? musis ho honit mrsku. Jinak problem se zapalovanim muzes klidne mit - vadna civka se chova podobne. Ale v tvem pripade jde o nove auto - takze treba zapnuti klimatizace?

5, uváděná spotřeba př městském provoz 6,4l u 1,2 - nereálná ( má spotřeba je kombinováná do práce cca 10km po městě ,15km po rychlostní komunikaci ) se pohybuje okolo 6,7 - 7 l ( ekonomickou jízdou, žádné brzda plyn až na podlaze)
Spatna spotreba - spatne zajete auto, ale to bys mel jeste normalne zajizdet. Tak nesetri benzin.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Karel20
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2009, 00:49

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Karel20 »

Amalfi píše:
Karel20 píše:Zdravím, tak jsem po nehodě šel do tohoto malého autíčka z Lantry 1,8 jsem vcelku spokojený jezdím hlavně město.Mám pár výhrad k tomuto autu, nebo se mi spíše nedzají nějaké věci.
Tak Kadle
1, při jízdě po nerovnostech jdou strašně cítit,jakékoliv nerovnosti ( možná tuhé pérování)
Ano i10 je tvrdsi - doporucuju drzet kola 14" (maximalne) a nelezt na vetsi disky.
2, při nastartování jde slyšet pískání nižšího tónu od zadních sedadel a též z venku (nejspíše palivové čerpadlo)
Pokud neco piska je to vyssi ton - a pokud je to od zadnich sedadel tak je to cerpadlo presne jak rikas. To by melo jit slyset po otoceni do predstartovni pozice ale po chvili stichnout - zkus si to overit, proste jen otoc klicek, ale nestartuj.
3, dosti hlučné i když recenze píší že né, též slyším hučení od pravého předního kola ( možná nekvalitní korejské gumy)
Mne to prijde hlucne tak normalne a bezne - zkontroluj mimo jine i predepsane tlaky v pneu.

4, při jízdě občas jako by vystřelí a pak jako by ho někdo začal brzdit ( možná nezaběhlý motor najeto cca 1500Km a měsíc starý, též možná palivo, tankuji výhradně na shell)
Zajizdis ten motor vubec? musis ho honit mrsku. Jinak problem se zapalovanim muzes klidne mit - vadna civka se chova podobne. Ale v tvem pripade jde o nove auto - takze treba zapnuti klimatizace?

5, uváděná spotřeba př městském provoz 6,4l u 1,2 - nereálná ( má spotřeba je kombinováná do práce cca 10km po městě ,15km po rychlostní komunikaci ) se pohybuje okolo 6,7 - 7 l ( ekonomickou jízdou, žádné brzda plyn až na podlaze)
Spatna spotreba - spatne zajete auto, ale to bys mel jeste normalne zajizdet. Tak nesetri benzin.
Tak auto zajíždím teprve, to pískání jde slyšt pořád, do té doby než vypnu motor a je odlišné od toho když otočím jen klíček, a klima nemám.
Karel20
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2009, 00:49

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Karel20 »

tak teď jsem se objednal do servisu na čtvrtek,hovořil jsem s technikem a je to divné to pískání a k tomu mi dnes když jsem jel z práce začalo něco bouchat, zblázním se!Pak písnu aŤ jsou nějaké zkušenosti,Čau :-&
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Amalfi »

Tybrdo, tak to piskani nesmi byt porad .. to je fakt neco hodne spatne - tolik problemu, to je sila.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od amaize »

Karel20 píše:
Hardcam píše:Spotrebu mas, myslim, velmi peknou na tu vzdalenost. Co bys chtel na 10km, kdyz 3 km zahrivas? Mozna to pujde dolu, kdyz si pohrajes s plynem. Kamarad z Loun ma 1,1,ale kratky trasy moc nejezdi a spotrebu ma logicky niz. Na maly prcky od Hyundaie se myslim davaji pneu Kumho - z Getze taky sly hne pryc, strasne huci.

