Proč jste si vybrali i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od Tudy »

V lednu jsem rozflákal svůj Ford Focus a po cca 1 měsíční pauze (čas na vzpamatování) jsem začal uvažovat o novém autě. Samozřejmě jsem chtěl opět Focus, ale chybělo mi pár desítek tisíc. Horkými favority se u mě postupně stala Škoda Roomster 1.4 16v a Škoda Fabia combi, 1.4 16v. Naše 4-členná rodina je malá vzrůstem (jsem nejvyšší se 173 cm), takže zvláště velký interiér nepotřebujeme, raději jsem chtěl větší kufr.

Při proději vraku jsem náhodou narazil na vystavenou i30 a hned na první pohled mě zaujala. Mno a když jsem si zjistil cenu, výbavu, motor 1.4 80 kW s nízkou spotřebou :), 5-letou záruku atd., tak jsem doma usedl k internetu, přečetl hromadu recenzí a poradil se s kolegou v práci. Pak jsem se s ní byl projet a bylo rozhodnuto...

PS: kufr je menší, ale na ty 2-3 jízdy ročně na dovolenou se tam nějak vměstnáme nebo koupím příčníky s rakví.

Jak jste k i30 přišli Vy?
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od laufas »

My se rozhodli obnovit vozovy park a nasi drahou felicii nechat jako druhe priblizovadlo. Byli jsme uz definitivne rozhodnuti pro cee'da. Uplne si vybavuju, jak jsem videl prvni snimky i30 a rikal, ze cee'd je lepsi, ze hyundai jen napodobuje. Porad jsme cekali, jestli budou prodejci davat na cee'da nejakou akci. Tata porad, ze chce zimni gumy zdarma. Ja to tehdy nechapal, uz jsem se videl v novem aute. Prectenych tuna recenzi me cinila stale vic a vic nedockavym.
Pak jsme sli na olomoucky autosalon, ktery byl v zivote nasi i30 zasadnim. Venku pred pavilonem A byl stanek Hlavacka a kolem tenkrat horke novinky cee'da se motalo plno zajemcu. Nase dotazy na pripadne slevy ihned zamitnuty, ze je to novy model a je o nej obrovsky zajem (logicky). Pak ovsem jeden postarsi pan zacal s nami resit tu lapacku na lidi - x letou zaruku. Jen tak sme se bavili o designu a celkove o cee'du, az jsme skoncili u zaruky. Zacalo se nam nepozdavat, jake jsou k ni podminky, takze to byla krome zadnych bonusu, ci slev dalsi vec, ktera se nam proste nezdala. Takze jsme byli na bode 0 a sli jsme tedy dal do pavilonu na cumendu, co nam mistni autosalon nabizi.
Hned u vchodu do hlavni haly pavilonu nas odchytl sympaticky pan a zacal basnit o jeste zhavejsi novince. Byla to ozajistna i30ka v metle moonlight blue. Venkovni tvary nic moc, jedine. co me bralo, byly svetla s modrym prouzkem a cockou. Cee'd se nam vsem z VENKU libil daleko vic.
Nicmene nastal dalsi prelomovy moment. Prodejce nas nahnal dovnitr vozu a to byla osudova chvile. Po usednuti nam spadla brada a vicemene bylo rozhodnuto!!! Jeste rozsvitil ty nadherne podsvicene pristroje a cednik se mohl jit klouzat. Cena vicemene stejna,motory taky,vybava taky, takze nic nebranilo koupi. Nabrali jsme par letaku, vyslechli lakadla, vychvalovani prodejce a jeli domu s umyslem, ze se jeste dnes vratime.
Doma probehl ctenarsky koutek na tema hyundai a hyundai i30 a po prijezdu mamky z prace hlava rodiny zavelela. Jedeme ji objednat.
Takze 10minut pred uzavrenim autosalonu nabehli Hujerovi do pavilonu a uz se jednalo. Padly sliby, ze nase pozadovana i30 vivid blue comfort uz pluje na trajektu a bude tu cobydup. Prodejce dal jeste, tusim 15 tis slevu za to, ze jsme si ji objednali na tom autosalonu. No a tim dobre zkusenosti s prodejcem skoncily, pokracovani na tomto foru nekde v tematu o prodejcich a servisech :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od misokl »

