Upravy na MY 2009-bubnove za kotuce, chybajuci teplomer atd

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
07jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2009, 22:16

Upravy na MY 2009-bubnove za kotuce, chybajuci teplomer atd

Příspěvek od 07jan »

Kupil som si práve 1.6.2009 nový Accent 09 a na moje prekvapenie som zistil že zadné brzdy sú len bubnové. Je to novinka v slovenskom Hyundai Accent!!! Aký je váš názor. Moj Accent je verzia Dynamik 1,4 benzín objednaná 31.3.2009. Auto som vyberal aj kvoli brzdám malo mať len kotuče. Neviem čo si o tom mám myslieť?
Reklama
 

Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od xwing »

07jan píše:Kupil som si práve 1.6.2009 nový Accent 09 a na moje prekvapenie som zistil že zadné brzdy sú len bubnové. Je to novinka v slovenskom Hyundai Accent!!! Aký je váš názor. Moj Accent je verzia Dynamik 1,4 benzín objednaná 31.3.2009. Auto som vyberal aj kvoli brzdám malo mať len kotuče. Neviem čo si o tom mám myslieť?
Tiež som bol prekvapený že som dostal s bubnami, mrzí ma to ale už s tým nič nenarobím tak neriešim.
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Rybář »

07jan píše:Kupil som si práve 1.6.2009 nový Accent 09 a na moje prekvapenie som zistil že zadné brzdy sú len bubnové. Je to novinka v slovenskom Hyundai Accent!!! Aký je váš názor. Moj Accent je verzia Dynamik 1,4 benzín objednaná 31.3.2009. Auto som vyberal aj kvoli brzdám malo mať len kotuče. Neviem čo si o tom mám myslieť?
A co máš uvedeno v kupní smlouvě? (pokud to tam uvádějí :-k )
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
07jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2009, 22:16

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od 07jan »

V objednávke je len Accent dynamik 1,4 o brzdách tam nie je nič. je to od dovozcu podraz ako bude fungovať ABS? Osekali to asi kvoli šrotovnému aby nemuseli dať zľavu v čechach to nieje tam sú kotuče
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od mirpie »

pokud auto má ABS tak ABS normálně fungovat bude, na typu brzd nezáleží. Kroužek ABS a čidlo je na bubnových brzdách taky, musí být. A pokud jsou ty bubny veliký, pak nevěš hlavu, ty brzdí taky dobře...Něco jinýho jsou ty minibubeníčky, na který když někdo hodí 17" liťáky, tak se schovaj prakticky za dosedací plochu kola, že je ani není vidět... Pokud jsou velký aspon jako na starým BMW E30 nebo Octavii u slabších verzí, pak bych byl klidnej...
Naposledy upravil(a) mirpie dne 08 čer 2009, 15:36, celkem upraveno 1 x.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Slovenský dovozce uvádí na svých stránkách - http://www.hyundai.sk/modely/ndata.php?a=accent - na zadní nápravě bubny, a to s platností od 1.6.2009. Český dovozce i nadále uvádí kotouče. Samozřejmě netuším, co bylo na stránkách v březnu :(. Je samozřejmě možné kontaktovat dovozce a žádat vysvětlení této změny (zejména když v Česku neproběhla) a případně je přimáčknout ke zdi s tím, že jedním z důvodů koupě byly kotouče i vzadu a že to vnímáš jako podvod. Máš někde doma ceník a technické údaje platné v den objednávky?
Na druhou stranu vzhledem k váze a rychlostem, o nichž se u Accenta 1,4 bavíme, si nemyslím, že by použití bubnů na zadní nápravě namísto kotoučů mělo pozorovatelný vliv. ABS bude fungovat stejně jako, kdyby vzadu byly kotouče.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od DEXTER »

ja som o accentovi cital len chvalu na brzdy ale to testovali 4x kotuce z tych bubnov by som bol urcite sklamany , ale ak v predajni bol vystaveny accent s kotucami a predajca ta neupozornil na zmenu tak mozes ziadat nahradu lebo to ze to je uvedene na nete ta nezaujima ty si to nekupoval cez net !! ja som toto iste riesil s doplnkami co boli na aute v predajni a ja som ich uz nemal a poviem ti pravdu ze boli dost zaskoceny a velmi ochotny dohodnut sa ked som im povedal ze ine mi ukazali a ine mi predali :wink:
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
07jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2009, 22:16

