píská servo, kdo poradí?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
gogin
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 říj 2006, 15:28
Bydliště: Zlín

píská servo, kdo poradí?

Příspěvek od gogin »

Zdravím všechny klubáky. Řeším na Matrísku jeden problém. Při studeném motoru, při otáčení se při rozjezdu, jednou nebo dvakrát zapíská servo. Řemen je v pořádku, dotažený, napínací kladky OK. Vše kontrolováno dvakrát nezávisle v servisu. Jak se rozjedu je všechno OK, můžu točit plný rejd a servo ani nehvízdne. Nevím co ještě zkontrolovat, po čem jít. Díky za každou radu ... Ať Vám to príma jezdí.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: píská servo, kdo poradí?

Příspěvek od ryba »

normalka, jedine novej remen. Po startu je vsechno ztuhly, me to delalo taky, pomohl jen novej remen
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: píská servo, kdo poradí?

Příspěvek od Engineer »

Namydlit... :?: :-k Mydlova voda by mohla pomoct, nie?
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: píská servo, kdo poradí?

Příspěvek od Limitz »

při plném rejdu může zapískat i řemen od alternátoru, dělalo mě to taky a přišel sem na to až když sem si všiml že se mě při plném rejdu rozsvěcuje kontrolka dobíjení
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

Re: píská servo, kdo poradí?

Příspěvek od ivino77 »

Ahoj kluci, taky se už pěkně dlouho trápím s pískáním servo řemenu. Už jsem je vyměnil 3, poslední originál. Při otáčení to píská i když není zima. Servočerpadlo se normálně při plném rejdu téměř zastavuje ale řemen ne, ten po něm píská. Co mám udélat? Rozebrat servo? Chybělo trošku kapaliny tak jsem ji doplnil ale pořád píská. Prosím o radu.
Petrove
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2011, 22:50

Re: píská servo, kdo poradí?

Příspěvek od Petrove »

Obyčejné mýdlo,nastartovat auto,opatrně přiložit mýdlo k řemenu a nechat řemen proběhnout přes mýdlo. Po vnitřní straně řemenu, ale pozor na prsty.
ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

Re: píská servo, kdo poradí?

Příspěvek od ivino77 »

ano pískanie sa vyrieši, ale prečo sa čerpadlo zastavuje?
Uživatelský avatar
zdenekpodlezl
*
Příspěvky: 45
Registrován: 08 dub 2006, 11:13
Bydliště: Svitavy

Re: píská servo, kdo poradí?

Příspěvek od zdenekpodlezl »

Ahoj, tak jsem řešil taky temto problém a vyřešen.
1 - výměna ložiska v čerpadle, použito 6203-2RSH/C3 SKF. Staré ložisko po vyjmutí lehce zadrhávalo, ale po 12 letech a 200 tis. km se není čemu divit. Před rozděláním čerpadla jsem ale nevěděl, jaký je tam simering, takže ten jsem neměnil, jinak tam je 20/36/7, dvoubřitý s prvním břitem se spirálou. Výměna ložiska a simeringu není náročná a každý průměrně šikovný člověk to zvládne a nepotřebujete k tomu žádné speciální nářadí. Doba opravy i s řemenem v amatérských podmínkách cca 3 hodiny.
2 - což si myslím že byl ten hlavní problém - klínový řemen. Původní klínový řemen vydržel 10 let a nebyl ozubený. V autorizovaném servisu mi dali nový, ozubený a hned po 100km to pískalo a přitom byl našponovaný podle mě až moc. Při výměně rozvodů jsem chtěl po servisu, aby mi tam dali nový ale bez ozubení. Jenže to oni neměli, tak tam dali nový ale ozubený. A mohl jsem napínat jak jsem chtěk, pískalo. Po výměně ložiska jsem dal nový klínový řemen, bez ozubení, 13x620 Li, a je po pískání. Když jsem měřil tvar ozubeného a hladkého, tak právě ten hladký při ohybu na řemenici se mírně rozšíří a tím lépe dosedá na stěnu řemenice. Toto ozubený řemen neudělá právě díky ozubení. Možná je to i díky tvaru řemenice, která je pro ozubený řemen nevhodná. Výsledek je jasný = hladký řemen neprokluzuje a nepíská.

Pokud to tímto nebylo a bude to pískat dál, napíšu to sem. Zatím je to dobrý.
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“