Problem s motorom

Moderátoři: vipe, Moderátoři

gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Problem s motorom

Příspěvek od gashtaan »

Som cerstvy majitel Getza 1.4, mam najazdenych nejakych 1000km a uz mam prvy problem. Dnes rano po nastartovani som jasne pocul, ze ten motor sa trapi... kym som mu nepustil trochu plynu, tak akoby vynechaval, vyzeralo to, ze uz uz skape. Po zahriati motora sa to uz neprejavilo. Mate s tym niekto skusenosti?
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Problem s motorom

Příspěvek od XMira »

Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Problem s motorom

Příspěvek od gashtaan »

Diky, akurat som sa k tomu foru dostal :) Ale nejako nie som mudrejsi... moze to byt zlym softwarom, ked som to auto kupoval teraz v 4/2009? Snad by ho uz do novsich aut davali vyladeny. Dufam, ze mi nepredali auto z roku 2007, ked som este musel cakat na vyrobu.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Problem s motorom

Příspěvek od XMira »

gashtaan píše:Diky, akurat som sa k tomu foru dostal :) Ale nejako nie som mudrejsi... moze to byt zlym softwarom, ked som to auto kupoval teraz v 4/2009? Snad by ho uz do novsich aut davali vyladeny. Dufam, ze mi nepredali auto z roku 2007, ked som este musel cakat na vyrobu.
Kdo vi, jak to ti zluti chlapci delaji. Treba maj motory vyrobeny uz par let a jen je kompletuji. Byt Tebou, tak se na ten software v servisu preptam....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Problem s motorom

Příspěvek od gashtaan »

jasne, popytam sa na to... aj tak tam musim ist kvoli nefunkcnym airbagom... celkovo som asi chytil nejaky zly kus :\
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
JuloKE
*
Příspěvky: 35
Registrován: 12 úno 2008, 20:44
Bydliště: Košice

Re: Problem s motorom

Příspěvek od JuloKE »

manzelka mala tento problem od kupy.Auto kupovane 11/2008. Auto bolo v servise s touto zavadou uz 4krat. Uz som chcel naspat peniaze, ale nakoniec to po 18 dnoch 4.opravy opravili. Skusali vsetko mozne-menili sviecky, kable, FW nemenili a nakoniec vraj bola chyba v teplotnej sonde. Aj ked tomu neverim. Chyba sa prejavovala iba pri prvom rannom starte, ked bolo pod nulou. Od opravy teploty vonku rano neklesli pod nulu. Uvidime v zime. Dnes mam pocit, ze urcite mam zmenene len hodnoty otacok pri starte cca.1400o/min.a aj volnobehu po zahriati cca.850o/min. Zda sa mi, ze kluc pri startovani musim drzat v polohe start dlhsie-cca.3s. Kupoval som ho z dovodu velkej spokojnosti s mojim Accentikom - asi som mal vziat len 1,1. No a dnes po vcerajsom dazdi mi manzelka ukazala mlaku na gum.rohoziach spolujazdca. Sama radost z tohto auta. A to nehovorim o poriadnom prefukovani celej pravej strany-obe dvere-huci v aute akoby som siel min.100km/h a nie len 60. Manzelke to na jazdu po meste vraj staci. Ja by som to uz davno reklamoval.
Hyundai Elantra 1.6 Phantom Black 2013
Hyundai Accent 1.4 Elegance 2007
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Problem s motorom

Příspěvek od matko2005 »

Mne to tiez robilo, aj po 5tis km co mal byt akoze v zabehu. Tak som sa na to pytal v servise, povedali ze nevedia co by mohlo byt a ze ked pojdem na 1. garancnu tak to tam mam doviezt vecer nech je rano vychladnute a ze oni sa na to pozru.. Lenze kym som najazdil 15tis km tak to robit prestalo... a problem vyrieseny :)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Problem s motorom

Příspěvek od gashtaan »

matko2005 píše:Mne to tiez robilo, aj po 5tis km co mal byt akoze v zabehu. Tak som sa na to pytal v servise, povedali ze nevedia co by mohlo byt a ze ked pojdem na 1. garancnu tak to tam mam doviezt vecer nech je rano vychladnute a ze oni sa na to pozru.. Lenze kym som najazdil 15tis km tak to robit prestalo... a problem vyrieseny :)
getz je ako vino... treba ho nechat nejaky cas dozriet :)
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Problem s motorom

Příspěvek od slabostka »

