Karoserie Accenta - pozink

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pethan
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 lis 2005, 21:59
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Karoserie Accenta - pozink

Příspěvek od Pethan »

Ahojte vespolek, mám dotazy:
Jsou karoserie Accentů pozinkovány a od kterého roku výroby?
Má význam u 8 let starého auta nechat dělat dutiny?
Nedají se sehnat plastové vložky do podběhů? - zdá se mi, že tam je velmi slabá antikorozní ochrana :x .
Dík za odpověď.
Hyundai Accent 1,3 r.v. 1998/03
Reklama
 

R

Karoserie Accent

Příspěvek od R »

Karoserie Accenta ani součastného modelu není pozinkovaná, ale má speciel. povrchovou úpravu nanášenou elektrolízou a to se týká i barvy. Samozřejmě má cenu vystříkat dutiny i u staršího auta. Jinak u nepozinkovaných aut s touto povrchovou úpravou se začíná vytvářet koroze v dutinách po 5 letech, ale u vozidel, které mají pozink se tato koroze také začíná tvořit a to asi po 7 letech. Takže jestli má někdo pozinkovanou kar. a myslí si ,že mu nemůže zreznout, tak se hodně plete.
Miguel

Příspěvek od Miguel »

Ahojky..musim oponovat kolegovi R,ale karoderie nynejsiho modelu pozinkovana JE a to ze 2\3 .....nicmene dutiny prolejt a spodek udelat taky...
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Karoserie Accent

Příspěvek od ivan »

R píše:Karoserie Accenta ani součastného modelu není pozinkovaná, ale má speciel. povrchovou úpravu nanášenou elektrolízou a to se týká i barvy. Samozřejmě má cenu vystříkat dutiny i u staršího auta. Jinak u nepozinkovaných aut s touto povrchovou úpravou se začíná vytvářet koroze v dutinách po 5 letech, ale u vozidel, které mají pozink se tato koroze také začíná tvořit a to asi po 7 letech. Takže jestli má někdo pozinkovanou kar. a myslí si ,že mu nemůže zreznout, tak se hodně plete.
Svatá pravda!!Souhlas s R!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ja nekde cetl ze hyundai od roku 93 dela pro korejskej a asijskej trh fostatovani, tedy to co pise lukee a pro EU a US trhy pozink! uz jsem to cetl asi na trech serverech, z toho dva zahranicni.. Nevim jak to vypada, kazdopadne jsou ty plechy pod barvou bily a je to hoodne silna vrstva a pod ni je jeste jedna namodrala.. kdyz jsem to rozbrusoval tak jsem se domnival ze je to kit - a nebyl :) nevim jestli to maj vsecky scoupe ale moje to ma :) a dneska jsem prolezl cely auto ze spodku, pod plastama prahu vsude a krom lemu a strechy je jako novy ani flicek a to auto garaz zna jen z vypraveni a z minuly zimy kam jsem ho schoval pac jsem nemel na zimaky :lol: (r.v. 11/92)
blondynaa
**
Příspěvky: 135
Registrován: 19 kvě 2005, 12:01
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blondynaa »

já mám plastové podběhy :roll:
Tak mimčo už mám,nové auto taky,teď už jen baráček
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Karoserie Accenta - pozink

Příspěvek od Jirka »

Pethan píše:Ahojte vespolek, mám dotazy:
Jsou karoserie Accentů pozinkovány a od kterého roku výroby?
Má význam u 8 let starého auta nechat dělat dutiny?
Nedají se sehnat plastové vložky do podběhů? - zdá se mi, že tam je velmi slabá antikorozní ochrana :x .
Dík za odpověď.

Dutiny jsou třeba potřeba pořád mít ošetřené..
Plastové vložky u předních podběhů jsou. Jestli je nemáš, je to docela podezřelé. A vzadu mi ta ochrana přijde dostatečná.. Já jsem je pro svůj vnitřní klid vystříkal když jsem oštřoval celý spodek auta. Koupil jsem is takovej černej tmel s asfaltem a stříká se zvduchovou pistolí...Vypadá to jak originál nástřik podvozku
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
mart
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 srp 2005, 18:49
Bydliště: milovice

pozink

Příspěvek od mart »

v srpnu jsme accenta kupovali, před zimou sem volal do Butovic jestli nemám přijet na vystříkání dutin, prý netřeba a ještě sem se znovu ptal zda je karoserie pozink, už poněkolikáté sem se dozvěděl že je ze 2/3, i když někdy byla ta odpověď taková neurčitá :D
Uživatelský avatar
Forza!
*
Příspěvky: 33
Registrován: 27 bře 2006, 16:34
Bydliště: Pha,Kld

Příspěvek od Forza! »

Také jsem slyšel že je ze 2/3 pozink.
Romulus
*
Příspěvky: 17
Registrován: 30 říj 2005, 10:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romulus »