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od 07jan »

Na nete je táto zmena len od 1.6.2009 dovtedy tam boli uvedené len kotučove brzdy tak ako v Česku. Pri objednávani v marci tam na beton boli v technických informáciách len kotučové brzdy a aj v prospekte farebnom na predajni od auta accent je to tak. Z internetu to mám stiahnuté ešte pôvodné informácie je tam ešte aj motor 1,6 benzín ten na slovensku už nie je v ponuke. Začiatkom apríla prerobili stránku nanovo s bubnami. Ozval som sa preto že je nás asi viac a mali by sme sa spolu ozvať dovozcovi Hyundai SK. Nepáči sa mi to len tak riskujú dobré meno Accentu takýmito lacnými trikmi. Prišlo šrotovné a aby nemuseli dať svoju zľavu vyrobili túto verziu. A je to tak potom je to fakt ubohý trik. Kludne by som si priplatil radšej za kotučové brzdy alebo aspoň zo slušnosti na to mohli upozorniť! Dnes sa asi nedá veriť nikomu?
didi158
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2009, 10:29
Bydliště: od SNV

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od didi158 »

zdravim chalani ked pojdete do toho dajte vediet aj mne vadi ze to nebude mat kotuce a teplomer
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Vilda »

Obávám se chlapi, že Vám nějaké rozčilování na prodejně, kde jste auto koupili, nebude nic platný. Vždycky budou argumentovat tím, že oni vozy pouze prodávají a s osazením auta jinými komponenty nemají nic společného. Prostě to tak je a Vám nezbude nic jinýho, než se s tím smířit :? je to blbý, ale nic s tím nenaděláš ..... tohle zklamání, si tady prožila většina majitelů New Accenta, když nám přišel auťák očesanej o spoustu doplňků ......
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Gandalf »

Vím, že nepřijdu s ničím novým, ale můj názor:

1. vyjednávání s prodejcem (event. s dovozcem) by stálo za úvahu, protože by z toho přece jen mohlo jít získat alespoň nějakou kompenzaci. Možná by stálo za to, aby se pár takto dotčených lidí spojilo a postupovalo společně.

2. po řidičské stránce absenci zadních kotoučů, z hlediska třídy a hmotnosti auta, asi nepocítíte. Jediné co mě napadá je, že pokud jsou kotouče na všech kolech, malinko lépe spolupracují se systémy ABS nebo ESP, ale to jsou technické parametry, které řidič v běžném provozu zřejmě vůbec nerozliší (možná tak závodník na okruhu, kde vnímá každý detail nastavení). Snad jedině při maximálním zatížení auta by mohl být rozdíl, ale to jsou jen úvahy a jak už tu někdo psal, bubny se v řadě zemí dodávají od počátku, takže to není jen nějaký úskok od výrobce ve snaze ušetřit, ale zavedený technologický postup.

3. teploměr se tu už řešil. Škoda, že tam asi nefunguje kontrolka studeného motoru, ale jen signalizace přehřátí. I tak ale jde víceméně jen o zvyk a za pár stovek km o tom ani nebudete vědět.

