Jazdite na zarucne prehliadky?

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Jazdite na zarucne prehliadky?

Ano
33
77%
Ano ale len kontrola karoserie
0
Žádná hlasování
Nie
10
23%
 
Celkem hlasů: 43

Uživatelský avatar
Lulie
**
Příspěvky: 195
Registrován: 31 pro 2007, 10:29

Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od Lulie »

Kdyz jsem zapaltila tri garancni prohlidky behem jednoho roku,tak jsem se na to vykaslala. Je tu na tom nekdo podobne? :D
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT Elegance gold Beige 09/2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vykaslala jsem se na garancky.

Příspěvek od Hardcam »

To uz mas najeto pul milionu, ne? :) vim jen o jednom clenovi, ktery nikdy nebyl s novym autem na garancce, ale nema Accenta.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Lulie
**
Příspěvky: 195
Registrován: 31 pro 2007, 10:29

Re: Vykaslala jsem se na garancky.

Příspěvek od Lulie »

prdlajz :) ale nebavilo me furt za to platit a porad tam jezdit :)
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT Elegance gold Beige 09/2007
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Vykaslala jsem se na garancky.

Příspěvek od zdenek76 »

nevím jestli tím členem Hardcam myslí mě, ale já jsem se Santíkem nikdy na garančce taky nebyl, potřebnou údržbu jsem prováděl (výměny oleje apod.), takže nebyl důvod jen kvůli tomu solit tisíce zbytečně. Teď ho mám zhruba 3,5 roku, takže už jen tak jako tak po záruce.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vykaslala jsem se na garancky.

Příspěvek od Hardcam »

Na tebe jsem zapomnel, ale jinak to vim, doslo mi to hned, jak jsem videl, ze jsi sem prispel. Toho clena nebudu jmenovat, pac nevim, jestli muzu a stejne uz ma jinyho Hjundika.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: Vykaslala jsem se na garancky.

Příspěvek od DEXTER »

ja jazdim malo tak tri krat to vydrzim ale inak by som sa na to fakt vykaslal aj tak sa vykrucaju zo vsetkeho a ked mas najazdenych viac kilometrov tak ti neuznaju nic lebo na vsetko povedia ze podlieha opotrebeniu :-&
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od Mexican »

mierne upravene a doplnene hlasovanie

ja na garancky jazdim (mam tak 2 do roku), po uplynuti 3 rokov budem jazdit do :hyu: na kontrolu karoserie, pravidelny servis asi budem robit sukromne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od Rexcor »

Taťka jezdil, ale už máme po záruce, takže vše řešíme mimo :hyu: servis. Ale jinak kilometry samozřejmě dodržujeme.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od Pavel M »

Na garančku v době záruky 100% ano a již se to mnohokrát vyplatilo,jinak po záruce ani náhodou.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od Gandalf »

a na elektronickou diagnostiku máte někoho známého i s přístojem nebo jen kontrolujete mechanické věci a měníte filtry a náplně?
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

S auty v záruce do autorizovaného servisu vždy jezdíme. Ztráta záruky za ty peníze nestojí. U dieselů mám, při proslavené "kvalitě" nafty na našich pumpách, obavy o vstřiky a konec konců, podělat se může kdykoli, cokoli. To riziko mi za to nestojí (viz moje minulá Sonáta a ložiska v převodovce) :wink:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od tom »

na garančky jsem jezdil poctivě a kam to vedlo???
V tuto chvíli a v odstupu času vidim že to byly vyhozený peníze oknem...
3 roky jezdim na poměrně drahý garančky a pak se najde nějakej debil co auto sestřelí a v tu chvíli absolutně nikoho nezajímá jestli je auto servisovaný nebo neni...

Takže teď mám C4, servisní interval 2 roky nebo 30.000km (což já tak akorát najedu - možná o něco víc)
Záruka na auto je 2 roky, 10let na karoserii - o korozi tady srach nemam.
V případě že se něco podělá do dvou let, půjde na záruční opravu. Ale jinak značkový servis nepozná...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od zdenek76 »

Mr. HYUNDAI píše:S auty v záruce do autorizovaného servisu vždy jezdíme. Ztráta záruky za ty peníze nestojí. U dieselů mám, při proslavené "kvalitě" nafty na našich pumpách, obavy o vstřiky a konec konců, podělat se může kdykoli, cokoli. To riziko mi za to nestojí (viz moje minulá Sonáta a ložiska v převodovce) :wink:.
Tím, že nejezdíš do autorizovaného servisu, neztrácíš automaticky zákonem danou 2 letou záruku. Důležité je provádět požadovanou údržbu a mít na to papír o odborném provedení (klidně z neznačkového servisu). Prodejce si nemůže nějakou povinnou prohlídkou ve značkovém servisu vynucovat platnost záruku. To je jako bys měl každýho půl roku nosit vysavač do elektry, aby ti provedli garančku, jinak ti neuznají záruku. Při prodejních maržích aut je jasné, že značkové servisy žijí především ze servisních úkonů - proto je také drtivá většina zákazníků po "uplynutí záruky" opouští.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od amaize »

tom: mno, nevím ale ten debil asi nevěděl , že jezdíš na garančky,páč kdyby věděl tak by tě asi nesestřelil ??? :-k
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Jazdite na zarucne prehliadky?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To zdenek76: Důležité je pravidelné provádění předepsané údržby, s tím, že bude doložitelné, že proběhly přesně dle pokynů výrobce a s použitím schváleného materiálu. Pokud se na vozidlo vztahovala svolávačka či nějaká úprava předepsaná k provedení během pravidelné prohlídky, je nutno doložit provedení této úpravy/opravy. Pokud dojde k záruční vadě a prohlídky neprováděl autorizovaný servis, má autorizovaný servis právo požadovat uhrazení opravy s tím, že po doložení všeho potřebného následně dovozce zákazníkovi peníze "vrátí".
Tento postup mi přijde zbytečně složitý, zdlouhavý a byrokratický. Pokud pravidelné prohlídky provádí autorizovaný servis, záruční opravy jsou bez řečí a papírování. Proto jezdím se všemi auty v záruce do autorizovaného servisu, auta po záruce tam obvykle vozím ze setrvačnosti dál nebo jezdím do značkového, ale již neautorizovaného.
Jinak máš pravdu v tom, že při dnešních maržích žijí firmy ze servisu, hlavně z bouraček.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“