Forza! píše:Také jsem slyšel že je ze 2/3 pozink.
Ano máš pravdu-kára je pozink do 2/3 oken.
Uživatelský avatar
HJugo
*
Příspěvky: 89
Registrován: 20 zář 2005, 14:33
Bydliště: Šaľa, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HJugo »

Ja tiez dufam, ze je pozinkovana aj ked hrdza na kapote o tom nenapoveda (1 rocne auto). Hrdza je najpravdepodobnejsie kvoli vyrobnej vade (nachadza sa zdolu od motora a nie od tukancov zvonka).
Hyundai Accent 1,3 12V '04, H&R, BitPower Technology, 195/50R15 Rainsport1 (plechace R15 6J), K&N in Box, NGK Iridium IX
CHOLERA
Příspěvky: 1
Registrován: 05 dub 2006, 12:33
Bydliště: Žiar nad Hronom

karoseria

Příspěvek od CHOLERA »

Nazdar. Mne hrdzavejú podbehy od predných kolies až po stredové stĺpiky. Robil som aj ochranné nátery náterovou hmotou BODY. Ato som vysriekal teplou vodou a ešte som netierané plochy odmastnil technickým benzínom. Nevydržalo mi to ani 2 mesiace. Ako začali cestári posýpať cesty štrkom tak to všetko opadalo. Ide mi o to, že mám auto ešte v záruke tak chcem vedieť či to môžem reklamovať. Neviem nikde nájsť reklamačný poriadok v ktorom by som zistil, čo reklamovať môžem a čo nie.
A ešte niečo. Z predhrevu nafty mi tečie nafta. Verte neverte bol som s tým v servise už 5krát. Aj to len preto že je auto v záruke. No ani v servise to nevedia spraviť poriadne. Tak som si to skúsil spraviť sám. Už mi netečie len to trochu okolo toho výhrevného telesa vlhne.
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2003 new, teraz 60000km, zima 6,4/100
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Re: karoseria

Příspěvek od Hanz »

A ešte niečo. Z predhrevu nafty mi tečie nafta. Verte neverte bol som s tým v servise už 5krát. Aj to len preto že je auto v záruke. No ani v servise to nevedia spraviť poriadne. Tak som si to skúsil spraviť sám. Už mi netečie len to trochu okolo toho výhrevného telesa vlhne.
Cholero, protože neuvádíš místo pohybu, tak podle jazyku tipuju, že si neni čehún, jinak bys věděl, že po třetí neúspěšné opravě máš nárok na výměnu předmětu nebo peněz bez ztráty kytičky (v plné výši bez srážek)! Já sem teď takhle vracel po 18 měsících a 3500 najetejch km skútra. :idea:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Jiří Štěpánek
Příspěvky: 4
Registrován: 29 zář 2005, 09:55
Bydliště: Pardubice

Zinkováno,či ne?

Příspěvek od Jiří Štěpánek »

Vlastníme Accenta dva a půl roku.Dutiny jsem vystříkal resistinem ML.Před týdnem jsem měnil zimní pneu za letní a zhrozil jsem se.Zadní díl výfuku je z vrchu rezatý jak liška a má co dožít konce záruky.Přední nosník kde je uchyceno spodní rameno a pokračuje dopředu k podelné trubce co je pod chladičem asi o zinku nebo kataforéze ani neslyšelo.Jdou na mě z toho mrákoty.Rez vykukuje :!: .A co teď reklamovat nebo co s tím.Jinak zbytek auta je ok :D Vlastnil jsem před tímto autem Oltcita z první dodávky a ten měl elektroforézu. Natíral a dělal jsem dutiny a stejnou péči jak u Accenta,tak po šestnácti letech provozu byl stále jak nový.Tak,kde soudruzi v Korei udělali chybu?! :?: :cry:
stepin
ladis
*
Příspěvky: 70
Registrován: 21 bře 2006, 15:02
Bydliště: Praha

Re: Zinkováno,či ne?

Příspěvek od ladis »

Jiří Štěpánek píše:Vlastníme Accenta dva a půl roku.Dutiny jsem vystříkal resistinem ML.Před týdnem jsem měnil zimní pneu za letní a zhrozil jsem se.Zadní díl výfuku je z vrchu rezatý jak liška a má co dožít konce záruky.Přední nosník kde je uchyceno spodní rameno a pokračuje dopředu k podelné trubce co je pod chladičem asi o zinku nebo kataforéze ani neslyšelo.Jdou na mě z toho mrákoty.Rez vykukuje :!: .A co teď reklamovat nebo co s tím.Jinak zbytek auta je ok :D Vlastnil jsem před tímto autem Oltcita z první dodávky a ten měl elektroforézu. Natíral a dělal jsem dutiny a stejnou péči jak u Accenta,tak po šestnácti letech provozu byl stále jak nový.Tak,kde soudruzi v Korei udělali chybu?! :?: :cry:
Já budu mít accenta v červnu 2 roky, zadní díl výfuku taky rezatý jako prase a když jsem se podíval pod látku na zadních sedačkách, tak jsem
koukal jako puk - samá rez !!!!!
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“