Ja som sa rozhodoval medzi Fiat Bravo, OCT II, Ceed, I 30. Po skúsenostiach so škodovkami v práci som túto variantu zavrhol. Síce máme len F I a O I. Fiat bol približne o 1500EUR drahší a o niečo slabšia výbava, už si presne nepamätám v čom bol rozdiel. Otec má Hyundai Accent. Za 4 roky s ním nemal žiadny problém. Servis máme 10km od domu. Zatiaľ s ním neboli žiadne problémy. Servis pre KIU najbližší 40km. A po tom ako som sa dozvedel že je na Hyundai 5 ročná záruka bolo rozhodnuté.
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od štaflík »

No my jsme nějak vyrostli z Fabie Combi Elegance. Byl na ní kupec, do toho Paroubkovo uchcávání o šrotovným (které zdraží nová auta). Takže oscilování Mezi Meganem Grandtour Sportway (krásný, skvěle vybavený, velký kufr, slušný motor, super cena), Focusem (líbí se mi, podovozek, solidnost), Oktavkou II - roční, referentská s čtyřletou zárukou (cena, líbí se mi, věřím celkem kvalitě, provedení, podvozek), Roomster 1,6 (jede, chytrý vnitřek, cena, servis), Ceedník (super ceny na skladovky, dost místa, dobrý kufr) a i30 (dobrá cena+super motor+hezký vnitřek+lepší recenze než na cedníka). Nakonec u Renaultu jsem se bál spolehlivosti (třeba systém jejich záruk je dost odrazující), Ford byl finančně hodně na krev, Roomster je tvrdý (no s i30 jsem to po této stránce nevyhrál), strašně hlučný [-X , úzký-jen pro čtyři a design: já nevím. Nepřijde mi hnusný, z některých úhlů semi i libí, z jiných ne... no hlavně strašně řve a je úzký. U skladových Cedníků měli jenom barvu, co se mi nelíbila a té 1,4 do kombíka - ne, že bych se toho bál, ale chtěl jsem trochu radosti, navíc prý ještě tvrdší než i30. Takže nakonec i30. Suveréně nejlepší motor+obrovský interiér+zevnitř i zvenku se mi celkem libí. Trápí mě spojka a řazení a podvozek (hlavně ten zadek, kam dali jen polovinu pér a tlumiče zapoměli dát úplně :wink: ) No ale když se dupne na plynový pedál, tak mu člověk lecos odpustí.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
franta_i30cw
*
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2009, 22:11

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od franta_i30cw »

Tak to jsme na to podobně. Ford Focus II vyšel o cca 40tis dráže, vyšší pojistka, horší motor a nic moc interier. Octávka II byla cenově 100+, navíc je to nejkradenější auto. Takže jsme se rozhodovali mezi Ceedem a i30. i30 byla jen o cca 10tis dražší, ale s lepší vybavou a vnitřním provedením. Navíc jsme upřednostnili místo pro posádku před kufrem. Ten co je v cw nám stačí a větší nepotřebujem.
i30cw Comfort 1.6i Nošovice
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od SKV »

