check

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Robo1166
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 led 2009, 19:38

check

Příspěvek od Robo1166 »

mam taky problem.svietil mi check a auto mi dimilo tak som kupil nove vstreky a slape to :P lenze teraz ked jazdim tak aj tak mi ten checksvieti.rozsviecuje ho pri 3000 tockach ale nedimy a volnobevh krasne drzi.auto ide krasne len ten check.Budte taky dobry a poradte co mam este pozriet aby to nesvietilo,diky diky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: check

Příspěvek od Limitz »

zajeď do :hyu: servisu na diagnostiku, pravděpodobně stačí jen smáznout chybu
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robo1166
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 led 2009, 19:38

Re: check

Příspěvek od Robo1166 »

no na PC som bol a ziadnu chybu mu tam nevypisuje ](*,)
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: check

Příspěvek od MIDAR2007 »

Zdravím tě. Vrat se v diskuzi o 3 řádky dolů, kde pod odkazem check motora najdeš to, co hledáš. Na 99 procent máš taky nahouby čerpadlo, tak jako více z nás. Pokud ti zatím nezdechá motor za jízdy, budˇrád.
Uživatelský avatar
Robo1166
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 led 2009, 19:38

Re: check

Příspěvek od Robo1166 »

no tak uz doslo.svietil mi ten check nevedel som preco.pred mesiacom nove vstreky a teraz auto zase nejde.zacalo dymit klepat pri motore a ak som ho odstavil uz som nenastartoval.lenze ak chvilu pockam nataham naftu pomocou pumpy auto nastartuje, ak ho vytocim na 3800 otacky otackomer spadne na nulu a auto zdochne.a pri volnobehu nedrzia otacky ale kolisaju.takze uz mam toho dost.poradte mi niekto co mam s tym spravit, lebo uz ho podpalim podla vas co tu pisete bude to cerpadlo ak mate niekto s tym skusenosti alebo mi viete poradit ako by som to spojazdnil tak prosim napiste.diky
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: check

Příspěvek od Valent2004 »

Počkaj ešte nepodpaľuj!! Nie si náhodou z Levoče??
Mal som podobný problém. Keď som vytočil auto do 4000 otáčok, čo robím zriedka, potom ubral na voľnobeh auto zdochlo. Nemohol som naštartovať. Naťahal som pumpičkou naftu auto naskočilo, išlo kým bola v pal. filtre nafta. Potom zdochol. Už som nemohol ani naťahať pumpičkou naftu. Ale žiadem dym, žiaden chek. To mi urobil deň po výmene pal. filtra.
Naplnil som starý pal. filter naftou, založil som starý filter a auto ide jak hodinky. Nový palivový
filter spôsoboval zavzdušnenie pal. systému. Starý pal. filter Bosch, nový šmejd. Skús ešte toto.
Ak si z Levoče pošli SS tel. Cav
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Uživatelský avatar
Robo1166
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 led 2009, 19:38

Re: check

Příspěvek od Robo1166 »

cauko no z Levoce niesom ale som z Hrhova.par krat sme sa uz asi stretli ale len s autami.no tak neviem ci mam taky isty problem ako si mal ty lebo pal.filter som menil pred mesiacom ak som menil vstreky.od vtedy som spravil asi 5000km a spravilo mi to az teraz.no lenze ako vravim svieti mi check,dymi a na volnobehu mi kolisu otacky.no zajtra to vyskusam bez naftoveho filtra ,dam vediet.a najlepsie na tom je to ze sa mi to stalo teraz a to som 1500km od domova. :oops:
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: check

Příspěvek od ivan kuschall »

To není zase tak daleko, mě začala svítit kontrolka chek a měl sem domů 5500 km a dojel sem. V republice už to nechtělo jéct vubec myslel sem že to budu tlačit. Je to sráč už sem to tady říkal, ty řerpadla sou špatný a nejde tam dát jiná značka. Není tam tlak proto to nejede jeď na diagnostiku tam ti to potvrdej. Vyndat čerpadlo buď repas za dvacet nebo nové za 35 v tisících
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Uživatelský avatar
Robo1166
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 led 2009, 19:38

Re: check

Příspěvek od Robo1166 »

zdravim dakujem za tvoju reakciu.lenze mne sietti check uz asi tiez 5000km, jazdilo mi to do teraz lenze teraz uz doslo.zacalo to neskutocne dymit,niekde pri cerpadle neskutocne klepat a zdochyna mi to.pri rychlosti 90 ak pridem do strmeho kopca podradim do trojky a to auto ma problem ten kopec zdolat.a dnes som skusal cerpadlo naftu taha a aj z cerpadla nafta odchadza, lenze ako je to s tym tlakom co ty hovoris.tak neviem co mam robit ale domov asi s tym nedojdem.
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: check

Příspěvek od ivan kuschall »

Musíš oprav du zlehka na plyn a nechat to rozeběhnout, problém je kopec a kamion před tebou, jak víc šlápneš na plyn tak po chvilkce zdechne auto, musíš ho nechat vydechnout a potom nastartuje a pokračuješ dál. Nebo pokud je nablízku kovošrot tak tam zajeď a nech to tam (to ze srandy je to zoufalství)
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Uživatelský avatar
Robo1166
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 led 2009, 19:38

Re: check

Příspěvek od Robo1166 »

no ano mas pravdu presne tak sa to sprava ako pises :x :x :x ,a to srotovisko bude asi aj to :mrgreen: ale nie musim zohnat nove cerpadlo a dufam ze potom uz budem mat pokoj.nove vstreky,nove cerpadlo tak dufam ze uz ma nic neprekvapi,alebo to predam a zmenim znacku :D/ nejake kontakty na nejake firmy nemate ohladom cerpadiel,ak ano tak diky
zbycho
Příspěvky: 2
Registrován: 24 črc 2009, 22:02

Re: check

Příspěvek od zbycho »

Jen tak pro zajimavost, jak to tu čtu check = na 100 % nove vstříky nebo čerpadlo.

To je ovšem nesmysl. Je to kontrolka diagnostiky motoru a pokud neni zapsana chyba při čtení na diagnostice, zřejmě se jedná o meně zavažnou závadu.

Mne to trapilo pul roku vždy check a pokles vykonu, temer prechod na volnobezne otačky. Nejvice to nas..lo pri předjíždění na dálnici. Se značkovým servisem jseme chybu hledali 3 měsíce. Nakonec stačilo vyměnit spinač pod brzdovým pedálem.
Při proměření spinače se choval zcela normálně. Po výměně jezdí auto bez problému. Spínač brzd = cca 150 Kč.

Co se tyče vstříků a čerpadla: v Česku rozhodně dávém do jakehokoliv moderního turbodieslu s commonrailem jen premiové paliva. (Benzina VERVA DIESEL, AGIP, OMV. )

To jenom tak na okraj, když čtu přispěvky ze nekdo meni vstříky a za chvili čerpadlo, tak mne hned napadne, proboha co tam dáváte za sajrajt do nádrže?
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: check

Příspěvek od ivan kuschall »

A ty poznáš jakej sajrajt natankuješ, já to nedokážu
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: check

Příspěvek od MIDAR2007 »

Že já vůl ti na to skočil. Abych to měl jisté, objednal jsem si origo spínač od hyundaie a vyměnil ho. Samozřejmě se stalo, co jsem čekal, check svítí dál. A vyhodil jsem sedmset...Dík za radu.
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: check

Příspěvek od ivan kuschall »

Radime sem ti říkal že je to blbost, co může mít spínač pod pedálem s výkonem motoru sem nepochopil
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“