kontrolka Check engine!

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

kontrolka Check engine!

Příspěvek od easy »

Ahoj,

tak mi začala svítit oranžová kontrolka Check engine. Když jsem odpojil baterku, tak chyba zmizela a objevila se znovu cca po 500 km. To už jsem nevydržel, zajel na diagnostiku a tam mi řekli, že je to "chyba snížené účinnosti katalyzátoru" nebo tak nějak podobně a prý se do řešit jen výměnou katalyzátoru. Auto má najeto 90 tisíc a tak mi na výměnu katu přijde docela brzo, může být chyba ještě někde jinde - jsou tam třeba nějaká čidla? Jen přidám, že v servisu chybu vymáznuli a objevila se znovu cca po 50km. Po odpojení baterie se znovu vymazala a po najetí dalších cca 600 km se zatím neobjevila. Nemáte někdo nějakou radu? Řešit to nebo neřešit?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Hardcam »

Nejde o najety km, ale o stari, na prvni Lantre 94 se nam kat vysypal po 4 letech a 50tkm.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od zahyx »

hele me to sviti taky mam spatnej katalizator (na emisich zatim prochazim) zatim auto jede nedusise
hele tohle bych neresil nema to vliv ani na spotrebe az se bude dusi tak se but odstrani a bude tam jen trubka nebo si koupis novej katalizator se svodama kterej stoji pre 25 000kč :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Xfield »

Taky svítí a už to neřeším ... na diagnostice jsem byl několikrát a nic konkrétního nezjistili .... dokud auto bude jezdit v pohodě a procházet emisema (což zatím zvládá i se svítící kontrolkou), tak se s tím ani nic dělat nedá.
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od zahyx »

vis co ono staci o desetinu jinej rozdil a uz sviti
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od easy »

Díky za uklidnění :-) Každopádně poslední dobou právě mám trošku pocit, jakoby se auto dusilo, hlavně při rozjezdech. Tak uvidím, kdyby se to zhoršovalo, tak asi nechám prohnat kat trubkou a bude :-)
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od zahyx »

easy píše:Díky za uklidnění :-) Každopádně poslední dobou právě mám trošku pocit, jakoby se auto dusilo, hlavně při rozjezdech. Tak uvidím, kdyby se to zhoršovalo, tak asi nechám prohnat kat trubkou a bude :-)
presne
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Burža »

jaky chybovy kod ti ta diagnostika vyhodila?
Accent 1,3 63kw 2004
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od easy »

To právě nevím, ten mechanik mi jen řekl, že ta chyba se jmenuje "chyba účinnosti katalyzatároru" nebo tak nějak podobně, říkal mi to jen mezi dveřma, přesně si to nepamatuju :-( A žádné číslo neřekl.
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Xfield »

dnes se stal zázrak [-o< ....kontrolka po mnoha měsících svícení SAMA ZHASLA :shock:
Sice občas za jízdy problikne a moc nevěřím, že jí to "nesvícení" dlouho vydrží, ale i tak je to zajímavá změna. Jen fakt nevím, co by mohlo být příčinou té změny ... před pár dny jsem prostříkl kontakty lambd Kontoxem (ale i po resetu ŘJ se stejně po 50km kontrolka zase rozsvítila) a před dvěma dny jsem vyměnil olej a změnil jeho značku a pak vyčistil klimatizaci (no u obou věcí nevidím žádnou souvislost s Check Engine :) ).
Takže teď jen budu čekat, jaká závada se zas objeví ... podle mých zkušeností žádná závada sama nezmizí - jen se přesune někam jinam :mrgreen:
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od zahyx »

jj bejva to tak no uvidis :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Rasty »

Tak tuhle kontrolku taktéž neřeším. Mám to samé malá účinost katalizátoru. Vyřešil jsem to tak že když už byl v háji tak nebude bránit pruchodu [-X šroubovák kladívko a katalízator je plně průchozí :) Už je tam opravdu jen z estetického hlediska. Jinak co odchází společně s katem jsou lamda sondy. Mám jednu před a druhou za katem a ta druhá je v háji
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od zahyx »

taky to nekdy musim prostouchnout uz se tam trochu klepe
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Rasty »

zahyx: ono to začne časem dělat neplechu, pač jak se ta houba v katu přepálí a rozpadne se, tak kousíčky rády zapadávaj do výfuku a ucpávaj ho. Pro představu pojedeš po silnici přejedeš pár hrbolů a jeden úlomek houby v katu se uvolní a zacpe ďouru z katu a nevěřil bys jak ten motor to dá najevo. Ještě ten den byl kat kompletně zprůchodněn :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od zahyx »

hned jak me prijde tesneni na vyko ventilu tak to se znamim udelame
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“