jo to jsou přesně ty gumy, a ještě při upozornění prodejci se autem svezl, dal mu pěkně na frak, kroužil sním a řekl mi že je to jen vsugerace a rozloučil se semnou prý ostatní jevy jsou zcela normální, to ale třeba například u kia picanto ( mých rodiču ) mám z jízdy radost.
kdyby mi prodejce řekl , že mám nějakou "vsugeraci" tak s ním prorazím nový vjezd do salónu, oni jsou tu kvůli nám a moje rada je nedat se a být otravný třeba každý den a nebo sjet i do jiného salónu,měli by zn. :hyu: brát všude v :hyu:
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Karel20
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2009, 00:49

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Karel20 »

také jsem přemýšlel o jném Hyundai a nejradši bych jim to auto vrátil, protože mi na 100% prodali nejaký kšunt.Dnes ráno mi při nastartování nešel posilovač a začal fungovat až po chvilce, asi ještě spal. Jo a to čerpadlo mělo být v úterý a když jsem tam volal tak mi řekli,že ho ještě neobjednali.Hrůza jednání,opravdu hrůza, nejhorší je že vidí mladýho člověka oproti nim a hned se k vám chovají o 50% hůře než třeba k 50-ti letému. :oops:
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Rexcor »

Jo hochu ještě pro ně nejsi dost velikej zákazník. Snad se Ti povede vše rychle vyřešit, aby jsi mohl být s dalšími kilometry jen a jen spokojen. Hodně trpělivosti když slyším jak se chovají.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Amalfi »

Karel20 píše:také jsem přemýšlel o jném Hyundai a nejradši bych jim to auto vrátil, protože mi na 100% prodali nejaký kšunt.Dnes ráno mi při nastartování nešel posilovač a začal fungovat až po chvilce, asi ještě spal. Jo a to čerpadlo mělo být v úterý a když jsem tam volal tak mi řekli,že ho ještě neobjednali.Hrůza jednání,opravdu hrůza, nejhorší je že vidí mladýho člověka oproti nim a hned se k vám chovají o 50% hůře než třeba k 50-ti letému. :oops:
Vykasli se na ne a jdi do jineho servisu. Nejsi povinen to u nich servisovat ... a to ze se ti auto se.. to me mrzi - ale vic by to melo mrzit slusneho prodejce a prave ti vice vychazet vstrict.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Moc by mě zajímalo, který servis je tak "kvalitní", ale Karel nemá uvedené město :(.

A jedna prosba bokem, nezaměňovat, prosím, prodejce (člověk, který auta prodává) a autosalón (firma mající prodej i servis vozů). Prodejci za pitomce na servisu nemůžou :D.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od amaize »

Mr. HYUNDAI píše:Moc by mě zajímalo, který servis je tak "kvalitní", ale Karel nemá uvedené město :(.

A jedna prosba bokem, nezaměňovat, prosím, prodejce (člověk, který auta prodává) a autosalón (firma mající prodej i servis vozů). Prodejci za pitomce na servisu nemůžou :D.
Svatá pravda , ale když to má tolik problémů, co tak nechat auto posoudit soudním znalcem , na jedno stratíš nějaký peníz ale na druhé bys moh mít pružnější opravu z jejich strany,možná i víc....
to karel20 : A měl by jsi tu skutečně uvést o který servis se jedná
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Moc se mi to nezdá

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nemyslím si, že by soudní znalec byl v tuto chvíli k něčemu. Servis kam jezdí stojí za starou belu, tak bych doporučoval začít změnou servisu. Auto se může "nepovést" i sebe prestižnější značce, ale servis se musí umět okamžitě a střelhbitě postarat o nápravu. A tento toho není schopen a poškozuje dobré jméno značky. Když tam nebude nikdo jezdit, tak skončí a "neviditelná ruka trhu" udělá svou práci :wink:. Pokud by byl Karel z dostupného okolí Prahy, tak bych mu mohl se servisem pomoct, pár známých ve značkových servisech mám.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i10“