Já jsem ani nové auto nechtěl. Měl jsem "zánovní" Clio Dynamique z r. 2001 v plné palbě bez klimi. Dobře jezdilo, málo žralo, ale nemělo klimu a byl to jen 3dvéř. Teď se do toho daly ty zprávy, že jsou ceny aut na svém dně, Paroubkovo šrotovné, které zdraží nové a slevní ojeté... Tak jsem se vypravil do Brna. Napřed Citroen C4, překvapil mne humpolácký interiér a naprosto odradila prodejkyně, která se ke mně chovala jako k lejnu. Další byla Honda, ale jen cvičně. Civic v 1.8 by se mi líbil, ale ta cena... Následoval Hyundai, napřed i20, ale za sebe jsem si nesedl, prodejce nabídl i30 a tam jsem neměl námitek, testovací jízda taky byla v pořádku. Nemohl jsem vynechat Focus, v té době bych ho koupil, se silnější 1.6 benzínem a o něco horší výbavou, za stejné peníze jako i30, ale nelíbil se mi interiér a nedokázal jsem tak dobře posadit jako v i30. Následovala projížďka v Toyotě Auris 1.33 - 6 kvaltů. Nedivil jsem se laxnímu motoru, ale řízení bylo podivné - do zatáčky jakoby se napřed nahnul a pak velice neochotně zatočil, interiér byl taky slabší. Osudným se mi málem stal Megane III, design, interiér a výbava vč. featurek na které jsem byl zvyklý ze svého Clia - uživatelsky nastavitelné zamykání při rozjezdu, aut. zadní stěrač, změna stírání při stání, pulzní okna, použitelný a inteligentně ovládaný palubní počítač a navíc ta denní světla... Zkušební jízda byla moc příjemná - za volantem šel jako divý, přenos hluku do kabiny zanedbatelný (kam se i30 hrabe), prodejce mě schválně navedl na i kočičí hlavy. Trošičku jsem měl strach se značky Renault a slabšího základního motoru 1.6 16V 74 kW (navzdory tomu, že je recenzemi lépe hodnocený nežli "famózní" 1.4 u Hyundaie). Partnerka byla z jízdy taky unešená. Vadily mi akorát kratší sedáky a málo místa v zadu. Interiér i30 je prostě mnohem vzdušnější. Dle uživatelských recenzí se s tímto motorem jezdí za 6.5 - 7 l/100. Možná jsem ho fakt měl vzít, to rozhodování by prostě bylo pořád dokola #-o . Nakonec vyhrála i30 i kvůli tomu, že byla skladem, takže jsem si mohl odpustit mnohatýdenní čekání. Rozhodl jsem se pro silnější motor, protože zkušenost velí, že motor pod 1.6 (pokud nemá turbo) nemá v autě s nadtunovou hmotností co dělat (majitelé 1.4 jistě prominou). Překousl jsem i brutální navýšení ceny. Dávat 30 kKč za jinou kliku a možná jiné vložky válců, mi přijde jako daň z luxusu. Teď ještě zbývalo uhádat cenu. Balvín dal ESP zdarma (a strašil jak se bude od dubna právě ESP a metalíza brutálně zdražovat), Autostyl už spílal, že je na hraně a přihodil povinnou a koberečky, nakonec v Praze zbylo i na metalízu (verze s ESP v základní barvě bohužel nebyla) povinnou výbavou, koberečky, cestovné a ještě jsem mohl za ušetřené drobnéi trochu slavit =D> .
Naposledy upravil(a) SKV dne 14 kvě 2009, 16:59, celkem upraveno 1 x.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od laufas »

SKV: Tak to jsi dobre vychytal =D> Zavidim ;-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od SKV »

laufas píše:SKV: Tak to jsi dobre vychytal =D> Zavidim ;-)
Já myslím, že není až tak co. Není nad to, když máš domovský servis hned za humny. Já si budu muset nějaký teprve najít, protože jezdit do Práglu určitě nechci. Vzhledem k tomu, že to se značkovými servisy není žádná sranda, bude to náročný oříšek. Mám to stejně daleko do Vyškova a do Brna, tak se potom uvidí.
Naposledy upravil(a) SKV dne 14 kvě 2009, 17:00, celkem upraveno 1 x.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od laufas »