To som myslel že v aprili už žiadne nové getzíky nemožu nikde byť.... možno nejaký ostal na zatúlanej lodi, ktorú možno držali mesiac piráti...
S tým softom je to smutné lebo mne to ešte v roku 2006 urobili na počkanie za pár minút, v Prešove, ani som nemusel veľmi čo vysvetľovať....
Tak myslím že keď už o tom vedeli tak mohli v servisoch resp. u predajcov hádzať nový softvér ešte pred predajom. Ak je ten problém v softe...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Andrej-bajo
Příspěvky: 7
Registrován: 05 čer 2009, 08:01

Re: Problem s motorom

Příspěvek od Andrej-bajo »

Na celom slovensku vedia o tom softvere ale v ružomberku mi povedali že problem s motorom mám iba ja jediny na svete
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Problem s motorom

Příspěvek od XMira »

Andrej-bajo píše:Na celom slovensku vedia o tom softvere ale v ružomberku mi povedali že problem s motorom mám iba ja jediny na svete
Kdyby jen na Slovensku. Ale nic si z toho nedelej. Ja taky takhle narazil.... az kdyz vysel pokyn od vyrobce, tak otocili o 180 stupnu. Do ty doby kroutili hlavou a tvrdili, ze to neni mozne a ze to nikdy nezazili.... uz jsem planoval korespondenci s dovozcem.
Chapu, ze jsem fakt mohl byt prvni, ale vadilo mi, jak prezirave a odmitave se k tomu problemu staveli ze zacatku.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: Problem s motorom

Příspěvek od Cemar »

U mého nového Getze 1,4 (který byl přes 2 roky ve skladu, takře r.v. 2006-2007) se mi často stane , že bez mírně sešlápnutého plynu nechytne. Stává se to zejména u zahřátého motoru (i mírně zahřátého). Po nastartování chvíli drží otáčky cca 1500ot/min, potom klesnou pod 1000ot/min a ustálí se na cca 700 ot/min. Je to normální? Můj předchozí Getz 1,1 chytal za všech okolností naporvé a otáčky držel výš.
Předem díky za odpovědi a zkušenosti :wink:
Jinak výkonově je 1,4 proti 1,1 úplně jiné auto =D> A to je motor ještě syrový, na začátku záběhu...
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Problem s motorom

Příspěvek od amaize »

navštiv servis , u vstřikování a řídících jednotek , by jsi plyn neměl vůbec sešlapovat, jednotak si dodá "smě" benzínu a vzdu potřebnou sama dle všech dostupných informací které si pozbírá(teplota motoru,lambda,nasávání,apod) z hnacího agregátu, "sešlápnutím plynu" bys mohl zvýšeným množstvím paliva poškodit některé součásti motoru,
raději fakt sjeď do servisu a ať se ti na to mrknou
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Problem s motorom

Příspěvek od CyberSammy »

Tento isty problem mam aj ja a v servise mi povedali, ze to robi nejaky olejovy ventil. Tento ventil udajne drzi olej v hydrosteloch, aby nespadol dolu do vane a aby hydrostely boli po nastartovani hned mazane. Ked tento olej cez noc stuhne, potom lietaju po nastartovani otacky a motor ma tendenciu dusit sa. Udajne kedysi tento ventil nebol a odchadzali hrydrosteli. Dalej mi bolo povedane, ze je tam moc napnuta pruzina a treba ju premazat. Nakoniec mi s tym nic nespravili a mam preslapat po nastartovani par krat plyn. Bolo mi aj poradene naliat do oleja aditivum, ktore by to malo odstranit. Bohuzial stale sa mi tato chyba prejavuje. Kedze je teraz vonku teplo, do servisu sa neoplati ist, lebo sa im nahodou neprejavi a daju mi zaplatit neopravnenu reklamaciu. Reklamoval som aj trasenie vo volante, ktory sa citelne triasol a tiez povedali, ze je to v norme. Tak som vymenil kolesa radsej a uz netrasie. Najviac ma serie ten motor.
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Problem s motorom

Příspěvek od CyberSammy »

Tak mne sa ten problem zhorsuje :-( nie len, ze mi po nastartovani kolisu otacky, ale po zahriati motora, ked pridam cca do 4tis a potom pustim plyn tak sa ozve divny kovovy hluk. Vsimol som si to aj pri normalnej jazde :-( Zrejme budem musiet zavolat servis.
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
Odpovědět

Zpět na „GETZ“