Mě osobně vadí i ty "kosmetické" úpravy, které nás postihují už víc než rok, jako chybějící čalounění kufru, postupně mizející stříbrné doplňky nebo třeba ochranná lišta pod předním nárazníkem, spodní kryt motoru apod. Na některé věci musí koukat člověk při každé jízdě a stále znovu ho napadá, že to mohlo být o poznání hezčí. Ale takový už je život nás řidičů-nadšenců - stále jsme nespokojení, chceme něco lepšího a hezčího... :-)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od cert »

Teploměr jde podle poslední nabídky domontovat. Stačí objednat čidlo a zapojit do kabeláže. Nechal jsem si všechno kolem toho zjistit v Pyramidě Průhonice. Až to budou vědět, tak zavolají (jde o cenu a složitost montáže).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
07jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2009, 22:16

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od 07jan »

Som rád že sa pár ludí ozvalo ktorý majú podobný problém ako ja. Skutočne len spolu tlakom na dovozcu môžeme niečo dosiahnúť. Je to niečo iné ak vám niekto povie že auto bude vyzerať tak a tak a vy si ho také objednáte alebo objednáte si ho podla prospektu a potom zistíte že sú tam zmenené veci. Ozvite sa ak je nás viac s bubnovými brzdami a mohli by sme to riešiť spolu napríklad cez Slovenskú obchodnú inšpekciu prípadne média napr. rozhlasovú Zákrutu. Určite dovozcu takáto reklama nepoteší. Ide oto že Accent je dobré auto a začínajú ho takto prasiť. Vývoj sa vracia o niekoľko rokov späť. Je to varovanie do Čiech pri kúpe nového auta požadujte vopred písomne len kotúčové brzdy. A posledná vec velmi by ma zaujímalo či má dovozca na touto verziou vpredu kotuče vzadu bubny homologizáciu, schválenie ked doteraz od roku 2006 boli kotúče alebo mu platí tá spred niekoľko rokov ako sa začali dovážať. To že bubny accenty majú inde je pekné ale u nás na Slovensku a v Česku asi mal schválené posledne len kotúče. V príručke návode na obsluhu od nového auta sami píšu: auto s kotučovými zadnými brzdami má ABS s bubnovými nemá ABS. A ak ABS domontovali k bubnom sami asi vedia že to asi nie je ono. Bude to fungovať asi áno, ale čo ak raz tie brzdy budem potrebovať a nedobrzdím budem potom hádať či s kotúčmi by to bolo iné? Brzdy nie sú nejaká okrasná lišta na ktorej sa môže šetriť tu ide niekedy o život. Preto ak je Vás viac s podobným problémom dajte na seba kontakt.
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od Marecek »

Zdá se mi to trošku přitažené za vlasy. Je pravda, že prodejce na to měl upozornit, popř. dát nějakou slevu či příslušenství zdarma, ale spojovat se a dávat nějaké negativní reklamy do rádia, to mi přijde směšné. Tak, jak už tu někdo psal rozdíl nikdo z obyčejných lidí nemusí vůbec při brždění poznat. To, že jsou vzadu bubny ještě neznamená to, že to auto hůře brzdí a brzdná dráha tak bude delší.

Berte to tak, že cena auta od uvedení zase klesla. Ti, co koupili předloni, vloni by také mohli nadávat, že je nikdo neupozornil na to, že se blíží akce na nižší ceny.

Zkusil bych "uhádat" nějakou slevu ve formě garančky, příslušenství atd....

Spíše mi to přijde tak, že se už v dnešní době prostě lidé stydí za to, že mají vzadu bubny a někdo to holt nemůže překousnout. Abych Vás uklidnil, já mám na svém Riu rv.2007 vzadu kotouče, otec na Riu Samba rv.2009 už také bubny. Zase má jiné věci, co já nemám, některé mu naopak chybí. Zase měl nižší cenu. Vyberte si :D
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
JOFO
**
Příspěvky: 101
Registrován: 01 dub 2009, 12:45

Re: zadné bubnové vs kotučové brzdy new accent 09

Příspěvek od JOFO »

vtip je v tom, ze verzia s budbnovymi brzdami nie je lacnejsia ako ta z prveho stvrtroku ked sa dodavali obe s kotucami.. takisto nebola tak okresana o doplnky.. cena ked som objednaval bola 7999 € a cena teraz s bubnami je 8999 €. Takze mi to nepride ako ketrenie, kedze cena v konecnom dosledku isla hore.. skor mi to pripada ako snaha vyzmykat z nas obycajnych ludi viac penazi...
Hyundai i30 1.4 START + Klima, vivid blue
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“