SKV píše:
laufas píše:SKV: Tak to jsi dobre vychytal =D> Zavidim ;-)
Já myslím, že není až tak co. není nad to, když máš domovský servis hned za humny. Já si budu muset nějaký teprve najít, protože jezdit do Práglu určitě nechci. Vzhledem k tomu, že to se značkovými servisy není žádná sranda, bude to náročný oříšek. Mám to stejně daleko do Vyškova a do Brna, tak se potom uvidí.
Ale mas 1.6 a ESP, tyto dve hodnoty me berou :lol:
Bydlim da se rict v Olomouci a taky jezdim do Zlina do servisu :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od SKV »

laufas píše:
SKV píše:
laufas píše:SKV: Tak to jsi dobre vychytal =D> Zavidim ;-)
Já myslím, že není až tak co. není nad to, když máš domovský servis hned za humny. Já si budu muset nějaký teprve najít, protože jezdit do Práglu určitě nechci. Vzhledem k tomu, že to se značkovými servisy není žádná sranda, bude to náročný oříšek. Mám to stejně daleko do Vyškova a do Brna, tak se potom uvidí.
Ale mas 1.6 a ESP, tyto dve hodnoty me berou :lol:
Bydlim da se rict v Olomouci a taky jezdim do Zlina do servisu :-)
Já bydlím takřka v srdci Moravského krasu :), takže i ten Zlín by šel. Jinak mám švagra šikovného automechanika, ale není samozřejmě Hyundai certified, takže kvůli záruce musím k cizím.
A ta úspora zase podle mě nebyla až tak super, to auto vyšlo na 363.700,-, vč. výbavy, ESP a metalízy (původně jsem chtěl brát max. kolem 300 kKč) a holá "akční" ceníková je 364.900,-.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od laufas »

SKV píše: Já bydlím takřka v srdci Moravského krasu :), takže i ten Zlín by šel. Jinak mám švagra šikovného automechanika, ale není samozřejmě Hyundai certified, takže kvůli záruce musím k cizím.
A ta úspora zase podle mě nebyla až tak super, to auto vyšlo na 363.700,-, vč. výbavy, ESP a metalízy (původně jsem chtěl brát max. kolem 300 kKč) a holá "akční" ceníková je 364.900,-.
Cenu mi radej ani nerikej, nebo se rozbrecim :lol:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od maco »

Během posledních 2 let jsem začal naše staré auto (Renault Megane, 1996, 1.4, 55kW) využívat více a více. Vzhledem k době strávené za volantem a rozměrům mého těla (195cm) :wink: jsem se cítil více a více nepohodlně (měkká malá sedadla, nízký posez, volant nastavitelný jen v 1 ose....a také dýchavičnost 1.4ky hlavně v kopcích). Cca před rokem jsem začal okukovat v autosalonech nová auta, tedy hlavně zevnitř. Někdy na přelomu podzim/zime 2008 jsem měl jasno - chci Toyotu Auris (i30 se umístil na 2. místě). U aut jsem hleděl hlavně na vnitřní prostor (co největší), vnější rozměry (co nejmenší - jezdím hodně ve městě), motor (co nejvýkonnější) a to vše samozřejmě v rámci finančních možností :D . U Aurisu jsem také sázel na pověstnou spolehlivost (ale ani ta už prý není co bývala) na druhou stranu mi úplně nevyhovovaly výbavy. Čekal jsem do letošního jara, kdy měla Toyota přijít s novým motorem valvematic 1.6 97kW a také výbavami...to vše přišlo, ovšem s obludnou cenou. Takže po bezesné noci, kdy jsem přemýšlel jestli ty peníze za to dát nebo ne, jsem dospěl k tomuto: se*u na toyotu, at si ty předražený auta strčí do pr*ele. Druhý den jsem vyjel opět do autosalonů, ještě jsem omrk novýho Megana (moc hezký, ale ty motory mě nelákaly) a skončil jsem v salonu :hyu: kde jsem si znovu prohlidl íčko, znovu se projel a během 3 dnů jsem objednával 8) . Pro i30 od zacatku mluvila výbava comfort (jako by byla pro mě na míru), velmi solidní vnitřní prostor, hezký design a slušný výkon motoru. Věděl jsem z netu, že má i své slabé stránky (hlučnější podběhy, scházející 6tá rychlost, nejasná spolehlivost - ještě mladý model...), ale co už :wink:
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od alarm »

V 2003 som kúpil ACCENTA.Všetko bolo v poriadku, až kým starší syn nespravil vodičák. Po polročnej "skúšobnej dobe", začal jazdiť sám.Vždy mi rozladil sedadlo a čo ma najviac jedovalo, vonkajšie spätné zrkadlá. Nastavoval ich tak, ako ich učili v autoškole, aby si videl bok auta. Nedokázal som ho presvedčiť, že svoj bok auta pozná, a ak chce v bratislavskej hustej premávke obstáť, treba ich trochu povytočiť, aby nemal mrtvy uhol. Čo ale bolo horšie, začali sa nám krížiť plány na využitie auta. :-k A tak som pred Vianocami 2007 kúpil i30-ku, o kúpe ktorej nevedel. :-# Prišiel som s ňou do firmy, zaparkoval trochu ďalej od Accenta, počkal na "padla".Medzi tým synovi kolegovia potajme previazali Accenta do kríža bielymi stuhami ako balík s mašličkou na streche.O 16 OO hod som nasadol do i30-ky, zacúval k Accentovi a zatrúbil.Syn vyšiel von. :?: Otvoril som okno, vystrčil ruku s kľúčami z Accenta a za jeho veĺkého prekvapenia som mu ich pustil do ruky a odfrčali sme. Neviem ako dlho sa s toho spamätával.Skratka Vianoce. :lol:
A prečo som si ho vlastne vybral? Lebo na HYUNDAI jazdím od 94 roku prakticky bez závad (klop , klop), takže načo meniť niečo, s čím som spokojný. =D>
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od 89majlo96 »

ja som chcel najskor ceeda, ale ked som na autosalone zbadal i30-tku tak som hned zabudol na celeho ceeda a hned v ten tyzden som isiel objednat icko :D
najviac ma zaujal dizajn, interier a hlavne vykon 1,4-koveho motora ( proste cele auto je super ) :D
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Re: Proč jste si vybrali i30?

Příspěvek od Luniq »

Podle mě mezi auty nižší střední třídy májí i30 a Ceed nejpříznivější poměr cena/výkon. Další věcí je taky záruka. i30 je oproti Ceedu navíc pro mě hezčí a vnitřek má kvalitnější. Taky pro mě bylo důležité to, že auto bylo z velké části děláno u nás. Prostě když jsou srovnatelné výrobky jen málo cenově odlišné, tak v rámci možností beru ten, jehož výrobce je nějakým způsobem angažován v zaměstnávání našich lidí, investicích do infrastruktury, platby daní v ČR atd. Ze stejného důvodu mám doma televizi Panasonic, pneumatiky budu mít od Continentalu, kupuju věci od Litexu atd. a když mám koupit něco made in China tak se ptám sám sebe kam jdou moje peníze. Problém je ten, že většinou jen zanedbatelnou část dostanou mnohdy vykořisťovaní dělníci a největší zisky mají nenažraní obchodníci, kteří tyto mé peníze použijí na okázalé večírky atd., takže přerozdělování bohatství od bohatých k ještě bohatším a mnohdy poctivé firmy, které se snaží fungovat na území např. ČR jsou v pr... protože lidi raději koupí stejný výrobek z Číny, který je o 5% levnější. Proto se obchodům typu Lidl atd vyhýbám obloukem, protože raději koupím český protlak, který je o 2 koruny dražší, než ten polský. A ne, opravdu nejsem levicově smýšlející člověk :) Ale to je spíše téma do hospody k devátému pivu :lol:
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“